dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    grachi

    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    Małkinia Dolna
    Kod pocztowy
    00-000
    Posty
    167

    Domyślnie Śrubokręty niteo.

    Witam. W biedronce są narzędzia firmy niteo.
    Kupiłem 20 sztuk śrubokrętów za 50zł niby fajne , ale mają napis Made in china i to mnie denerwuje, może jakieś rakotwórcze czy coś , czy raczej mogę być spokojny?

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Sativum
    Zarejestrowany
    Nov 2021
    Kod pocztowy
    62-023
    Posty
    1.840

    Domyślnie

    Pewnie tak...
    Dla pewności wyrzuć też telefon, komputer, samochód i ubrania

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał grachi Zobacz post
    Witam. W biedronce są narzędzia firmy niteo.
    Kupiłem 20 sztuk śrubokrętów za 50zł niby fajne , ale mają napis Made in china i to mnie denerwuje, może jakieś rakotwórcze czy coś , czy raczej mogę być spokojny?
    A co dzisiaj nie jest Made in China?
    Jeżeli jest towar dopuszczony do sprzedaży a tym bardziej w ogólnopolskim dyskoncie to musi spełniać normy UE.

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Sativum
    Zarejestrowany
    Nov 2021
    Kod pocztowy
    62-023
    Posty
    1.840

    Domyślnie

    Cytat Napisał henrykow Zobacz post
    A co dzisiaj nie jest Made in China?
    Jeżeli jest towar dopuszczony do sprzedaży a tym bardziej w ogólnopolskim dyskoncie to musi spełniać normy UE.
    Jedno istotne rozróżnienie - powinno (zamiast musi). W większości przypadków to tylko deklaracja, nieweryfikowana przez jednostkę certyfikującą.
    Pomogłem? Kliknij podziękuj

  5. #5
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    grachi

    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    Małkinia Dolna
    Kod pocztowy
    00-000
    Posty
    167

    Domyślnie

    A jeżeli nie posiada znaku CE ?

  6. #6

    Domyślnie

    To znaczy że nie może być oficjalnie i legalnie sprzedawane.

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.606
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał henrykow Zobacz post
    To znaczy że nie może być oficjalnie i legalnie sprzedawane.
    Głupoty...
    Może jakaś jakaś podstawa prawna ?
    Bo ja znalazłem:
    Producent mechanicznych narzędzi ręcznych ma obowiązek spełnić wymagania zasadnicze dotyczące oceny zgodności, określone w rozporządzeniu Ministra Gospodarki z dnia 21 października 2008 r. w sprawie zasadniczych wymagań dla maszyn (Dz. U. Nr 199, poz. 1228 z późn. zm.). Producent narzędzi prostych (młotek, klucz, urządzenia pomocnicze bez napędu) takiego obowiązku nie ma - używane urządzenie nie musi mieć oznakowania CE, nie musi posiadać deklaracji zgodności, ale musi zapewniać bezpieczne i higieniczne warunki pracy.

    Czytaj więcej na Prawo.pl:
    https://www.prawo.pl/kadry/czy-narze...ce,192634.html
    Wyroby bez CE – Przykładowe wyroby nie wymagające znaku CE: wyroby spożywcze, nasiona, detergenty, nawozy, odzież, sprzęt sportowy (nieelektryczny, nieelektroniczny), samochody, motocykle, kaski motocyklowe, hulajnogi i rolki (nie zabawki), rowery (wysokość siodełka powyżej 435 mm), meble (bez prądu); pisaki, pióra, długopis ołówki, kredki (jako artykuły piśmiennicze, jako zabawki mogą wymagać znaku CE), piłki sportowe, szkła osłaniające ekrany telefonów, osłony telefonów (bez elektroniki), rośliny, papier, narzędzia, klucze, opakowania, taśmy pakowe, doniczki
    https://www.ce-polska.pl/wyroby-bez-ce
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 16-12-2021 o 22:44
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  8. #8

    Domyślnie

    To sobie pogadaj z Urzędem Celnym a nie powielasz brednie wyczytane w necie.

  9. #9
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    grachi

    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    Małkinia Dolna
    Kod pocztowy
    00-000
    Posty
    167

    Domyślnie

    No dobra Panowie, tzn jak nie ma certyfikatu , atestu tzn że nie mogę używać?

  10. #10

    Domyślnie

    Możesz używać, przecież nikt tego Ci nie zabroni ani nie zabroni.

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.606
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał grachi Zobacz post
    No dobra Panowie, tzn jak nie ma certyfikatu , atestu tzn że nie mogę używać?
    Możesz - są legalnie wprowadzone do obrotu. Ten asortyment nie wymaga znaku CE
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  12. #12
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    grachi

    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    Małkinia Dolna
    Kod pocztowy
    00-000
    Posty
    167

    Domyślnie

    Fakt brawa dla fotohobby , a taki Henrykow nie się nie wypowiada i nie wprowadza ludzi w błąd forum jest po to aby pomóc A nie odwrotnie.

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.606
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał henrykow Zobacz post
    . Forum po to jest aby rozmawiać i wymieniać się swoimi doświadczeniami a nie aby dosrywać komuś kto ma odmienne zdanie od oświeconego doradcy.
    Forum nie jest po to, żeby wprowadzać w błąd. Ty to zrobiłeś w poście nr 6
    Naprostowałem to w poście nr 7, i nie wiem, gdzie ty widzisz "dosrywanie" ?
    W słowie "głupty", którego użyłem ? Określenie dosadne, ale prawdziwe.

    W tym momencie powinieneś zrozumieć, że sie mylisz, a nie ciągnąć kabaret pisząc, że przytaczam "brednie z netu"
    Bo ty nie przytoczyłeś nic
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony