dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12
  1. #1

    Domyślnie Pomocy MPM DS 18kw strasznie kopci.

    Dzień dobry niedawno wymieniłem stare kopciucha na nowego MPM DS 2 18kw + zbiornik buforowy 1000litry.
    Mam z nim masakryczny problem, mianowicie węgiel ciągle klinuje się w zasypie, nie opada na ruszt, wobec czego piec nie możne uzyskać temperatury ani nagrzać bufora oraz sam wygasa, trzeba walnąć z góry parę razy łomem, żeby węgiel zszedł na ruszt, i tak co godzinę masakra jakaś.
    Kolejny problem to wściekłe kopcenie na czarno z komina, i masakryczne ilości sadzy na wymienniku oraz w kominie. Ogień cały czas jest czerwony. Obie klapki dla powietrza wtórnego mam otwarte na ile się da.
    Węgiel niesort , Ociec gada, że z kopalni Zofiówka ,mam tego węgla około 15 ton.

  2. #2

    Domyślnie

    "Kocioł typu MPM DS to urządzenie grzewcze z dolnym spalaniem paliwa stałego (węgiel). Kotły tego typu cieszą się ogromną popularnością ze względu na łatwą obsługę.
    Ich największą zaletą jest efektywne i czyste spalanie, długa stałopalność oraz oszczędność paliwa. W dwukomorowym kotle dolnego spalania, dobre paliwo zostanie spalone w najbardziej wydajny sposób i w zgodzie z ekologią. Kocioł posiada 5 klasę wg normy PN-EN 303-5:2012 oraz certyfikat Ekoprojektu, dzięki czemu mamy pewność, że nie emitujemy do środowiska nadmiernej ilości szkodliwych pyłów i gazów."

    Regulamin paragraf 7pkt 2.6.f: Nie jest dozwolone zamieszanie (...) wypowiedzi które naruszają polskie lub międzynarodowe przepisy prawa, dobre obyczaje, normy moralne, obrażają godność lub naruszają dobra osobiste innych osób lub przedsiębiorstw, popierają radykalne postawy społeczne lub głoszą takie poglądy (dyskryminacja rasowa, etniczna, ze względu na płeć, wyznanie i inne).

  3. #3

    Domyślnie

    https://forum.info-ogrzewanie.pl/top...ocioł-ds-mpm/



    Tam trzeba zadać to pytanie o spalanie i inne tam takie. Mozna też zadzwonić do producenta -o ile wiem chętnie pomaga swoim klientom.


    Obiecuję , że jak zabraknie w Polsce drewna to kupię używaną pompę ciepła. -
    ta stopka może się lada chwila odbić koledze czkawką - nasi włodarze robią co mogą w tej sprawie sprzedając drewno chinom w tempie niemal amazońskim.
    Ostatnio edytowane przez Chris Zielonka ; 20-12-2021 o 12:17

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000)
    goguś

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    k-k
    Kod pocztowy
    47-253
    Posty
    1.770

    Domyślnie

    Kopalnia Zofiówka i wszystko jasne , to oczywiste że na tym węglu będzie ci kopciło przecież to węgiel typowo koksujący typ 34 poczytaj do czego on służy , jego można spalać w kotłach górnego spalania ale w dolniaku nie da rady , jedyną sensowną radą aby spalić to co masz i nigdy więcej go nie kupować to mieszanie go 1/1 z drewnem bo to węgiel gazowy a nie płomienny , ty powinieneś mieć węgiel płomienny typ 31 np kopalnia Chwałowice lub Piast coś w tym stylu . łopata węgla drewno węgiel drewno węgiel drewno tak długo aż to spalisz , powietrze wtórne na węglu nie musi być na maxa otwarte tylko ledwo co .

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Chris Zielonka Zobacz post
    https://forum.info-ogrzewanie.pl/top...ocioł-ds-mpm/



    Tam trzeba zadać to pytanie o spalanie i inne tam takie. Mozna też zadzwonić do producenta -o ile wiem chętnie pomaga swoim klientom.


    Obiecuję , że jak zabraknie w Polsce drewna to kupię używaną pompę ciepła. -
    ta stopka może się lada chwila odbić koledze czkawką - nasi włodarze robią co mogą w tej sprawie sprzedając drewno chinom w tempie niemal amazońskim.
    Chińczyki łykają co ładniejsze. Opału w Polsce nigdy nie braknie.
    Regulamin paragraf 7pkt 2.6.f: Nie jest dozwolone zamieszanie (...) wypowiedzi które naruszają polskie lub międzynarodowe przepisy prawa, dobre obyczaje, normy moralne, obrażają godność lub naruszają dobra osobiste innych osób lub przedsiębiorstw, popierają radykalne postawy społeczne lub głoszą takie poglądy (dyskryminacja rasowa, etniczna, ze względu na płeć, wyznanie i inne).

  6. #6

    Domyślnie

    @HubertSt za nim przejdę do sedna muszę mieć pewność czy już wiesz o tym : Wybuch z pieca czyli jak sie pali w piecu https://www.youtube.com/watch?v=XDLMV6_M2O0, bo tak jak napisałeś o tym, to jeśli nie spotkało to jeszcze Ciebie, to może Cię to spotkać jeśli będziesz dalej tak robić – NIGDY NIE RÓB TEGO NA LINII OGNIA – jeśli musisz, to stój z boku!!!

    Wracając do sedna – problem z którym się zwracasz, to tylko jest problem dla Ciebie, bo jak dla nas, to tylko ukazanie Ci sposobu by się tego problemu pozbył i tak :
    1.)Jak już o tym przeczytałeś – przekładaniec z drewna.
    2.)Mieszanie tego węgla z kostką z drewna.
    3.)Mieszanie tego węgla ze zrembką.
    4.)Mieszanie tego węgla z trocinami.
    5.)Mieszanka tego węgla z pelletem.
    6.)Mieszanka tego węgla z węglem płomiennym tylko bacz by za dużo popiołu nie było z niego.
    7.)Mieszanie węgla z wapnem hydratyzowanym ale o tym to tylko czytałem, więc gwarancji nie daję.
    Teraz dalej proporcje sam sobie musisz dobrać na podstawie doświadczeń własnych a jak już to opanujesz i dalej jeszcze będziesz miał z tym problemy np. ze spalaniem dymu, to wal śmiało i nie zapomnij przypadkiem o napisaniu o sukcesach i ewentualnych porażkach tego tak by my i inni pożytek z tego mieli!!!

    Co cesarskie Cesarzowi dano a teraz : Czy wy zawsze musicie w każdym temacie gadać po za tematem.
    Jest problem i trzeba go rozwiązać a dopiero później jak temat jest wyczerpany gadać, by temat zaorać a jeśli już musicie, to na początku w temacie a na zakończenie po za tematem gadać. Ci co tego nie pojmują i nic do powiedzenia w temacie nie mają, to niech se piszą na forum gospodyń wiejskich lub forum kółka różańcowego lub gdzie se uważają ale nie w takich tematach jak ten i tutaj!!!

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000)
    DUNIA.MD

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    1.269

    Domyślnie

    Cytat Napisał HubertSt Zobacz post
    Mam z nim masakryczny problem
    Proszę zrobić zdjęcie pustej komory spalania (rusztu) z poziomu drzwiczek załadowczych oraz palnika. Kocioł z ręcznym załadunkiem na dodatek zgazowujący jest urządzeniem wymagającym dobitnie obnażającym niechlujną i niewłaściwą obsługę.

    PS.
    Jeśli opał wisi nad wlotem do palnika nic dziwnego że kopci i ogień ma kolor czerwony. Można by było sprawdzić czy wyczystki boczne są dobrze założone a powietrze wtórne nie ucieka prosto do komina omijając tym samym palnik.
    Regulamin forum

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000)
    DUNIA.MD

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    1.269

    Domyślnie

    Cytat Napisał lolson28 Zobacz post
    "Kocioł typu MPM DS to urządzenie grzewcze
    A ty człowieku umiesz palić w piecu - możesz coś doradzić?. Co miała znaczyć twoja odpowiedz oprócz tarzania się w swoich odchodach.
    Regulamin forum

  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000)
    DUNIA.MD

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    1.269

    Domyślnie

    Cytat Napisał samsu Zobacz post
    Ci co tego nie pojmują i nic do powiedzenia w temacie nie mają, to niech se piszą na forum gospodyń wiejskich lub forum kółka różańcowego lub gdzie se uważają ale nie w takich tematach jak ten i tutaj!!!
    Z tym kółkiem różańcowym to przegiąłeś w moich oczach choć dalsza część wypowiedzi jak najbardziej trafna.
    Regulamin forum

  10. #10
    ELITA FORUM (min. 1000)
    goguś

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    k-k
    Kod pocztowy
    47-253
    Posty
    1.770

    Domyślnie

    Autor tematu olał temat więc szkoda tłuc .

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał goguś Zobacz post
    Autor tematu olał temat więc szkoda tłuc .
    Też tego zdania jestem – PANY – ORAĆ - już można.

    Po mimo tego, że spokoju mi to nie daje – Nooo na co i po co oraz do czego jest to potrzebne : @DUNIA.MD „Proszę zrobić zdjęcie pustej komory spalania (rusztu) z poziomu drzwiczek załadowczych oraz palnika.” skoro @HubertSt jasno swój problem opisał i jasne wyjaśnienie przyczyny otrzymał oraz proste sposoby jak problemu się pozbyć.

    @DUNIA.MD – co do reszty komentować już tego nie będę jak i pisać co jest przegięciem w moich oczach ale gdybyś był łaskaw wyjaśnić lub nakreślić co na myśli miałeś prosząc o to co zacytowałem – to rad i wdzięczny będę a tym samym już nie będę się odwoływał do tego czego jak zaznaczyłem komentować nie chce, bo akurat to jak raz pasuje na forum kółka różańcowego.

  12. #12

    Domyślnie

    Jeśli to jakiś niesort, to pewnie duże kawałki i dlatego nie spada samoczynnie, klinuje się.
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony