dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Shirra

    Zarejestrowany
    Dec 2021
    Skąd
    Siemianowice Śląskie
    Kod pocztowy
    41-106
    Posty
    2

    Domyślnie Otwarcie pokoju na kuchnie Mieszkanie 53m2

    Dzień Dobry. Moi drodzy piszę do Was z prośbą o Waszą opinię na temat mojego projektu otwarcia pokoju na kuchnię w tak małej przestrzeni. Z moich projektów w programie wynika że da się pomieścić część wypoczynkową oraz stół na 4 osoby. Czy ten układ według Was będzie funkcjonalny? Czy lepiej nie wyburzać ściany pomiędzy kuchnią i pokojem i zostawić taki układ jaki jest. Bardzo dziękuję za każdą sugestie.

    Dołączam 3 rzuty mieszkania.

    https://drive.google.com/drive/folde...6gn5e-5mKbpKPX

  2. #2

    Domyślnie

    Nie pokazałaś/eś jak chcesz ustawić wypoczynek i stół i nie wiem jakie wymiary tych mebli planujesz.
    1) Tak na szybko:


    Nie upychałabym zlewu obok kuchenki - jeśli pod oknem nie chcesz to po jego lewej stronie.
    Wnęka na telewizor równo ze ścianą kończącą blat kuchenny. Trochę mnie martwi, że ten schowek obok łazienki o głębokości ok.80cm może nie być funkcjonalny - w głębi zaplanowałam płytkie (40cm) półki na rzadko używane rzeczy a z przodu miejsce na odkurzacz, deskę do prasowania itp. W korytarzyku przy łazience wysoka szafka a dalej jakaś ładna komoda, konsolka, ogólnie coś zaaranżowanego bardziej salonowo niż przedpokojowo.
    Sofa na rysunku 200cm (zasłonięta od wejścia trochę dłuższą ścianką), stół 120x80cm.

    2) Kuchnia osobna, nieco mniejsza niż w oryginalnym układzie, pokój całkowicie otwarty.
    Ostatnio edytowane przez alicyja ; 17-12-2021 o 23:11 Powód: dodana propozycja 2

  3. #3
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Shirra

    Zarejestrowany
    Dec 2021
    Skąd
    Siemianowice Śląskie
    Kod pocztowy
    41-106
    Posty
    2

    Domyślnie

    Bardzo dziękuję Ci za Twój projekt. Podsunęłaś mi bardzo dobry pomysł. Ze względu że nie podałem miejsca instalacji C.O., woda, kanalizacja (moja wina) nie mogłaś wszystkiego przewidzieć.

    Projekty w nowej aranżacji:
    https://drive.google.com/drive/u/0/f...Kv4WT-TcIsMPJX

    Twój pierwszy projekt uświadomił mi że mój poprzedni pomysł z szafą gospodarczą która by wychodziła na salon można zastąpić powiększeniem łazienki i w miejscu szafy zrobi się fajne miejsce na pralkę i suszarkę lub pralkę i nad nią szafka gospodarcza. Mamy obecnie w tej małej łazience wannę i nie chcemy tego zmieniać. Dzięki temu że łazienka zostanie powiększona licznik z gazu który niestety znajduje się w mieszkaniu będzie ładnie zabudowany w łazience nie tworząc niepotrzebnego mebla w otwartej przestrzeni. Dodatkowo wtedy mamy ścianę żeby umieścić telewizor, a łazienka staję się bardziej przestronna.

    https://drive.google.com/drive/u/0/f...Kv4WT-TcIsMPJX

    Jeśli chodzi o kuchnie tutaj nie mam za dużego pola manewru. Zlew pod oknem nie przejdzie ze względu na przyłącza. Wiem że pomysł zlewu w tak bliskiej odległości od płyty nie jest najbardziej fortunnym pomysłem ale wolę takie rozwiązanie aby mieć jak największy blat roboczy. Też myślałem o lodówce przy oknie ale znowu są tam piony C.O.

    Tak jak zaproponowałaś. W przedpokoju nie będzie żadnych szaf tylko delikatna garderoba z szafką na buty w formie salonowej komody.

    Jeszcze raz bardzo Ci dziękuję Jeśli masz jakieś uwagi do mojego nowego projektu to proszę Cię o krytykę
    Innych użytkowników też zachęcam do komentowania jestem bardzo ciekaw Waszej opinii.

  4. #4

    Domyślnie

    Mam nadzieję, że zdajesz sobie sprawę z czym się wiąże tak otwarta przestrzeń dzienna. Kurier zerkający od drzwi na domowników relaksujących się na kanapie, dzieci i ich koledzy krępujący się przejść do toalety w czasie gdy w salonie są rodzice lub ich goście... Zamontowałabym jakąś przegrodę na wprost wejścia, niekoniecznie pełną ścianę - ażurowy panel mdf, listwy drewniane, panel z tkaniny itp. W mojej pierwszej wersji zastanawiałam się czy nie zaproponować suwanych ażurowych/przeszklonych drzwi lub paneli materiałowych (2x90cm lub 3x60cm) chowających się za ścianą na wprost wejścia. Chociaż to można dobudować ewentualnie później to warto teraz przemyśleć każdą opcję i rozplanować odpowiednio np. elektrykę (lampy i łączniki światła).

    Okrągły stół a krzesła ustawione po dwóch stronach a nie dookoła? Posprawdzaj wymiary mebli w programie (wyglądają na mniejsze od standardowych - sofa narożna, szafki kuchenne) bo może nie zwracasz na to uwagi a potem zabraknie centymetrów. Jeśli masz możliwość to ustaw meble w docelowych miejscach albo użyj zamiast nich kartonów lub wyklej zarysy na podłodze taśmą żeby zobaczyć czy gdzieś nie jest za ciasno.

    Zlew i płyta upchnięte obok siebie, między prostopadłym blatem a ścianą kominową, dwumetrowy blat roboczy - dla mnie to przeciwieństwo wygody nie mówiąc już o estetyce. A do zmywarki pod oknem i tak musisz mieć doprowadzone wodę i kanalizację.

    Fajnie że łazienkę można powiększyć Tylko drzwi do niej tak bardzo na widoku... Niektórym to przeszkadza.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony