dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12
  1. #1
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Pitrekkk
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Kod pocztowy
    42-200
    Posty
    337

    Domyślnie Kret w ogrodzie

    Szybkie pytanie.

    Jak się go pozbyć bez zabijania, bo od 1.5 miesiąca zrobił tyle kopcow, że na wiosnę jak to siadzie będzie na czym kostki krzywić(to jak wpadnę do okopów).

    Domowe sposoby marne.
    Jakiś smierdliwy preparat coby nie zatruc, ale sobie poszedł?.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    masz mnóstwo pędraków w glebie, skoro tak aktywny.
    Najlepsza jest siatka pod trawnikiem.

  3. #3
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Pitrekkk
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Kod pocztowy
    42-200
    Posty
    337

    Domyślnie

    To trzeba by murawę rwać. Nie ma czegoś w płynie co by można do norki wlać?.

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.618
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Odstraszysz go raczej dźwiękami, niż zapachem. Są takie solarne, ultradźwiękowe odstraszacze. Nie polecę ci konkretnego typu, bo u mnie problem nie występuje, ale znajomy tak pozbył się kreta ze swych włości.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  5. #5
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Pitrekkk
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Kod pocztowy
    42-200
    Posty
    337

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Odstraszysz go raczej dźwiękami, niż zapachem. Są takie solarne, ultradźwiękowe odstraszacze. Nie polecę ci konkretnego typu, bo u mnie problem nie występuje, ale znajomy tak pozbył się kreta ze swych włości.
    No właśnie czytałem o nich, ale ile ludzi tyle opini(działa super, inni że nic nie dało, kret jak grasował tak grasuje). Może w coś zainwestuje w ciemno, bo do wiosny nic z murawy nie zostanie... a nie mam sumienia go zabić, bo w zasadzie to ja się trochę na jego terytorium sprowadziłem.

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.618
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Może ultradźwięki + trochę huku
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  7. #7
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Pitrekkk
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Kod pocztowy
    42-200
    Posty
    337

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Może ultradźwięki + trochę huku
    Na yt w komentach czytałem, że kretom tak się ten dźwięk spodobał ze był jeden, a po zamontowaniu sprowadził kolegów (mowa o ultradźwiękach).

    Żeby tylko ten mój nie był tak gościnny.

  8. #8

    Domyślnie

    Bez zabijania tylko siatka, inne sposoby to strata czasu i pieniędzy, taka brutalna prawda...

  9. #9

    Domyślnie

    Jeśli palisz lub masz znajomego który pali to weź popiół i pety. Wrzuć je do małej torebki. Wsadź ja do dziury od kreta. Następnie przebij ją i zalej dużą ilością wody. Ja tak zrobiłem w kilku dziurach po kretach i ponad 10 lat żaden się nie pojawił w ogrodzie.

  10. #10
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Pitrekkk
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Kod pocztowy
    42-200
    Posty
    337

    Domyślnie

    Cytat Napisał Leszek1980 Zobacz post
    Jeśli palisz lub masz znajomego który pali to weź popiół i pety. Wrzuć je do małej torebki. Wsadź ja do dziury od kreta. Następnie przebij ją i zalej dużą ilością wody. Ja tak zrobiłem w kilku dziurach po kretach i ponad 10 lat żaden się nie pojawił w ogrodzie.
    Dzięki za radę. Palić nie pale, ale jak coś zastosuję się. Kret zrobił kółko w okół podwórka i chwilowo gdzieś zniknął. Szczęście też że wyszedł z kopaniem poza moją działkę, bardziej do lasu, ale znając życie pewnie wróci.

  11. #11

    Domyślnie

    to z płotem drobną siatką wejdź na te pół metra. korytarzami nie schodzi poniżej gleby w której żeruje/patroluje. Niżej tylko jak robi komorę zimowa i spiżarki

  12. #12

    Domyślnie

    U mnie zdają egzamin odstraszacze BROS SONIC MAX - długie na 4 akumulatorki (baterie).

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony