dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 16 z 16
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    duble2

    Zarejestrowany
    Dec 2021
    Skąd
    Zgorzelec
    Kod pocztowy
    59-930
    Posty
    13

    Domyślnie Wkład kominowy a krzywy komin

    Witam zamontowałem sobie w poniemieckim domu który remontuje kocioł na pellet lecz niestety zaczeły się pojawiać wykwity na kominie na piętrze które jeszcze nie jestr użytkowane i grzane! Chciałbym zamontować wkład z kwasówki 1mm lecz w 1 miejscu komin jest krzywy co widac na zdięciu i nie wiem czy da radę taki wkład zamontować czy ktoś ma może jakieś doświadczenie w tym temacie?

  2. #2
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    duble2

    Zarejestrowany
    Dec 2021
    Skąd
    Zgorzelec
    Kod pocztowy
    59-930
    Posty
    13

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	krzywy-komin-1.jpg
Wyświetleń:	200
Rozmiar:	52,5 KB
ID:	458381

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał duble2 Zobacz post
    Witam zamontowałem sobie w poniemieckim domu który remontuje kocioł na pellet lecz niestety zaczeły się pojawiać wykwity na kominie na piętrze które jeszcze nie jestr użytkowane i grzane! Chciałbym zamontować wkład z kwasówki 1mm lecz w 1 miejscu komin jest krzywy co widac na zdięciu i nie wiem czy da radę taki wkład zamontować czy ktoś ma może jakieś doświadczenie w tym temacie?
    Jest takie coś jak frezowanie komina. Musiałbyś zamówić taką usługę, wtedy po frezowaniu spokojnie wkład wejdzie.

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.926

    Domyślnie

    Ewentualnie rękaw aluminiowy, rozprężany w kominie. Tylko musi być folia przeznaczona do kominów spalinowych a nie wentylacyjnych.
    Chatka Z7L GL 82+24 m2 100% podłogówka, ogrzewane PCPW Atlantic 6kW. Kubatura ogrzewana 288 m3. Zero kominów, WM z reku Izzifast. Termoizolacja - podłoga -15cm styro 036, ściany- 20cm 031, strop 30cm PUR Synthesia, nad garażem 20cm. PV 6,4kWp na glebie. Całkowite zużycie prądu w 2021r na CO+CWU+media - 4720kWh (w tym PC - 2387) Na CO, CWU i CHŁODZENIE :
    Rok 2022 - 2290k Wh
    Rok 2023- 2204 kWh

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.275

    Domyślnie

    Raczej tylko rozwiercanie (jedna do trzech dniówek) i wpuszczenie wkładu (pół dniówki ).
    Ostatnio edytowane przez Bertha ; 20-12-2021 o 00:24

  6. #6
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    duble2

    Zarejestrowany
    Dec 2021
    Skąd
    Zgorzelec
    Kod pocztowy
    59-930
    Posty
    13

    Domyślnie

    Myślałem żeby po prostu wykuć w miejscu zgięcia i zastosować kolanko skrętne co wy na to?

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał duble2 Zobacz post
    Myślałem żeby po prostu wykuć w miejscu zgięcia i zastosować kolanko skrętne co wy na to?
    A jak tam się dostaniesz aby to wykuć? To raz a dwa kolano na rurze to raczej nie jest dobry pomysł.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bertha Zobacz post
    Raczej tylko rozwiercanie (jedna do trzech dniówek) i wpuszczenie wkładu (pół dniówki ).
    Trzy dniówki czyli licząc po 8 gdz to wychodzi 24 gdz, nieźle chyba że firma robi na godzinę

  9. #9
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    duble2

    Zarejestrowany
    Dec 2021
    Skąd
    Zgorzelec
    Kod pocztowy
    59-930
    Posty
    13

    Domyślnie

    Po prostu w miejscu gdzie komin jest krzywy w murze robie otwór i wkładam do rury kwasówki kolanko skrętne też z kwasówki więc co może być źle?

  10. #10

    Domyślnie

    Tylko licz się tym że że kiedyś będziesz musiał wymienić ten wkład i wtedy co? znowu będziesz pruł komin. Z drugiej strony jak wsadzisz wkład poniżej kolana?
    Możesz spróbować ale czy coś z tego wyjdzie być może a być może narobisz się tylko na darmo.

  11. #11
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.275

    Domyślnie

    Cytat Napisał henrykow Zobacz post
    Trzy dniówki czyli licząc po 8 gdz to wychodzi 24 gdz, nieźle chyba że firma robi na godzinę
    Widziałem na dwóch okolicznych kamienicach, po trzy kondygnacje + poddasze. Na 80 metrów widzę dobrze, bez lornetki.

  12. #12
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    duble2

    Zarejestrowany
    Dec 2021
    Skąd
    Zgorzelec
    Kod pocztowy
    59-930
    Posty
    13

    Domyślnie

    Wkład kominowy będę wkładał od dołu w piwnicy resztę już od wyprutego komina.Dojdzie wkład to ruszę z robotą! Myślę że za kilka lat już problemu nie będzie bo mam w planach pompę ciepła!

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bertha Zobacz post
    Widziałem na dwóch okolicznych kamienicach, po trzy kondygnacje + poddasze. Na 80 metrów widzę dobrze, bez lornetki.
    Czytałeś post tematyczny? To jest dom a nie kamienica.

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał duble2 Zobacz post
    Wkład kominowy będę wkładał od dołu w piwnicy resztę już od wyprutego komina.Dojdzie wkład to ruszę z robotą! Myślę że za kilka lat już problemu nie będzie bo mam w planach pompę ciepła!
    Wkład z tego wiem to włada się od góry, jedynie przy króćcu do pieca aby wstawić trójnik trzeba trochę rozkuć. Nie wiem czy id dołu dasz radę wcisnąć wkład.

  15. #15
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.275

    Domyślnie

    Cytat Napisał henrykow Zobacz post
    Czytałeś post tematyczny? To jest dom a nie kamienica.
    Dlatego powinno być łatwiej = szybciej.

  16. #16
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał duble2 Zobacz post
    Myślałem żeby po prostu wykuć w miejscu zgięcia i zastosować kolanko skrętne co wy na to?
    Bardzo dobry pomysł, oczywiście dla kogoś kto może sobie pozwolić na kucie. Do peletu wystarczy stal 0,5-0,6 mm. Tańsza, bardziej elastyczna...Są nawet rury ze specjalnej stali grubości 0,2 mm....Oczywiście montaż od dołu, to najmądrzejsza technologia.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony