dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie ON/OFF 20 razy na dobe

    Witam, dzis zaczytalem jeden z kodów w mitsubishi, okazało się że w niespełna 3 miesiace PC 6kW taktowała 1900 razy. Mogłoby sie wydawać male zapotrzebowanie na cirpło i małe rachunki , nic z tych rzeczy za listopad 450 kWh a przez istatnie dni wciaga 25kWh /dobę Zgrywam dane i wysyłam do centrali. Macie jakieś sugestie, wasze doświadczenia w tym temacie

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Więcej o instalacji napisz.
    Jak obwody się zamykają (czy to głowice na grzejnikach, czy jakaś automatyka przy podłogówce) przy braku bufora to normalne. Nadmiar automatyki szkodzi.

  3. #3

    Domyślnie

    Standardowa instalacja proponowana przez instalatorów. Wszystko w podłogówce i 3 drabinki wszystko pod jednym zasilaniu, bez podziału temp. Wpiety zład 100l. za nim pompa. Przepływy w listwie nie są dławione. CWU 200l grzeje wg. Krzywej

  4. #4

    Domyślnie

    Wypada popróbować:
    - dać na maksa pompę obiegową GZ
    - zwiększyć różnicę między temp. GZ, przy której włącza się pompa (np. temp. przeliczeniowa wynosi 30st., a pompa się uruchamia gdy spadnie o 10 -- to zwiększyć np. do 15)
    - w Nibe zmniejszyć stopniominuty np. z -300 na -400 -- nie wiem, jak wygląda taki parametr w mitsu.

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał michal.bdg Zobacz post
    Standardowa instalacja proponowana przez instalatorów.
    Bez projektu? Bez policzenia przepływów, tz i mocy źródła ciepła?

    Wpięty zład to bufor bez wymiennika? Czy z wężownica i kolejna pompa obiegowa?

    Jaka moc źródła ciepła, jakie obciążenie cieplne, jaka tz?

  6. #6

    Domyślnie

    Jak wyczytałem na forum duży wpływ na COP maja warunkach pracy. Start/stop modulacja do niskich wartosci i dodatkowe grzałki na podgrzanie oleju przy ponownym starcie to chyba nie sa optymalne warunki. Pazdziernik był 1 miesiacem z PC i postępowałem jak z piecem na groszek. Za goraco, podlogowka odłaczona. Zjadła zdecydowanie mniej kWh a temp. w domu podobne. Praktycznie cały październik z racji jednej taryfy grzałem tylko w dzień. COP 3.9-4.1. Teraz grzeje wg. Krzywej on/off ponad 20 razy na dobę a COP raptem „3” czy taki niski COP to tylko spadek temp. na zewnątrz czy może to że w październiku warunki pracy były bardziej optymalne?

  7. #7
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Październik był takim miesiącem, że prawie nie trzeba było grzać. Noce były zimne, ale w dzień duże zyski słoneczne.

    COP3 w pompie PW to w takich warunkach nic nadwzywczajnego. Nie napisałeś jaki masz dom, za mało szczegółów instalacji, ale generalnie poza taktowaniem to zużycie energii nie szokuje.
    Tytan 3 MG Projekt po modyfikacjach - użytkowa 158m2 plus garaż grzany 44m2.
    Płyta fundamentowa 10XPS+12cm pod posadzką, 25cm grafit, strop 40cm wełny szklanej. Okna Adams Passive Line.
    OZC bez grzania garażu -20@20 - 5,6kW, z grzanym garażem (15 stopni) -20@22 ~8kW.

    Gruntowa pompa ciepła Ecopower 8i. DZ 3x80m.
    Ogrzewanie i chłodzenie ścienne Meditherm.
    Rekuperacja thesslagreen 600v + higroplus 500.

  8. #8

    Domyślnie

    110m2 wszystko podloga + 3 drabinki na tej samej listwie i oczuwiscie temp. co podloga. podadzka 10, sciana 18, poddasze wełna 30 Mam dużą delte 6-7 jakby ciepło dołem uciekało. W domu tylko 21*

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał michal.bdg Zobacz post
    110m2 wszystko podloga + 3 drabinki na tej samej listwie i oczuwiscie temp. co podloga. podadzka 10, sciana 18, poddasze wełna 30 Mam dużą delte 6-7 jakby ciepło dołem uciekało. W domu tylko 21*
    Jak za zimno w domu to podnieść temp zasilania i tyle ...

    Po prostu zbyt niska temperatura zasilania.
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony