dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    ada16

    Zarejestrowany
    Dec 2021
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-598
    Posty
    1

    Domyślnie Umowa na montaż kominka

    Wkład wybrany , cena i termin ustalone . Firma montujaca kominki , nawet polecana na tym forum, przysyła mi umowę, gdzie sa nastepujace teminy płatnosci:
    15% z umowy - przy podpisaniu
    40% ( co łacznie stanowi wartość wkładu kominkowego) - przed rozpoczęciem prac
    20 % - z chwilą rozpoczecia prac
    20% - w czasie trwania montażu
    5% - po zakończeniu prac.

    Wg mnie taki harmonogram płatnosci jest nieakceptowalny . Wpłace 95% wartosci umowy - a kominek może być rozgrzebany.

    Czy sie mylę ? , czy ktoś podpisuje takie umowy?

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.776

    Domyślnie

    15% + 40% to jest na początek - dużo a jeszcze nic się nie dzieje na budowie.
    Jeżeli jednak te 55% stanowi wartość wkładu kominkowego to można zrozumieć wymóg takiej wpłaty.
    Resztę czyli 45% należy zapłacić po wykonaniu i po odebraniu prac.

    Wykonawca zawsze może tłumaczyć kolejną zaliczkę 20% jako należność na zakup materiałów do wykonania kominka..

    Wszystko zależy od umowy i która ze stron bardzie chce taką umowę podpisać - Zamawiający czy Wykonawca.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.398
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Czasy mamy takie jakie widać...Więc i umowy - to symbol czasu. Firmy często mają swoja historię...można sprawdzić, albo wybrać sprawdzoną. Jak sprawdzić klienta? Ja nie mam z tym problemu. Umowy zawieram wyłącznie na realizację zapłaconych inwestycji...

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.776

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    Umowy zawieram wyłącznie na realizację zapłaconych inwestycji...
    Jak to rozumieć?
    umowa -> zapłata (100%) -> realizacja inwestycji
    ?
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    Czasy mamy takie jakie widać...Więc i umowy - to symbol czasu. Firmy często mają swoja historię...można sprawdzić, albo wybrać sprawdzoną. Jak sprawdzić klienta? Ja nie mam z tym problemu. Umowy zawieram wyłącznie na realizację zapłaconych inwestycji...
    jedyną firmę, którą "wygoniłem" z budowy ( a miałem ich kilkadziesiąt różnych na budowie) to firma od kominków - a była to firma z bardzo dużą ilością pozytywnych opinii w internecie ))) we Wrocławiu. Lepienie płyt na zakurzone ściany jeszcze przeżyłem, brak ich mechanicznego mocowania do ściany już z trudnością, czarę przelał kolejne teksty "fachowców" przy dalszym montażu cyt. " Panie ale tego nie będzie widać" .
    Nie dość, że byli na bakier z fachowością to jeszcze w głupi sposób okazywali brak szacunku dla moich ciężko zarobionych pieniędzy.

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.398
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał MiroMirek Zobacz post
    jedyną firmę, którą "wygoniłem" z budowy ( a miałem ich kilkadziesiąt różnych na budowie) to firma od kominków - a była to firma z bardzo dużą ilością pozytywnych opinii w internecie ))) we Wrocławiu. Lepienie płyt na zakurzone ściany jeszcze przeżyłem, brak ich mechanicznego mocowania do ściany już z trudnością, czarę przelał kolejne teksty "fachowców" przy dalszym montażu cyt. " Panie ale tego nie będzie widać" .
    Nie dość, że byli na bakier z fachowością to jeszcze w głupi sposób okazywali brak szacunku dla moich ciężko zarobionych pieniędzy.
    Bardzo dobrze zrobiłeś, wywalając partaczy ze swojego domu!. Ilość "firm" kominkowych, jakie wyrosły w ciągu ostatnich 30 lat, wymaga solidnej weryfikacji. Producenci wkładów kominkowych, zamiast dbać o jakość swoich montażystów i sprzedawców, interesowali się wyłącznie ich ilością. I tu nie widzę różnicy w lepszych czy gorszych producentach, bardziej czy mniej prestiżowych wyrobach...jeśli już, to nieliczne wyjątki. Symbolem czasów, jest też ślepa wiara w internet i wszystko co w tym śmietniku można znaleźć. Forum Muratora trudniej było, czy jest oszukać. Niestety to medium zamiera...Ludzie wolą głupawego fejsbuka, bo tam niekoniecznie potrzebny jest rozum....

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony