Cześć,
Zastanawiam się jak wystąpić o warunki zabudowy do swojej działki.

Zamierzam najpierw wybudować budynek gospodarczy (do kosiarek, szpargałów, podłączenia przyłącza prądowego z normalną taryfą) a dopiero po nim budynek jednorodzinny.

Budynek gospodarczy do 35m2 na zgłoszenie. Budynek jednorodzinny do 70m2 powierzchnia zabudowy (na zgłoszenie od 2022). Muszę mieć do nich oczywiście warunki zabudowy, zmianę przeznaczenia gruntów itd.

Zastanawiam się czy da się połączyć obydwa obiekty w jeden wniosek o WZ dla ułatwienia procedur (zmiana przeznaczenia użytkowania gruntów pod obydwa obiekty, jedno zagospodarowanie). Co najważniejsze chcę też mieć pewność, że WZ na gospodarczy nie zablokuje mi później możliwości wystąpienia o WZ na jednorodzinny (w obszarze "najbliższe sąsiedztwo" mam tylko jednego sąsiada z jednym budynkiem i nie wiem jak to potraktują). Wiem, że w przypadku wystąpienia o WZ na obydwa budynki musiałbym potem obydwa naraz wybudować jako jedno zamierzenie budowlane (nie wiem czy tyczy się to również budynków na zgłoszenie czy tylko przy występowaniu o pozwolenie na budowę?)

Wiem też, że gdybym robił to na odwrót tj. najpierw dom jednorodzinny a potem gospodarczy to sprawa byłaby znacznie prostsza (najpierw WZ na dom a potem po prostu zgłoszenie na postawienie gospodarczego do 35m2).

Czy ktoś miał kiedyś podobną sytuację i potrafi udzielić mi rady co zawrzeć we wniosku o WZ? Może jedno i drugie w jednym zamierzeniu budowlanym i potem przy składaniu zgłoszenia podzielić to jakoś na dwa etapy?

Nie znalazłem niestety podobnego problemu na forum - jest tylko sporo pytań o dwa budynki jednorodzinne na jednej działce.

Dzięki z góry za pomoc,