dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie Szum na grzejnikach aluminiowych

    Witam ,
    Mam grzejniki aluminiowe 25 żeberek na przykładzie jeden podłączony Fi18 miedz drugi fi15 tam gdzie Fi18 występują szumy na zaworze , nastawa wstępna taka sama jak na innych grzejnikach , pompa w autoadapt zmieniana 25-6 na 25-4 jest to samo . Nie wiem w czym problem większa średnica to mniejsze opory , grzejnik ma nastawę 110l/h to minimum na jego moc cieplna , wiec jak zlikwidować szum i co jest jego powodem ?

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Jeśli zawór taki sam to jest gdzieś przewężenie(redukcja) zmień nastawy i przetestuj kiedy grzejnik "zamilkną".
    Jeśli zawór jest większej średnicy, a reguluje się w automatyce to musi zredukować strumień stąd zmiany dźwięku przepływającej cieczy.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  3. #3

    Domyślnie

    Zawór to automat heimeier eclipse z nastawa wstępną jedne z lepszych na rynku , założony na każdym grzejniku i dałem dla porównania ,że tam gdzie 25 grzejnik i fi18 jest szum ,a tam gdzie 25 grzejnik i fi 15 jest cisza , a ustawione sa te same przepływy pod ilość żeberek , dalej dla przykładu mam grzejnik 20 żeberek fi15 i cisza i np. fi18 pod 10 żeberek i hałas , pompa musi chodzić na auto i tak jest 8wat mocy więc nie to 1 bieg . Z logiki wychodzi ,że fi18 to za duża średnica nawet pod taki duży grzejnik i taki niskie przepływy . Ewentualnie przerobić wszystko na fi 15 i dać powrót przeciwległy do zasilania grzejnika ?

  4. #4

    Domyślnie

    Nastawy wstępne nie mogą być takie same we wszystkich grzejnikach bo nastawa wstępna jest to inaczej kryzowanie przepływu.
    Czy te grzejniki grzeją równo? czy jest odczuwalna różnica w temperaturze poszczególnego grzejnika?

  5. #5

    Domyślnie

    Nastawa jest zależna od wielkości i mocy grzejnika , tabela zaworu podaje dana nastawę pod przepływ l/h , a ten podaje tabela pod wyliczeniu mocy grzejnika , jak mam taki sam grzejnik czyli 25 żeberek to ma ta sama nastawę , a , ze hydraulik podłączył dwoma innymi średnicami to inny problem .

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Witam po świętach zwiększ nastawy zaworu przyblokuj odpływ zaworem imbusowym.
    Każda regulacjia ze zmianami przepływu wpłynie na dźwięk przepływającej cieczy. Wymiana średnic to już ostatnia ostateczność ......bo może nie przynieść spodziewanego rezultatu.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  7. #7

    Domyślnie

    Nastawa ze 110l/h zwiekszona na max czyli 150l/h ciszej nie jest nawet trochę głośniej , czy w tym przypadku wychodzi na to , ze zawór jest za mały i założyć lepiej taki bez nastaw gdzie przepływ ma 250-300l/h ?

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał Program93 Zobacz post
    Nastawa jest zależna od wielkości i mocy grzejnika , tabela zaworu podaje dana nastawę pod przepływ l/h , a ten podaje tabela pod wyliczeniu mocy grzejnika , jak mam taki sam grzejnik czyli 25 żeberek to ma ta sama nastawę , a , ze hydraulik podłączył dwoma innymi średnicami to inny problem .
    Kryzowanie mało kiedy wychodzi z tabeli, to bardziej metoda prób i błędów się sprawdza.

  9. #9

    Domyślnie

    Najbardziej mnie ciekawi właśnie jak z tabeli obliczają deltę przepływu , że ustawiając taką skalę mam 10 a troche mniejszą 15 . Do tego grzejniki aluminiowe nigdzie nie ma podanych nastaw wszystko stal ...

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony