dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 16 z 16
  1. #1

    Domyślnie Kompleksowy projekt oraz wykonanie łazienki

    Od jakiegoś czasu noszę się zamiarem wyremontowania łazienki w swoim mieszkaniu. Problem polega na tym, że kompletnie się na tym nie znam. Nie potrafię ani sensownie zaprojektować ani wykonać montażu, dlatego chciałbym zlecić to profesjonalistom.
    Na ten moment widziałem jedynie że Leroy Merlin ma usługę projektu i wykonania łazienki od A do Z. Czy ktoś może korzystał z ich usług? Warto?
    A może są inne - lepsze rozwiązania na rynku, które możecie polecić?

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Zazwyczaj do projektowania wnętrz wynajmuje się po prostu projektanta/architekta wnętrz. Zwykle ma on własną ekipę wykonawców


    Leroy będzie tani ale obliczony na to, by sprzedać jak najwięcej (np. drogie dekory, płytki po sufit na wszystkich ścianach).
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 19-12-2021 o 22:30

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Leroy będzie tani ale obliczony na to, by sprzedać jak najwięcej (np. drogie dekory, płytki po sufit na wszystkich ścianach).
    Masz jakieś doświadczenie z nimi, czy tylko tak podejrzewasz? Jasne jest to, że zarabiają na projekcie i materiałach, ale podejrzewam że jeśli klientowi nie będzie pasować wybór materiałów ze względu na cenę, to projektant powinien to uwzględnić. Czy jestem zbyt naiwny?

  4. #4

    Domyślnie

    Leroy naciska na swoich projektantów żeby w projekty wciskali mnóstwo jak to określają "akcesoriów komplementarnych". Głównym celem projektanta ma być nawciskanie klientowi np. mydelniczek po 40zł za sztukę Z drugiej strony jeszcze 3 miesiące temu mieli ogromne problemy z dostępnością materiałów i produktów więc projektowali z tego co akurat było dostępne a nie z tego co klient chciał. Informacje z pierwszej ręki od wujka, który właśnie projektami w Leroy się zajmuje

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał DekorPlanet Zobacz post
    Leroy naciska na swoich projektantów żeby w projekty wciskali mnóstwo jak to określają "akcesoriów komplementarnych". Głównym celem projektanta ma być nawciskanie klientowi np. mydelniczek po 40zł za sztukę Z drugiej strony jeszcze 3 miesiące temu mieli ogromne problemy z dostępnością materiałów i produktów więc projektowali z tego co akurat było dostępne a nie z tego co klient chciał. Informacje z pierwszej ręki od wujka, który właśnie projektami w Leroy się zajmuje
    Hmm, ale rozumiem że te wszystkie pierdółki są widoczne na projekcie i mogę powiedzieć, że ich nie chcę?

    Z tą dostępnością to faktycznie może być problem. Myślałem żeby zająć się remontem w okolicy maja. Podejrzewam że będę musiał już teraz zacząć się tym mocniej interesować.

  6. #6

    Domyślnie

    Powiedzieć możesz. Jest to widoczne w projektach.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał DekorPlanet Zobacz post
    Powiedzieć możesz. Jest to widoczne w projektach.
    Dzięki. Mam prośbę - czy mógłbyś zapytać wujka o jego opinię na temat tej usługi (pomijając kwestie tego wciskania dodatkowych akcesoriów). Warto iść tą drogą, czy lepiej poszukać jakiegoś niezależnego biura projektowego, które zajmuje się takimi rzeczami?

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał akl Zobacz post
    Masz jakieś doświadczenie z nimi, czy tylko tak podejrzewasz? Jasne jest to, że zarabiają na projekcie i materiałach, ale podejrzewam że jeśli klientowi nie będzie pasować wybór materiałów ze względu na cenę, to projektant powinien to uwzględnić. Czy jestem zbyt naiwny?
    Jasne - Leroy jest organizacją charytatywną, wynajmującą projektantów, którzy zaprojektują za friko, nie mając z tego żadnych profitów.

    Projektów z Leroy (z prośbami o korekty) się trochę przewinęło przez forum.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 20-12-2021 o 18:42

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Jasne - Leroy jest organizacją charytatywną, wynajmującą projektantów, którzy zaprojektują za friko, nie mając z tego żadnych profitów.

    Projektów z Leroy (z prośbami o korekty) się trochę przewinęło przez forum.
    Nie no, logiczne że zarabiają na sprzedaży materiałów, więc podejrzewam będą celować w takie na których mają największe marże. Ale to wszystko powinno się chyba jakoś trzymać kupy w projekcie. No i jeśli klient powie że te płytki mu nie odpowiadają ze względu na cenę to się chyba nie obrażą?

  10. #10

    Domyślnie

    Ja bym osobiście się nie pchał w projekt od Leroy (Wujek też nie). Raczej bym kombinował samemu albo poszedł do projektanta wnętrz.

  11. #11
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar DarekDawid
    Zarejestrowany
    Mar 2020
    Skąd
    Olsztyn
    Posty
    268

    Domyślnie

    @akl Ty obrazasz forumowiczów. Pytasz o projektantów z LM, a tu na forum tyle zdolnych ludzi. Tylko pokazać plan, wymiary, gdzie przyłącza i zaraz ci naszkicują piękną łazienkę.
    To powinno się udać.

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał DekorPlanet Zobacz post
    Ja bym osobiście się nie pchał w projekt od Leroy (Wujek też nie). Raczej bym kombinował samemu albo poszedł do projektanta wnętrz.
    Dzięki za opinie, poszukam czegoś innego w tej sytuacji.

    Cytat Napisał DarekDawid Zobacz post
    @akl Ty obrazasz forumowiczów. Pytasz o projektantów z LM, a tu na forum tyle zdolnych ludzi. Tylko pokazać plan, wymiary, gdzie przyłącza i zaraz ci naszkicują piękną łazienkę.
    Jasne, tylko ja szukam kogoś kto mi to zrobi od A do Z, od projektu do wykonania pod klucz. Kogoś kto weźmie odpowiedzialność za projekt.

    Może ktoś zna takie firmy działające na terenie śląska?

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał akl Zobacz post

    Jasne, tylko ja szukam kogoś kto mi to zrobi od A do Z, od projektu do wykonania pod klucz. Kogoś kto weźmie odpowiedzialność za projekt.

    Może ktoś zna takie firmy działające na terenie śląska?
    W jaki sposób Leroy miałoby ci zrobić pod klucz?

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    W jaki sposób Leroy miałoby ci zrobić pod klucz?
    Jak to w jaki sposób? Mają własne ekipy budowlane, które zajmują się montażem projektu.

  15. #15
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    faktycznie mają teraz taką usługę.

  16. #16
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Sativum
    Zarejestrowany
    Nov 2021
    Kod pocztowy
    62-023
    Posty
    1.840

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    faktycznie mają teraz taką usługę.
    Wow, też nie wiedziałem.
    Jak wygląda wycena? Indywidualna, czy od m2?
    Pomogłem? Kliknij podziękuj

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony