dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 16 z 16

Temat: Viessmann Vitodens 200-W duże zużycie gazu

  1. #1

    Domyślnie Viessmann Vitodens 200-W duże zużycie gazu

    Za namową instalatora, skuszony obietnicami mniejszego zużycia gazu wymieniłem stary kilkunastoletni piec Viessmann z otwartą komorą spalania na nowiutki Vitodens 200-W + Vitocell 100. Po miesiącu użytkowania jestem rozczarowany funkcjonowaniem pieca, który spala tyle samo, a nawet więcej niż stary prawie 20 letni piec vitodens 100.
    Piec sterowany jest czujnikiem pogodowym. Krzywa grzewcza ustawiona na 0,9, Temperatura na 22stC. Jest tylko jeden obieg grzewczy – tradycyjne grzejniki. Piec pracuje praktycznie cały czas. Jeszcze nie zauważyłem aby choć na chwilę się wyłączył. Średnie dzienne zużycie gazu przy temp oscylujących w okolicach 0st to 12-13m3 gazu (wg aplikacji). Dodam że dom co prawda wybudowany w 2003 roku ale ciepły, o powierzchni 135m2.
    Proszę o jakieś sugestie i porady.
    Z góry dziękuję za pomoc.

  2. #2

    Domyślnie

    Orientujesz się może czy statystyki można podglądać tylko na 200-W czy jest to funkcja dostępna także na 100-W ?

  3. #3
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.026
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mariusz75 Zobacz post
    Za namową instalatora, skuszony obietnicami mniejszego zużycia gazu wymieniłem stary kilkunastoletni piec Viessmann z otwartą komorą spalania na nowiutki Vitodens 200-W + Vitocell 100. Po miesiącu użytkowania jestem rozczarowany funkcjonowaniem pieca, który spala tyle samo, a nawet więcej niż stary prawie 20 letni piec vitodens 100.
    Piec sterowany jest czujnikiem pogodowym. Krzywa grzewcza ustawiona na 0,9, Temperatura na 22stC. Jest tylko jeden obieg grzewczy – tradycyjne grzejniki. Piec pracuje praktycznie cały czas. Jeszcze nie zauważyłem aby choć na chwilę się wyłączył. Średnie dzienne zużycie gazu przy temp oscylujących w okolicach 0st to 12-13m3 gazu (wg aplikacji). Dodam że dom co prawda wybudowany w 2003 roku ale ciepły, o powierzchni 135m2.
    Proszę o jakieś sugestie i porady.
    Z góry dziękuję za pomoc.
    zadaniem automatyki pogodowej jest tak dobrac temperaturę kotła by zapewnić klientowi wymagany komfort cieplny dostarczając dokładnie tyle energi ile w danej chwili ucieka z budynku. Zatem jesli zapotrzebowanie budynkku jest wyższe niz moc minimlana to kciol nie bedzie się wyłączał. Z racj konstrukcji kotła nie ma mozliwości by przy tych samych warunkach (temp. zew i wymagana temp w pomieszczeniu) kociol kondensacyjny zużywal wiecej gazu niz kociol niekondensacyjny (a tylko take sa kotły z otwarta komora spalania).
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar PLC_00
    Zarejestrowany
    Sep 2018
    Skąd
    STCE
    Posty
    206

    Domyślnie

    Pełne statystyki tylko na 200
    Dla 100 mamy zużycie z jednego dnia, sumaryczne z tygodnia i miesiąca ale bez wykresów.

    Vissmann argumentuje to faktem iż wynika to z budowy kotłów. Osobiście dla mnie jest to dziwne bo aplikacja pobiera z kotła dane potrzebne do generowania rozszerzonych statystyk i mogła by je lokalnie t.j na telefonie przechowywac.

    Chodzi tu zapewne o marketing. 200 jest to wyższy model i musi mieć coś ekstra.

    Pozdrawiam
    Kamil

  5. #5

    Domyślnie

    Ciekawostka. Inne opcje ma ViCare na Androida inna na iOS. Wersja na iOS przy 100W nie wyświetla żadnych statystyk zużycia a wersja na Android i owszem.
    Przedstawiciela Veissman nawet nie pytam czemu tak jest … ale wyglada to bardzo słabo

  6. #6

    Domyślnie

    I nie miałbym o to pretensji - ale wchodzisz do Apple Store patrzysz na zdjęcia aplikacji i widzisz jak wół statystyki … po czym pobierasz, sprawdzasz … i oczywiście jest zupełnie inaczej (oczywiście nie ma ani słowa o tym co jest dostępne dla którego kotła itp).

  7. #7
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.026
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    tygrysio

    zamiast wylewać fale hejtu wystarczy ze zrozumieniem przeczytać opis (cyt.)

    Co nowego:
    Dziękujemy za skorzystanie z aplikacji ViCare.
    - Wyświetalnie aktualnych danych w Energy Cockpit (tylko dla niektórych generatorów ciepła)
    - Dane historyczne z zakładce Analiza (tylko dla niektórych generatorów ciepła)
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  8. #8

    Domyślnie

    Prosze nie mylić hejtu z krytyka która ma swoje podstawy. Tak trudno jest napisać o ktore kotły chodzi w release notes ?

    Serio ??

    Prawda jest taka ze wasze instrukcje są niekompletne, informacje na stronie nie ścisłe, aplikacja nie opisana.

    Nie ma to nic wspólnego z hejtem tylko z zaniedbaniami firmy która Pan reprezentuje

  9. #9

    Domyślnie

    PS. Jak Pan chwyta użytkowników piszących Piec zamiast Kocioł za słówko to jest ok, ale jak Panu i Pana firmie wytykać błędy …. A to już hejt a nie niekompetencja

    Dobre

  10. #10
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    redox7

    Zarejestrowany
    Apr 2021
    Posty
    198

    Domyślnie

    Cytat Napisał tygrysio Zobacz post
    Prosze nie mylić hejtu z krytyka która ma swoje podstawy. Tak trudno jest napisać o ktore kotły chodzi w release notes ?

    Serio ??

    Prawda jest taka ze wasze instrukcje są niekompletne, informacje na stronie nie ścisłe, aplikacja nie opisana.

    Nie ma to nic wspólnego z hejtem tylko z zaniedbaniami firmy która Pan reprezentuje
    skoro tak wszystko mają do dupy to zamiast marudzić idź kup kocioł innego producenta i bądź szczęśliwy.

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał redox7 Zobacz post
    skoro tak wszystko mają do dupy to zamiast marudzić idź kup kocioł innego producenta i bądź szczęśliwy.
    Najbardziej do dupy to jest twoja wypowiedz

  12. #12
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Andy2022

    Zarejestrowany
    Jan 2022
    Skąd
    Sochaczew
    Kod pocztowy
    96-500
    Posty
    57

    Domyślnie

    Dla pocieszenia.
    Dom niewiele większy 160 m2, choć pewnie kubaturowo na pewno, 3 m wysokości pomieszczeń. Zużycia dramatyczne , średnio 12-13 m3 przy temp.. zewn. 0-2. Piec 100-w, sterowany pogodowo. Temperatura trzymana na poziomie 20,5. Przy temp. -13 ,doszło do 22 m3. Szczerze, nie chce mi się już z tym walczyć, piec nie taktuje, na razie , bez awarii, choć to dopiero pół roku. Na wiosnę wymienię okna o pow. 12 m2 w salonie , może coś się zmieni. Izolacji pod podłogą nie zmienię :- ( a to chyba jest główną przyczyną.Gdyby cena węgla pozostała na tym samym poziomie co rok wcześniej efekt przejścia na gaz byłby katastrofą, a tak przeliczam na tone i wychodzi że taniej niż na ekogroszku.

  13. #13
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    redox7

    Zarejestrowany
    Apr 2021
    Posty
    198

    Domyślnie

    jak wiesz ile spalałeś węgla to szybko można oszacować ile potrzeba gazu by dostarczyć taka sama ilość energii. Zamiast marudzić najpierw policz, może dom masz kiepsko ocieplony i zawsze tyle energii tracił.

  14. #14
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.026
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andy2022 Zobacz post
    Dla pocieszenia.
    Dom niewiele większy 160 m2, choć pewnie kubaturowo na pewno, 3 m wysokości pomieszczeń. Zużycia dramatyczne , średnio 12-13 m3 przy temp.. zewn. 0-2. Piec 100-w, sterowany pogodowo. Temperatura trzymana na poziomie 20,5. Przy temp. -13 ,doszło do 22 m3. Szczerze, nie chce mi się już z tym walczyć, piec nie taktuje, na razie , bez awarii, choć to dopiero pół roku. Na wiosnę wymienię okna o pow. 12 m2 w salonie , może coś się zmieni. Izolacji pod podłogą nie zmienię :- ( a to chyba jest główną przyczyną.Gdyby cena węgla pozostała na tym samym poziomie co rok wcześniej efekt przejścia na gaz byłby katastrofą, a tak przeliczam na tone i wychodzi że taniej niż na ekogroszku.
    Aby określić czy to dużo czy mało nalezy wykonac audyt energetyczny budynku (nie mylić ze świadectwem). Audytor na podstawieprojektu i wizji wyliczy zapotrzebowanie na energię a z tego możemy przejść do zużycia paliwa. Można też, jak pisze poprzednik, wyjść z ilości wcześniej palonego węgla.
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  15. #15
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Irys1983

    Zarejestrowany
    Dec 2021
    Skąd
    Białystok dworska
    Kod pocztowy
    15-756
    Posty
    6

    Domyślnie Ilość gazu

    Mogę podpowiedzieć co do ilości spalanego gazu, mało który instalator potrafi według mnie dobrze ustawić kocioł żeby nie taktowanie. U mnie po ustawieniach instalatora i na starym termostacie pokojowym Zużycie gazu 10m3 dom 138 m2 przy temp. zew. Od-4 do 2 stopni. Przy dołożeniu pogodowki oraz dedykowanego do kotła sterownika spadło do 7 m3. Kocioł chodzi praktycznie cały czas z niska modulacja dodam że mam wszędzie grzejniki, dom z 2008 roku. Kocioł vitodens 100-w. Polecam pobawić się krzywą grzewcza zobaczyć jak zachowuje się odpowiedź domu z 2 dni. U mnie Kocioł wcześniej się włączał dwa razy częściej jak teraz. Najważniejsze według mnie żeby chodził prawie cały czas na minimalnej temperaturze, która jest wystarczająca do utrzymania zadanej temp. w domu.

  16. #16
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Irys1983

    Zarejestrowany
    Dec 2021
    Skąd
    Białystok dworska
    Kod pocztowy
    15-756
    Posty
    6

    Domyślnie

    Temp. w domu 22 stopnie 24 na dobę ponieważ dziecko się urodziło dlatego trzymamy dość wysoko

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony