dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar wojskowy55
    Zarejestrowany
    Mar 2020
    Skąd
    Kolno
    Kod pocztowy
    18-500
    Posty
    43

    Domyślnie 8% VAT przed adwentem do instalacji kotła..

    Witam.

    Kochani podpowiedzcie, kupuję kocioł za 14.000zł na 8% VAT. Ja sam będę robił instalację, kocioł mi tylko przyślą kurierem, więc 8% VAT wg. sumienia i prawa mi się nie należy. Nadchodzi Boże Narodzenie, a nawet jak by nie to chcę to zrobić legalnie. Czy jak dorzucę usługę, żeby przysłali montera (więc dopłacę kilka stówek za jego przyjazd i montaż np. dokręcenie jednej nakrętki), ale w rzeczywistości powiem, żeby nikt nie przyjeżdżał, jednak państwo otrzyma jakiś dodatkowy przychód, czy wg. was to będzie wtedy legalnie? Czy może jest tak, że jak chcę kocioł na 8% to musi zostać wykonany kompletny montaż od A-Z?

    Proszę o szybką odpowiedź.

    Pozdrawiam.

  2. #2

    Domyślnie

    Stawka 8% VAT obowiązuje na usługę oraz materiał niezbędny do wykonania usługi. W przeciwnym wypadku obowiązuje 23% VAT. Jeżeli chcesz montować samodzielnie i kupić piec na niższy VAT, to legalnie się tak nie da. Niektórzy to jednak obchodzą.

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar wojskowy55
    Zarejestrowany
    Mar 2020
    Skąd
    Kolno
    Kod pocztowy
    18-500
    Posty
    43

    Domyślnie

    Nawet za najtańszą usługę bez materiału zaśpiewali 2300zł, a podatek 23% wyniesie mnie 1900zł więc opłacało mi się wybrać droższą wersję VAT. Dziękuję i pozdrawiam.

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.779

    Domyślnie

    Różnica między kupnem z 23% VAT a montażem z 8% VAT wynosi 355 PLN (o tyle jest drożej z montażem).
    Montaż za 2.300 PLN to dosyć drogo.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Sativum
    Zarejestrowany
    Nov 2021
    Kod pocztowy
    62-023
    Posty
    1.840

    Domyślnie

    Cytat Napisał wojskowy55 Zobacz post
    Nawet za najtańszą usługę bez materiału zaśpiewali 2300zł, a podatek 23% wyniesie mnie 1900zł więc opłacało mi się wybrać droższą wersję VAT. Dziękuję i pozdrawiam.
    piękne podsumowanie dlaczego wybór materiału/towaru w cenie netto + dołożenie VAT 8% (bo z usługą) w życiu wychodzi często drożej niż zakup na VAT 23%...
    Pomogłem? Kliknij podziękuj

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sativum Zobacz post
    piękne podsumowanie dlaczego wybór materiału/towaru w cenie netto + dołożenie VAT 8% (bo z usługą) w życiu wychodzi często drożej niż zakup na VAT 23%...
    Nie zawsze jest to normą. Z niektórymi Sprzedawcami można się też dogadać i kupić towar bez usługi na niższy VAT. To tylko kwestia tego co zostanie wpisane na fakturze tak na prawdę.

  7. #7
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar wojskowy55
    Zarejestrowany
    Mar 2020
    Skąd
    Kolno
    Kod pocztowy
    18-500
    Posty
    43

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Różnica między kupnem z 23% VAT a montażem z 8% VAT wynosi 355 PLN (o tyle jest drożej z montażem).
    Montaż za 2.300 PLN to dosyć drogo.
    No właśnie, gdybym wybrał 8% to miałbym ten montaż prawie za darmo (bo plus 400zł), ale to takie minimum, bo powiedział, że tak naprawdę nie wiadomo co zastaną, a teraz liczy najmniejszą kwotę.

    Może i drogo, sam dojazd to 800zł - 330 kilometry.

    Miałem ustawione na 8%, ale myślę że nie warto się sprzedawać i podkopywać własnego sumienia, a na spowiedzi co powiem księdzu, a jak mi odpowie, że trzeba teraz oddać to jakoś państwu, to zaraz w urzędzie by się krzywo patrzyli, że oszust - no i mieli by rację przecież Wesołych Świąt ludzie!

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony