dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1

    Domyślnie Poprawność instalacji CO

    Witam serdecznie,
    Jest to mój pierwszy post na tym forum, więc proszę o wyrozumiałość.

    Chciałem was spytać poprawność wykonanej przeze mnie instalacji CO w moim domu

    Piec Defro Sigma E 12 KW - sterownik K1Pv4
    Grupy pompowe DURO - zawór 1,6kvs, pompa WILO PARA SC
    Pompy CO i CWU zwykłe 25/60 180
    Zawór do ochrony powrotu Afriso 55'C
    Ogrzewanie podłogowe około 100m2, 9 pętli, najdłuższa 80m, PEX16, zasilanie i powrót od grupy mieszającej do rozdzielacz z rury PP 32, zawory 1", łącznie 500m PEX

    1) Borykam się z takim problemem jak zimny powrót (około 45'C) po włączeniu podłogówki, pomimo tego że są zawory zwrotne, to powrót od podłogówki i CWU się nie miesza przed zaworem temperaturowym (myślę że dlatego powrót jest tak zimny)

    2) Problem z przepływem na podłogówce, jeśli ustawię zawór od podłogówki na min (20'C) przepływ jest większy niż kiedy ustawię go na max (43'C), wtedy nie ma go prawie wcale.
    Czy problemem może być za mały kvs, bądź za mały przekrój rury PP od pompy do rozdzielacza?

    W załączeniu schemat poglądowy oraz zdjęciaKliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	SCHEMAT INSTALACJI.jpg
Wyświetleń:	29
Rozmiar:	23,2 KB
ID:	458361
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20211216_144908.jpg
Wyświetleń:	36
Rozmiar:	87,8 KB
ID:	458362   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20211216_145105.jpg
Wyświetleń:	30
Rozmiar:	90,2 KB
ID:	458364   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20211216_144844.jpg
Wyświetleń:	29
Rozmiar:	84,6 KB
ID:	458363  

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    SzymonKc

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Tomaszów Maz.
    Posty
    812

    Domyślnie

    Tak na szybko, na pewno problemem jest brak sprzęgła, powinno być za zaworem ATV. W tej chwili jak ustawisz niska temperaturę podłogówki to woda krąży w ramach podłogówki pobierając niewiele ciepłej wody i oddając niewiele chłodnej z powrotu. To znaczy woda z powrotu podłogówki wraca do kotła w nieznacznym stopniu.
    Jak ustawisz wysoką temperaturę podłogówki mieszacz zasysa dużo wody z zasilania kotła i oddaje dużo chłodnej na powrót do kotła. Przymyka się zawór ATV bo woda za zimna, ale pompy od podłogówki z nim walczą i wtłaczają mu na siłę zimną wodę. Ale ogólnie przepływ na podłogówce spada, bo zawór ATV go hamuje.
    Dlatego powinno być sprzęgło, między zaworem ATV a rozdzielaczami.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony