Dzień dobry,
Na wstępie proszę o wybaczenie stosowanej prze mnie terminologii i błędów merytorycznych, zwyczajnie się nie znam.

Zależy mi na oszacowaniu współczynnika przenikania ciepła dla następującej konstrukcji. Dodam, że stosowałem różnego rodzaju kalkulatory internetowe, ale wyniki nie wytrzymują zderzenia z rzeczywistością, więc proszę o sugestie.
Do rzeczy, dach płaski przewietrzany, od góry papa, płyty betonowe, czy raczej żelbetowe oparte na murkach z cegły. Pod płytami przestrzeń - kilkadziesiąt cm no i strop, o którego lambdy wyznaczenie proszę. Od góry jest 3 cm betonu, takiej byle jakiej wylewki zatartej pewnie deseczką, potem żużel, bardzo sypki, chyba paleniskowy(ciemny, ostrokrawędziowy, nieco podłużny, wielkości 4-7 mm) Nie wiem jaka jest grubość tego żużlu, bo tylko w jednym miejscu mogłem włożyć rękę pod wylewkę przy wykutym pionie, tak na 5 cm ją wsadziłem. Na samym dole, czyli na suficie są belki żelbetowe długie na 4 metry, bo taka jest odległość do belki nośnej. Nie wiem jakie są grube te belki, i czy na nich jest jeszcze jakaś wylewka i dopiero żużel... Całość ma 28 cm grubości.

czyli mamy:
"wylewka" 3 cm
żużel
nie wiadomo czy coś jeszcze
belki żelbetowe
-----------------------------------razem 28cm

Kalkulatory wyliczały lambda od 1.25 do 2.4

Dodam, że żużel jak i całe poddasze jest suche. Dom lata 60te.

Mam nadzieję, że zostanę zrozumiany

z góry dziękuję za sugestie