dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie Reklamacja. Panele SWISS KRONO. Kolekcja Marine D4563 Dąb Kaspijski

    Witam Szanowne Koleżanki i Kolegów.

    Posiadam panele producenta: SWISS KRONO.
    Kolekcja: Marine D4563 Dąb Kaspijski

    Zareklamowałem te panele, gdyż jedne się błyszczą a inne nie. Sklep z Krakowa odpisał, że wady ogólnie rzecz biorąc nie ma. Jego odpowiedź poniżej.

    (...)Tak jak napisał producent reklamowane panele mogą się różnić wizualnie w zależności od kąta padania światła. Z tego powodu tego rodzaju wada nie jest wystarczającym powodem, do uznania reklamacji za zasadnej(...)

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	10.jpg
Wyświetleń:	135
Rozmiar:	75,3 KB
ID:	458345 -> Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	11.jpg
Wyświetleń:	73
Rozmiar:	69,4 KB
ID:	458346

    Czy waszym zdaniem te panele są ok? Chodzi mi o to, czy tak powinno być, że idąc po podłodze, to jedne panele się błyszczą a inne są matowe. Panele według mnie powinny być wszystkie całe w połysku. Tak jak to było w sklepie.

    Czy macie pomysł jak skutecznie zareklamować te panele ? Drugie moje pytanie to, jeśli zakupiłem panele z montażem, to kto powinien teraz wyciągać te panele ?

    Zdjęcia ubrałem w ładną prezentację, aby pokazać, że wada tyczy się wszystkich pokoi i według mnie ponad 50% całego towaru.

    Drugi przykład to taki:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20.JPG
Wyświetleń:	93
Rozmiar:	91,8 KB
ID:	458347 -> Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	21.JPG
Wyświetleń:	66
Rozmiar:	89,0 KB
ID:	458348


    Pozdrawiam
    Klient_Fachowca
    Ostatnio edytowane przez Klient_Fachowca ; 21-04-2022 o 23:07

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PODŁÓG
    jarekkur

    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    PARPO.pl Parkieciarz-Rzeczoznawca - Trójmiasto
    Posty
    4.418

    Domyślnie

    Cytat Napisał Klient_Fachowca Zobacz post
    Witam Szanowne Koleżanki i Kolegów.

    Posiadam panele producenta: SWISS KRONO.
    Kolekcja: Marine D4563 Dąb Kaspijski

    Zareklamowałem te panele, gdyż jedne się błyszczą a inne nie. Sklep z Krakowa odpisał, że wady ogólnie rzecz biorąc nie ma. Jego odpowiedź poniżej.

    (...)Tak jak napisał producent reklamowane panele mogą się różnić wizualnie w zależności od kąta padania światła. Z tego powodu tego rodzaju wada nie jest wystarczającym powodem, do uznania reklamacji za zasadnej(...)

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	10.jpg
Wyświetleń:	135
Rozmiar:	75,3 KB
ID:	458345 -> Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	11.jpg
Wyświetleń:	73
Rozmiar:	69,4 KB
ID:	458346

    Czy waszym zdaniem te panele są ok? Chodzi mi o to, czy tak powinno być, że idąc po podłodze, to jedne panele się błyszczą a inne są matowe. Panele według mnie powinny być wszystkie całe w połysku. Tak jak to było w sklepie.

    Czy macie pomysł jak skutecznie zareklamować te panele ? Drugie moje pytanie to, jeśli zakupiłem panele z montażem, to kto powinien teraz wyciągać te panele ?

    Zdjęcia ubrałem w ładną prezentację, aby pokazać, że wada tyczy się wszystkich pokoi i według mnie ponad 50% całego towaru.

    Drugi przykład to taki:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20.JPG
Wyświetleń:	93
Rozmiar:	91,8 KB
ID:	458347 -> Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	21.JPG
Wyświetleń:	66
Rozmiar:	89,0 KB
ID:	458348


    Link do prezentacji:
    https://docs.google.com/presentation...f=true&sd=true

    Pozdrawiam
    Klient_Fachowca
    Jeżeli kupił Pan panele otrzymując najlepiej ich opis w którym jest napisane, że mogą się różnić połyskiem, to sprawa jest słaba. Jeżeli nie to można różnice zmierzyć połyskomierzem. Należy jednak poznać skalę połysku Pana paneli. Czyli jakie mają wykończenie czy jest to: Dull Matt ; Matt; Semi Matt; Semi Gloss; Gloss; High Gloss. Wtedy będzie łatwiej rozpoznać. Zdjęcia coś pokazują ale jak to zwykle bywa, to tylko zdjęcia.
    vanitas vanitatum et omnia vanitas

  3. #3

    Domyślnie

    Producent na swojej stronie nic nie pisał o tym, że będzie malował te panele jak leci, czyli, że jedne tak a drugie śmak. Domniemuje się, że dostanę całe zamówienie tych paneli, takie jakie były na ekspozycji w sklepie. Czyli wszystkie mają być piękne, żywe, błyszczące.

    https://www.swisskrono.pl/platinium/...-Dab-Kaspijski

  4. #4

    Domyślnie

    Czy waszym zdaniem tak ta podłoga powinna wyglądać, że jedne panele są matowe a drugie błyszczące ?

  5. #5

    Domyślnie

    Trudno ocenić po zdjęciach czy nie przesadzasz, ale ogólnie uważam, że to nie powinno tak wyglądać i ja bym te panele reklamował u Sprzedawcy z tytułu rękojmi. Opisałbym, że różnią się połyskiem i nie jest to zależne od kąta padania światła. Niech przyjdą i pooglądają na żywo jak to wygląda. Wskazałbym również, iż z przyjętą doktryną i orzecnictwem walory estetyczne uznawane są za wadę istotną i tak jak ludzie nie wyobrażają sobie chodzenia w butach o różnym odcieniu, tak Ty nie wyobrażasz sobie takiej podłogi w domu i oczekujesz wymiany Twoim zdaniem wadliwych paneli (

    Dawno kupiłeś te panele? Minął już rok?
    Poza tym jesteś pewien, że dostałeś panele z jednej serii? W pojedynczej paczce były panele o różnym połysku? Próbowałeś je czymś myć, np. benzyna? Może są czymś zabrudzone i środek do mycia podług sobie z tym nie poradził?

    Poza tym jeśli to rzeczywiście wada paneli, to temat na forum prawne, a nie budowlane.

  6. #6

    Domyślnie

    Radziula dzięki za komentarz.

    Ani pracownik z Fachowca, ani SWISS KRONO, nie przyjechali zobaczyć jak położyli nową podłogę.

    Panele były zakupione z montażem, i zostały położone przez ich człowieka około dwa tygodnie temu. Wadę stwierdziłem od razu po położeniu. Upewniłem się kolejnego dnia, jak wstało słońce i zobaczyłem, że jedne panele, pasują do innych jak siodło do świni.

    Aktualnie zostały dostarczone dwa panele do sprzedawcy w celu reklamacji. Pytanie zadałem w tym dziale, gdyż aktualnie SWISS KRONO i FACHOWIEC powiedzieli, że wady nie widzą i chciałem skonsultować temat z kolejnymi osobami.

  7. #7

    Domyślnie

    Tak wyglądają one dzisiaj. Moim zdaniem wyglądają one słabo i potwierdzają to też inne osoby, które wchodzą do mojego mieszkania.

    Zdjęcie 1
    Zdjęcie 2
    Zdjęcie 3

    SWISS KRONO w tych zdjęciach nadal nie widzi wady. Koniecznie muszą dostać dwa panele do reklamacji, mam nadzieje, że wtedy zobaczą wadę.

  8. #8

    Domyślnie

    Nie licz, że ktokolwiek przyjedzie oglądać jak to wygląda. To tak z reguły działa. Reklamacja na podstawie zdjęć ewentualnie kilka sztuk towaru.
    Dom 250m2 + garaż 56m2. Projekt indywidualny, płyta fundamentowa gr. 30cm na 20cm XPS. Hydroizolacja płyty szlamem Schomburg. Ściany ceramika 25 P+W, dwa pełnowymiarowe piętra, antresola, okna PCV + HST, dach Braas Turmalin szary kryształ. Ogrzewanie podłogowe, pompa ciepła Viessmann Vitocal 200-s, wentylacja mechaniczna, ocieplenie ścian wełna fasadowa 20cm. FV nie ma i nie będzie bo tylko bym sprawdzał czy falownik się nie wyłączył przez zbyt wysokie napięcie w sieci.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał boconek03 Zobacz post
    Nie licz, że ktokolwiek przyjedzie oglądać jak to wygląda. To tak z reguły działa. Reklamacja na podstawie zdjęć ewentualnie kilka sztuk towaru.
    To zależy. Jeżeli zakupił panele z montażem, to ma je teraz samodzielnie ściągać z podłogi?

  10. #10

    Domyślnie

    Reklamacja zakończona.

    1. Po moim pierwszym mailu, ze zdjęciami, SWISS KRONO, a potem Fachowiec, powiedzieli, że nie widzą problemu.
    2. Po moim delikatnym zmotywowaniu Fachowca, SWISS KRONO dostało dwa panele i wtedy dostałem info, że zobaczyli problem.
    3. SWISS KRONO następnie, od razu oddało całą kasę za panele.
    4. FACHOWIEC, jeszcze bardziej zobaczył problem po tym jak SWISS KRONO oddało całą kasę za panele.
    5. Nastąpiła bezkosztowa wymiana całej podłogi, przy czym ja osobiście sprawdzałem każdą paczkę w salonie przed załadowaniem na auto.

    Jakie koszta:
    1. kupa nerwów.
    2. ogrom czasu, czasu i jeszcze raz czasu.
    3. uwaliłem sobie samochód jeżdżąc do salonu i w drugą.
    4. koszty paliwa.

    Dzięki wszystkim za uwagę.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony