dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12
  1. #1

    Domyślnie FAKRO okna FTS - zimno w pokoju

    Witam, mam problem z 4 oknami FAKRO, w szczególności w jednym pokoju, gdzie temperatura powietrza jest ok. 2 stopnie niższa niż w sąsiednim, w którym tych okien nie ma.
    Zamontowałem dodatkowe uszczelki obwodowe, w szczelinę pomiędzy ramę a okno upchnąłem sznur dylatacyjny, nie dało to rezultatu, dalej zimno w pokoju i odczucie "wiania w rogach". Wypożyczyłem kamerę termowizyjną, bo nie daje mi to spokoju i okazało się, że problemem jest połączenie szyby z ramą (badanie przy 0 st. na zewnątrz), a głównie naroża. Po kontakcie z firmą FAKRO dowiedziałem się, że jest to normalne dla tego typu okien i jest możliwość odpłatnej wymiany na pakiet 3-szybowy.
    Spotkał się ktoś z takim problemem? Wymiana szyb pomogła? Jakieś dodatkowe uszczelnienie na połączeniu szyby z ramą (np. sylikon) pomoże? Ewentualnie jakieś inne zabiegi, które by pomogły?
















  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.083

    Domyślnie

    Temat wałkowany co chwilę, także na tym forum.

    Raz: to nie jest badanie termowizją, a tylko fotki wykonane niezgodnie z zasadami używania kamery.
    Dwa: każde okno jest słabsze od dobrych izolacji ścian i dachu.

    Trzy - to co widać na fotkach jest normalne dla tego typu okien.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  3. #3

    Domyślnie

    W takim razie jak temu zaradzić, aby poprawić izolację w tych miejscach, są jakieś sposoby, aby poprawić fabrykę? Różnica pomiędzy pokojami jest drastyczna i muszę na to jakoś zaradzić.

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.083

    Domyślnie

    Cytat Napisał mapcel Zobacz post
    W takim razie jak temu zaradzić, aby poprawić izolację w tych miejscach, są jakieś sposoby, aby poprawić fabrykę? Różnica pomiędzy pokojami jest drastyczna i muszę na to jakoś zaradzić.
    jak dobrze zrozumiałem, to w jednym pokoju masz okna, w drugim nie?
    Wtedy ktoś projektujący ogrzewanie powinien to uwzględnić i umożliwić zwiększenie ogrzewania.
    Dostałeś propozycje - wymiana pakietów. Krawędź szyby z ramką metalową zawsze będzie najsłabszym elementem okna, szczególnie wyraźnie w dachowym.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  5. #5

    Domyślnie

    W jednym pokoju mam okna dachowe, w drugim ich nie ma - są drzwi balkonowe i jest o niebo cieplej. Nie ma innych sposobów na poprawę tych newralgicznych miejsc poza wymianą pakietu szybowego?

  6. #6

    Domyślnie

    Krawędzie pionowe okien mają najniższą temperaturę z powodu braku ruchu powietrza w narożach. Jedyny sposób to pochylenie szpalet okiennych krawędzi pionowych tak jak w szpaletach poziomych. Wszystkiemu winna jest duża wnęka i brak ruchu powietrza.

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.154
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Temat już wraca jak bumerang. Producenci okien połaciowych już go znają. Pytanie kiedy w wytycznych montażowych pojawi się zalecenie montażu pod oknem połaciowym grzejnika. Sorki, ale brak konwekcji przy podłogówce jest generalnie zaletą - ale wadą przy oknach połaciowych. Bez konwekcji nie zostanie "wywiany" chłód i wilgoć z wnęki takiego okna nawet przy prawidłowo wykonanych szpaletach.
    Jak do tego dołożymy nadciśnienie w pomieszczeniu z nawiewem WM problem ze skraplaniem pary wzrasta zwłaszcza przy utrzymywaniu wilgoci w normie.

    A co do samego niedogrzania - kwestia dobrych obliczeń strat ale też zysków i dopasowania do tego systemu grzewczego. Okna (zwłaszcza połaciowe) to znaczne straty. Ale też zyski. Pewnie zimą nawet od południa przy połaciowych bilans będzie ujemny nawet od południa - a co dopiero, jak okna na inną stronę świata. Dlatego projektant ogrzewania powinien odpowiednio dobrać rozstaw rur w podłodze / wielkości grzejnika i przepływy do każdego pomieszczenia. Teraz można się próbować ratować zwiększając tz i zmniejszając przepływy w pozostałych pomieszczeniach.

  8. #8

    Domyślnie

    Witam, wracam po niecałym roku, okna dachowe docelowo planuję usunąć być może w przyszłe lato, bądź kolejne, bo dwa okna dachowe i podwójne okno ścienne w pokoju 9m2 to lekkie nieporozumienie. W tamtym roku pokój był mało użytkowany, więc odpuściłem temat, jednak tej zimny pasowałoby, aby pokój nie był tak wyziębiony, jak ostatnio.

    Dokupiłem dodatkowe uszczelki do okna FAKRO FTS.

    Zastanawiam się, jak dodatkowo doraźnie mógłbym uszczelnić okna. Przypadkowo trafiłem na folię termokurczliwą, tzw. dodatkowa szyba:
    https://www.tesa.com/pl-pl/konsument...448034458.html

    Co sądzicie o takim rozwiązaniu, stworzenie dodatkowej poduszki powietrznej chyba "coś" pomoże. Każde uzyskanie 0,5 st. C mnie ratuje.

  9. #9
    Okna dachowe Fakro - polski producent, drugi producent na świecie Fakro - produkujemy okna dachowe, schody strychowe, świetliki, rolety, żaluzje, markizy oraz wyposażenie dodatkowe na Twoje poddasze. Czekamy na pytania... www.fakro.pl Nowy Sącz, Polska i świat

    Domyślnie

    Jako producent okien dachowych, które Pan posiada i użytkuje, sugerujemy doraźne, ale najszybsze na chwilę obecną rozwiązanie, jakim jest uszczelnienie okien zakupioną już uszczelką obwodową. Powinno to ograniczyć straty ciepła i pomóc w dociepleniu pokoju.
    Najkorzystniejszym jednak rozwiązaniem jest wymiana pakietu szybowego, o którym już Pan wspominał. W oknach FTS montowany był pakiet jednokomorowy (2 szyby). Obecnie produkowane okna spełniają wysokie standardy dotyczące przenikalności cieplnej dzięki zastosowaniu pakietów dwukomorowych (3 szyby). Jest to opcja bardziej kosztowna, ale mająca znaczny wpływ na zadowolenie z użytkowania posiadanych okien, zwłaszcza pod kątem energooszczędności. W przypadku zainteresowania tego typu rozwiązaniem prosimy o kontakt mailowy na adres [email protected]
    Jako docelowe działanie sugerujemy wymianę okien na ciepłe okna z pakietem dwukomorowym wraz z kołnierzem w wersji Thermo, który dodatkowo ociepla okno z zewnątrz.
    Zawsze należy pamiętać, że niezależnie od rodzaju okna dachowego rzeczą niezbędną do jego prawidłowego funkcjonowania jest zapewnienie sprawnego systemu wentylacji. Bez tego problem będzie narastał i wcale nie będzie związany z jakością produktów, a będzie efektem naturalnego zjawiska fizycznego zwanego kondensacją pary wodnej.
    infolinia 18 444 0 400
    [email protected]

    Z poważaniem
    Ekspert FAKRO

  10. #10

    Domyślnie

    A czy zastosowanie zewnętrznych rolet dachowych będzie miało wpływ na zmniejszenie wyziębiania pomieszczenia?

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał mapcel Zobacz post
    A czy zastosowanie zewnętrznych rolet dachowych będzie miało wpływ na zmniejszenie wyziębiania pomieszczenia?
    A po co ci to skoro usuwasz te okna?

    Może się ludzie nauczą, że po primo, poddasza są dla gołębi. A drugie primo - okna dachowe to stado problemów. Jedno z nich to wymóg montażu grzejnika pod każdym oknem, co w dzisiejszych czasach jest nieekonomiczne i mało wygodne.
    Niestety okna dachowe wyglądają dobrze jedynie na wizualizacjach.

  12. #12
    Okna dachowe Fakro - polski producent, drugi producent na świecie Fakro - produkujemy okna dachowe, schody strychowe, świetliki, rolety, żaluzje, markizy oraz wyposażenie dodatkowe na Twoje poddasze. Czekamy na pytania... www.fakro.pl Nowy Sącz, Polska i świat

    Domyślnie

    Rolety zamontowane na oknie dachowym, szczególnie rolety zewnętrzne, poprawiają termiczne parametry okien. Od zewnątrz roleta stanowi ochronę przed chłodem, a od wewnątrz przed startami ciepła. Przeprowadzone przez nas badania okien z zamontowanymi i rozwiniętymi roletami wskazują, że roleta zewnętrzna może poprawić współczynnik przenikania ciepła okna w zakresie 10-15%, w zależności od rodzaju okna (na podstawie badań wewnętrznych FAKRO, dla różnych typów okien).

    Jednak główną funkcją rolety zewnętrznej jest ochrona przed promieniowaniem słonecznym i nadmiernym ogrzewaniem pomieszczenia. Uzyskanie dodatkowego efektu poprawy izolacji termicznej zależy w głównej mierze od okna, na którym zamontujemy taką roletę. Dlatego w Pana przypadku radzimy w pierwszej kolejności działania mające na celu poprawę termoizolacyjności okien, ich termomodernizację poprzez wymianę na energooszczędne okna trzyszybowe lub poprzez wymianę pakietów szybowych lub wymianę skrzydeł okien. Zamontowanie rolet zewnętrznych na okna, które Pan obecnie użytkuje, może nie przynieść oczekiwanego przez Pana efektu. Dążymy do tego, żeby Klient był zawsze zadowolony z naszych produktów, stąd taka porada. Oczywiście modernizacja okien nie wyklucza zastosowania rolet zewnętrznych, jednak w pierwszej kolejności należałoby zająć się oknami.

    Zachęcamy ponownie do kontaktu z naszym Działem Serwisu. Nasi fachowcy doradzą i pomogą w znalezieniu najlepszego rozwiązania. Kontakt [email protected]
    infolinia 18 444 0 400
    [email protected]

    Z poważaniem
    Ekspert FAKRO

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony