dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    jacol35500

    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Ostrowiec Świętokrzyski
    Kod pocztowy
    27-400
    Posty
    34

    Domyślnie Woda w rekuperatorze Alnor Hru Ergo 250

    Dzień dobry,
    Jestem w trakcie budowy domu, obecnie zabieram się za ocieplenie podlogi na gruncie oraz hydraulike. Dom jest ogrzewany klimatyzatorem, temperatura oscyluje w granicach 18-20 stopni. Dziś pierwszy raz od trzech miesięcy postanowiłem zajrzeć do rekuperatora. Okazało się, że stoi w nim woda. Skrapla się na obudowie i spływa na dół, rekuperator nie cieknie jednak w związku z tym, że posiada wymiennik entalpiczny nie ma odpływu skroplin. Urządzenie niestety jest umiejscowione na nieogrzewanym strychu (to zapewne powód zbierania się wody). Co z tym fantem zrobić? Czy,, iglo,, dla reku załatwi sprawę? A może poprawić fabrykę i zrobić spust wody?
    Poproszę o pomoc bardziej doświadczonych kolegów

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Zatkać dopływ powietrza do rekuperatora, a swoją drogą zrobić iglo bo będzie mocno wychladzal powietrze jak już uruchomisz.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacol35500 Zobacz post
    Dzień dobry,
    Jestem w trakcie budowy domu, obecnie zabieram się za ocieplenie podlogi na gruncie oraz hydraulike. Dom jest ogrzewany klimatyzatorem, temperatura oscyluje w granicach 18-20 stopni. Dziś pierwszy raz od trzech miesięcy postanowiłem zajrzeć do rekuperatora. Okazało się, że stoi w nim woda. Skrapla się na obudowie i spływa na dół, rekuperator nie cieknie jednak w związku z tym, że posiada wymiennik entalpiczny nie ma odpływu skroplin. Urządzenie niestety jest umiejscowione na nieogrzewanym strychu (to zapewne powód zbierania się wody). Co z tym fantem zrobić? Czy,, iglo,, dla reku załatwi sprawę? A może poprawić fabrykę i zrobić spust wody?
    Poproszę o pomoc bardziej doświadczonych kolegów
    W przypadku problemu z centralą, najlepiej skontaktować się z producentem. Proszę napisać na adres serwisu [email protected]

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony