dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Enea- rezygnacja umowy jak to zrobić

    Cześć.
    Miałem dwie działki i podpisałem z Enea umowę na wykonanie przyłącza. Oni to przyłączę wykonali i dostałem czas na podpisanie umowy na dostarczanie prądu, czego nie zrobiłem. Dostałem karę za zwłokę 123 dniową która zapłaciłem.
    Sprzedałem jedna z działek i myślałem że skoro kara zapłacona to temat zamknięty.
    Wczoraj dostałem znowu karę za obie działki nawet te sprzedana. Nie chce na razie się budować, nie wiem co robić. Na infolinii nie potrafię się dogadać co konsultant to gada inne głupoty jakiś dramat. Proszę o pomoc jak z tego wybrnąć.

  2. #2

    Domyślnie

    Zajrzyj na stronę Enei i poszukaj formularza wypowiadającego umowę a raczej zawieszającą dostawę energii bo takie coś istnieje, wypełnij, wyślij i czekaj na odpowiedź bo trafić na kumatego konsultanta to naprawdę cud.
    Co do sprzedanej działki to nowa umowę z Eneą powinien zawrzeć nowy właściciel. Nie wiem czy to ustawowo ale ja zrobiłbym ksero aktu sprzedaży nieruchomości, opisał problem i wysłał listem poleconym do Enei.

  3. #3

    Domyślnie

    Enea zapewne będzie chciała żeby ktoś zapłacił za zrobienie przyłącza skoro nie jest pobierana energia elektryczna ani nie jest podpisana umowa z nimi na odbiór energii. Oni nie są instytucją charytatywną a na ten moment zrobili Ci darmowe przyłącze i nic z tego nie mają.
    Ewentualnie ten kto kupił jak chce budować i podpisze z nimi umowę to chociaż za tę działkę bedzie sprawa załatwiona. Pytanie czy ich to interesuje, że sprzedałeś skoro umowa o przyłączenie u nich i tak jest na Ciebie.
    Ostatnio edytowane przez boconek03 ; 17-12-2021 o 20:02
    Dom 250m2 + garaż 56m2. Projekt indywidualny, płyta fundamentowa gr. 30cm na 20cm XPS. Hydroizolacja płyty szlamem Schomburg. Ściany ceramika 25 P+W, dwa pełnowymiarowe piętra, antresola, okna PCV + HST, dach Braas Turmalin szary kryształ. Ogrzewanie podłogowe, pompa ciepła Viessmann Vitocal 200-s, wentylacja mechaniczna, ocieplenie ścian wełna fasadowa 20cm. FV nie ma i nie będzie bo tylko bym sprawdzał czy falownik się nie wyłączył przez zbyt wysokie napięcie w sieci.

  4. #4

    Domyślnie

    zrób to za pośrednictwem papugi jako przedstawiciela inaczej traktują pisemko z pieczątką kancelarii

  5. #5

    Domyślnie

    Wiadomo, przez prawnika będzie łatwiej ALE na pewno Enea ma w swoim regulaminie, że robią Ci przyłącze za friko ale ty pobierasz od nich prąd i za niego płacisz. Może być ciężko coś załatwić.
    Dom 250m2 + garaż 56m2. Projekt indywidualny, płyta fundamentowa gr. 30cm na 20cm XPS. Hydroizolacja płyty szlamem Schomburg. Ściany ceramika 25 P+W, dwa pełnowymiarowe piętra, antresola, okna PCV + HST, dach Braas Turmalin szary kryształ. Ogrzewanie podłogowe, pompa ciepła Viessmann Vitocal 200-s, wentylacja mechaniczna, ocieplenie ścian wełna fasadowa 20cm. FV nie ma i nie będzie bo tylko bym sprawdzał czy falownik się nie wyłączył przez zbyt wysokie napięcie w sieci.

  6. #6

    Domyślnie

    A może podpisze umowę na dostarczanie prądu, założą mi licznik i złożę wniosek o zawieszenie? Jest wtedy opłata za zawieszenie licznika?
    Z tą infolinią to jest naprawdę dramat...

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony