dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Jestem głupi, projekt i około projektowe koszta w 2021 i później

    Czy ktoś mi powie bo szukam w internecie, a nie mogę się dokopać lub tak jest wytlumaczone, że dalej nie rozumiem.

    Jeden architekt mówi, ze projekt domu u niego 6500zł, drugi mowi, ze zmieniły się przepisy i projekt domu 6500, geodeta 600, projekt tech-konst 2000zł, projekt branzy sanitarnej projekty przylaczy wod-kan + projekt tech sanitarny 3500zł, projekt techniczny elektryczny 500zl. Razem okolo 13 tys.

    Czy ktos mi moze powiedziec o co tu chodzi? Przy pozwoleniu na budowe nie potrzebuje projektów technicznych, tak przynajmniej przeczytalem, ale potem przy oddaniu domu do uzytku juz je musze miec, czyli i tak musze wykonywac te projekty wewnatrz domu czy nie?

    Jestem totalnie pogubiony o co tu chodzi.

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Sativum
    Zarejestrowany
    Nov 2021
    Kod pocztowy
    62-023
    Posty
    1.840

    Domyślnie

    Cytat Napisał zeusik6 Zobacz post
    Czy ktoś mi powie bo szukam w internecie, a nie mogę się dokopać lub tak jest wytlumaczone, że dalej nie rozumiem.

    Jeden architekt mówi, ze projekt domu u niego 6500zł, drugi mowi, ze zmieniły się przepisy i projekt domu 6500, geodeta 600, projekt tech-konst 2000zł, projekt branzy sanitarnej projekty przylaczy wod-kan + projekt tech sanitarny 3500zł, projekt techniczny elektryczny 500zl. Razem okolo 13 tys.
    Cześć,
    To w jaki sposób zostanie wyszczególniony zakres usługi nie ma większego znaczenia. Liczy się ile i za co płacisz. Zapaliłaby mi się żółta lampka jeśli ktoś zacząłbym mi wyliczać w taki sposób.

    W moim przypadku zakres usługi architekta obejmował również zaprojektowanie wszystkich instalacji. Warto przy tym porównywać ceny - rozstrzał cen wynosił u mnie 8.000 - 27.000

    Cytat Napisał zeusik6 Zobacz post
    Przy pozwoleniu na budowe nie potrzebuje projektów technicznych, tak przynajmniej przeczytalem, ale potem przy oddaniu domu do uzytku juz je musze miec, czyli i tak musze wykonywac te projekty wewnatrz domu czy nie?
    Cześć,

    Wystarczy zajrzeć do przepisów - prawo budowlane. Art. 33 i 34.

    We wrześniu lub październiku weszły w życie znowelizowane przepisy pr. budowlanego. Przykładowo obowiązkowe są badania geologiczne.

    Tak czy inaczej - odpowiedz sobie na pytanie czy będziesz chciał mieć wodę, kanalizację lub źródło ogrzewania w domu. Jeśli odpowiedź brzmi tak, to sugeruję to załatwić razem z pozwoleniem/zgłoszeniem.
    Pomogłem? Kliknij podziękuj

  3. #3

    Domyślnie

    Czy architekci ukrywaja fakt, ze istnieje na dalszym etapie cos takiego jak instalacje wewnetrzne i potem inwestor budzi sie z reka w nocniku bo nie moze uzytkowac domu lub kierownik budowy nie odebral tych projektow instalacji w srodku?

    Bo mam podejrzenia, ze jeden chcial tak to ukryc by wygladlo ze jest tanio "aby do pozwolenia na budowe", a drugi kompleksowo pokazal mi cale koszta zanim zostanie wbita lopata w ziemie.

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Sativum
    Zarejestrowany
    Nov 2021
    Kod pocztowy
    62-023
    Posty
    1.840

    Domyślnie

    Niektórzy walczą ceną przemilczając / niedopowiadając zakres prac.
    Niezależnie jaki to etap, warto mieć ustalenia poczynione na piśmie/mailu/sms. Nie zliczę ile razy to się przydało. Unikamy też nieprzyjemnej sytuacji, gdy obie strony uznają się za pokrzywdzone/oszukane.

    Zapytaj się co wchodzi w zakres usługi architektonicznej.
    Pomogłem? Kliknij podziękuj

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony