dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14
  1. #1

    Domyślnie Jaka kosiarkę spalinowa ?

    Cześć
    .jaka kosiarkę spalinowa polecacie około 800m2

  2. #2
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    raxon

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    Krosno
    Kod pocztowy
    38-400
    Posty
    335

    Domyślnie

    Zalezy. Jak jeden duzy kawalek trawnika to taka 51cm szybko go skosi. Jesli jest masa nasadzen, duzo jazdy po luku, cofanie, przestawianie to polece mniejsza np 46cm i bez napedu. Co do modelu to wiadomo, im sie wiecejnwyda tym lepszy sprzet sie kupi. Najpierw musisz okreslic jaka wielkosc potrzebujesz a potem szukax cos konkretnego.

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000)
    goguś

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    k-k
    Kod pocztowy
    47-253
    Posty
    1.768

    Domyślnie

    Byle najtańsza , nie nastawiaj się na tak zwane dobre bo tak po prawdzie to jeden a ten sam chłam czy to stiga za 1800 czy marketowa za 800 zł to jedno a to samo ,te same silniki takie same słabe czytaj rdzewiejące podwozie , też dałem się nabrać na tak zwaną lepszą i żałuję .

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar swierol
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-819
    Posty
    1.554
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Cytat Napisał goguś Zobacz post
    Byle najtańsza , nie nastawiaj się na tak zwane dobre bo tak po prawdzie to jeden a ten sam chłam czy to stiga za 1800 czy marketowa za 800 zł to jedno a to samo ,te same silniki takie same słabe czytaj rdzewiejące podwozie , też dałem się nabrać na tak zwaną lepszą i żałuję .
    Klepiesz bzdury facet.
    Dobra kosiarka zaczyna się od siłownika-Honda, subaru. Żadne tam B&S. Ja kosiłem swoją działkę 1200 kosiarka Faworyt 42cm 99cm pojemności, silnik Loncin, działa do tej pory. Silnik Ok ale wszystkie połączenia śrubowe itd nie dawały rady. Raz ze to pewnie Faworyt a dwa teren tez nie łatwy.Najlepiej po każdym koszeniu kosiarkę wyczyścić wtedy body wytrzyma i nie będzie rdzewieć. 800m2 to nie dużo. Kup coś małe i lekkiego. Radę da również kosiarka spalinowa. Teraz mam Makita 1600W i niczego jej nie brakuje.

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000)
    goguś

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    k-k
    Kod pocztowy
    47-253
    Posty
    1.768

    Domyślnie

    Cytat Napisał swierol Zobacz post
    Klepiesz bzdury facet.
    Dobra kosiarka zaczyna się od siłownika-Honda, subaru. Żadne tam B&S. Ja kosiłem swoją działkę 1200 kosiarka Faworyt 42cm 99cm pojemności, silnik Loncin, działa do tej pory. Silnik Ok ale wszystkie połączenia śrubowe itd nie dawały rady. Raz ze to pewnie Faworyt a dwa teren tez nie łatwy.Najlepiej po każdym koszeniu kosiarkę wyczyścić wtedy body wytrzyma i nie będzie rdzewieć. 800m2 to nie dużo. Kup coś małe i lekkiego. Radę da również kosiarka spalinowa. Teraz mam Makita 1600W i niczego jej nie brakuje.
    Ty można powiedzieć też klepiej ,bo z mety powinieneś mnie naprostować że tak zwana dobra kosiarka to cena powyżej 4 tysięcy i byśmy obaj się zgodzili a jeśli tego nie zrobiłeś to dalej twierdzę że kosiarka czy to za 2 tysiące czy za 1000 to to ten sam chłam obojętnie jak się nazywa .

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar swierol
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-819
    Posty
    1.554
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Nie zabronię Ci posiadać swoim twierdzeń. Co prawda dawno nie kupowałem kosiarki i nie oglądałem ich cen ale myślenie autor kupi coś dobrego za cenę koło 2tys no chyba, ze to typ gościa, który szuka „mercedesa do 1tys”.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał swierol Zobacz post
    Dobra kosiarka zaczyna się od siłownika-Honda, subaru. Żadne tam B&S. Ja kosiłem swoją działkę 1200 kosiarka Faworyt 42cm 99cm pojemności, silnik Loncin, działa do tej pory. Silnik Ok ale wszystkie połączenia śrubowe itd nie dawały rady. Raz ze to pewnie Faworyt a dwa teren tez nie łatwy.Najlepiej po każdym koszeniu kosiarkę wyczyścić wtedy body wytrzyma i nie będzie rdzewieć. 800m2 to nie dużo. Kup coś małe i lekkiego. Radę da również kosiarka spalinowa. Teraz mam Makita 1600W i niczego jej nie brakuje.
    Chyba miało być od silnika anie siłownika.
    Piszesz że żaden B&S a przecież to jedne z najbardziej popularnych, niezawodnych i montowanych w kosiarkach silników. nawet Husqvarna, Honda czy NAC montuje silniki B&S.

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar swierol
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-819
    Posty
    1.554
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    To ze dużo Marek ja montuje nie znaczy ze są dobrej jakości. B&S owszem ale w starych modelach. Nie wiem czy nadal ale kiedyś istniała taka prawidłowość ze kosiarka np stiga z silnikiem hondy była kilkaset zł droższa od tej samej kosiarki z silnikiem B&S.
    Jak mam kupić tego typu sprzęt to szukam czegoś na lata.

  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000)
    goguś

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    k-k
    Kod pocztowy
    47-253
    Posty
    1.768

    Domyślnie

    Mam stigę z silnikiem hondy zadowolony specjalnie nie jestem , silnik ciutkę słaby ale podwozie to dziadowstwo jak nic , rdza pewnie na drugi rok wylezie na zewnątrz od środka a ona ma dopiero 3 lata , miałem MTD 25 lat starą i ona była w lepszym stanie , dobre to z ABS lub aluminium ale kto normalny da 4 tys wzwyż za kosiarkę ?

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał swierol Zobacz post
    To ze dużo Marek ja montuje nie znaczy ze są dobrej jakości. B&S owszem ale w starych modelach. Nie wiem czy nadal ale kiedyś istniała taka prawidłowość ze kosiarka np stiga z silnikiem hondy była kilkaset zł droższa od tej samej kosiarki z silnikiem B&S.
    Jak mam kupić tego typu sprzęt to szukam czegoś na lata.
    Widzisz, kiedyś sprzęt był robiony materiałowo nad wyrost wytrzymałości a dzisiaj jest wyśrubowany w materiały że nie wytrzyma tego co te "starej daty".

  11. #11
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    miachlbyk

    Zarejestrowany
    Oct 2015
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    08-253
    Posty
    365

    Domyślnie

    Cytat Napisał creative_21 Zobacz post
    Cześć
    .jaka kosiarkę spalinowa polecacie około 800m2
    Podjedż do kilku dealerów sprzętu w okolicy i popytaj co jaka kosiarka są reprezentuje jak dobrze trafisz to sam stwierdzisz jakiej firmy kupić,chodzi mi o takie firmy jak Stiga, AL-KO,Oleomac tak abyś miał kiedyś do niej cześci zamienne i wsparcie techniczne

  12. #12

    Domyślnie

    Ja polecam ESTATE 2084 STIGA
    REKLAMA NA FORUM JEST PŁATNA

  13. #13
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    miachlbyk

    Zarejestrowany
    Oct 2015
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    08-253
    Posty
    365

    Domyślnie

    Cytat Napisał bialek_mlody Zobacz post
    Ja polecam ESTATE 2084 STIGA
    Bardzo nieudana reklama Chińskiego traktorka wykonanego z grubszej blachy,przy wadze 165kg to raczej za droga zabawka

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał miachlbyk Zobacz post
    Bardzo nieudana reklama Chińskiego traktorka wykonanego z grubszej blachy,przy wadze 165kg to raczej za droga zabawka
    To nie jest reklama tylko taka szwedzka-chińska produkcja sprzętu bo Stiga pomimo że pochodzi ze Szwecji tak naprawdę swoje wyroby obecnie produkuje w maj frendów z małymi rączkami.
    Czy za droga? wobec innych markowych sprzętów to nie.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony