dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Temat: Viessmann 200-W nie działa Vicare

  1. #1

    Domyślnie Viessmann 200-W nie działa Vicare

    Cześć.
    Od 3 dni nie działa mi Vicare. Restartowałem wifi, routery, piec. Na piecu info, że sieć działa, ale nie ma połączenia z backend. Na apce info o konserwacji. I tak już 3 dzień. Czy komuś też przestała działać Apka?

    P.S.
    Swoją drogą dostrzegam totalny bezsens istnienia tej aplikacji. Jestem w domu i nie moge sobie lokalnie sprawdzić co się dzieje z piecem. Muszą dane powędrować do jakiegoś hostingu w świecie (chyba OVH) a następnie ja to odbiorę apka. Wyłączasz sobie piec przez neta (bo można), następuję awaria i już go nie włączysz.

    Pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    Trwa akcja serwisowa, od kilku dni jest jakaś awaria- bardzo dużo osób zgłasza brak działania apki i niemożność połączenia się z kotłem.

    A co do samej apki to bieda straszna moim zdaniem, jeżeli chodzi o ilość funkcji jakie ma. Kolega ostatnio pokazywał apkę do kotła pelletowego pewnego polskiego producenta - ta nasza wygląda przy niej jak bardzo ubogi krewny. Nie popisali się, a jeszcze te ciągłe przerwy...

  3. #3

    Domyślnie

    Święte słowa kolego, podstawowych informacji często brakuje, duże różnice między wersjami iOS a android, błędy w tłumaczeniu … ale to wszystko nic przy tym ze aplikacja po prostu nie działa bo serwery leżą.

  4. #4

    Domyślnie

    Czy Pan Konsultant jest w stanie to potwierdzić awarię? Szczerze mówiąc nigdy nie było tak długotrwaleś przerwy konserwacyjnej. Przynajmniej odkąd ten piec użytkuję.Apka cały czas twierdzi, że trwa przerwa techniczna, a na piecy sygnał spoko, sieć połączono, natomiast backend offline. Wygląda że coś w tej nieszczęsnej "chmurze" przestało działać.

  5. #5

    Domyślnie

    Na infolinii uzyskałem odpowiedź, że jest problem i pracują nad tym.

  6. #6
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.026
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Niestety mamy awarię, na tąchwilę nie jestem w stanie powiedziec jak dlugo potrwa. Najmocniej przepraszam za powstałe niedogodnienia. Jednoczesnie chciałbym poinformować, że brak połączenia z siecia w żaden sposob nie zakłóca pracy urzadzeń grzewczych, zatem nikomu nie grozi chłod w mieszkaniu/domu.
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  7. #7

    Domyślnie

    U mnie wczoraj wieczorem system wrócił. Spróbujcie zresetować kocioł lub aplikację - niektórym pomaga.

  8. #8

    Domyślnie

    Dopiero wyrejstrowanie i zarejestrowanie modułu komunikacji powtórnie pomogło.

  9. #9
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.026
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Szanowni Państwo
    Awaria systemu została już usunieta.
    Urzadzenia grzewcze laczące się z siecią za pomocą modułów Vitoconnect połączą się z serwerami automatycznie.
    Urządzenia z wbudowanym modułem komunikacyjnym wymagają wyłączenia i ponownego włączenia zasilania
    Najmocniej przepraszamy za powstałe niedogodności.
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony