dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 6
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 116
  1. #41
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.926

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    U mnie jak pompa obiegowa działa na III biegu (domyślnym) to jest przepłwy około 40l/min i hałas jakby fontannę miał za oknem
    Na II biegu jest lepiej a najlepiej na I biegu , ale coś za coś wtedy są inne problemy (taktowanie) i trzeba inaczej sobie radzić.

    Osobiście uwazam że masz coś nie tak z instalacją.

    U siebie nie mam bufora , wody w obiegu poniżej 100l i spokojnie jestem w stanie zrobić aby działała nonstop bez taktowania przy obecnych temp.
    Hałas pompki obiegowej w jednostce wewnętrznej? U mnie gdyby nie światełko na pompce, to bym nie wiedział że działa. Trochę to dziwne, że słyszysz cokolwiek.

    Przesadziłem! Słyszę pompkę jeśli wyłączę rekuperator i wsadzę głowę pod hydrobox.
    Ostatnio edytowane przez Pytajnick ; 30-12-2021 o 08:58
    Chatka Z7L GL 82+24 m2 100% podłogówka, ogrzewane PCPW Atlantic 6kW. Kubatura ogrzewana 288 m3. Zero kominów, WM z reku Izzifast. Termoizolacja - podłoga -15cm styro 036, ściany- 20cm 031, strop 30cm PUR Synthesia, nad garażem 20cm. PV 6,4kWp na glebie. Całkowite zużycie prądu w 2021r na CO+CWU+media - 4720kWh (w tym PC - 2387) Na CO, CWU i CHŁODZENIE :
    Rok 2022 - 2290k Wh
    Rok 2023- 2204 kWh

  2. #42

    Domyślnie

    Rotametry u mnie nie działaja i mysle zeby je wykrecic i zaslepić. Mam zamontowany rozdzielacz ktory miał w zestawie pompe obiegowa ale ciut wieksza 3-bieg /60wat/ i rurke łacząca obie listwy (podmieszanie). Pompa kierowała wode na listwe dolna i tam sa rotametry dedykowane do listwy zasilającej. teraz ta pompa jest usunięta podobnie jak podmieszanie a woda idzie teraz na gorna listwe na ktorej sa „zamkniecia” a nie rotametry. Wszystko mam porozktecane na full a rotametry nic nie pokazuja i nie reguluja bo w tej sytuacji powinny być „powrotne” ktore maja inna konstrukcje i odwrotna skale na „szklance”

  3. #43

    Domyślnie

    Co do szumu to podłoga, jak przykładam ucho do podlogi (jak w dziecinstwie do muszli) to wyraźnie słychać szum i tak jest w każdym pomieszczeniu.

  4. #44
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    A listwy nie są symetryczne? Może wystarczy przełożyć zawory z rotametrami miejscami?
    Tytan 3 MG Projekt po modyfikacjach - użytkowa 158m2 plus garaż grzany 44m2.
    Płyta fundamentowa 10XPS+12cm pod posadzką, 25cm grafit, strop 40cm wełny szklanej. Okna Adams Passive Line.
    OZC bez grzania garażu -20@20 - 5,6kW, z grzanym garażem (15 stopni) -20@22 ~8kW.

    Gruntowa pompa ciepła Ecopower 8i. DZ 3x80m.
    Ogrzewanie i chłodzenie ścienne Meditherm.
    Rekuperacja thesslagreen 600v + higroplus 500.

  5. #45
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.926

    Domyślnie

    U mnie nie słychać (10cm betonu) a jedynym skutkiem przykładania ucha do podłogi, było zestresowanie żony, bo pomyślała że zasłabłem.
    Chatka Z7L GL 82+24 m2 100% podłogówka, ogrzewane PCPW Atlantic 6kW. Kubatura ogrzewana 288 m3. Zero kominów, WM z reku Izzifast. Termoizolacja - podłoga -15cm styro 036, ściany- 20cm 031, strop 30cm PUR Synthesia, nad garażem 20cm. PV 6,4kWp na glebie. Całkowite zużycie prądu w 2021r na CO+CWU+media - 4720kWh (w tym PC - 2387) Na CO, CWU i CHŁODZENIE :
    Rok 2022 - 2290k Wh
    Rok 2023- 2204 kWh

  6. #46
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Jak tak sobie człowiek poczyta, to strach mieszkć w tych nowoczesnych domach, szum od wentylacji, szum od podłogówki, lodówki, switche, routery.... A dajcie spokój

    Chociaż u mnie też zaczęło szumieć - zatarł się wnetylator w switchu
    Tytan 3 MG Projekt po modyfikacjach - użytkowa 158m2 plus garaż grzany 44m2.
    Płyta fundamentowa 10XPS+12cm pod posadzką, 25cm grafit, strop 40cm wełny szklanej. Okna Adams Passive Line.
    OZC bez grzania garażu -20@20 - 5,6kW, z grzanym garażem (15 stopni) -20@22 ~8kW.

    Gruntowa pompa ciepła Ecopower 8i. DZ 3x80m.
    Ogrzewanie i chłodzenie ścienne Meditherm.
    Rekuperacja thesslagreen 600v + higroplus 500.

  7. #47

    Domyślnie

    Po raz kolejny rozmawiałem dziś z wykonawcą, wcześniej z centralą z mitsu ale jak już się domyślacie Wasze opinie są równie cenne, wiec do rzeczy. Zaproponował zmniejszenie prędkości Pompy w PC (był fabrycznie max.nastaw 5) teraz zeszliśmy na 4. Tym sposobem powinna tłoczyć wolniej i obiegówka to odbierze z bufora. Czy zmniejszenie tych może mieć jakieś negatywne skutki na pracę układu np. Spreżarki

  8. #48

    Domyślnie

    Cytat Napisał michal.bdg Zobacz post
    Po raz kolejny rozmawiałem dziś z wykonawcą, wcześniej z centralą z mitsu ale jak już się domyślacie Wasze opinie są równie cenne, wiec do rzeczy. Zaproponował zmniejszenie prędkości Pompy w PC (był fabrycznie max.nastaw 5) teraz zeszliśmy na 4. Tym sposobem powinna tłoczyć wolniej i obiegówka to odbierze z bufora. Czy zmniejszenie tych może mieć jakieś negatywne skutki na pracę układu np. Spreżarki
    Masz bezsensownie przekombinowaną instalację , która nigdy prawidłowo nie będzie działać.

    Nie powinno być żadnego bufora , żadnych zbytecznych "drabinek". Pompa obiegowa w pompie ciepła uistawiona na taką wydajność jaka jest podana w instrukcji pompy ( u mnie w przypadku pompy 9KW jest to minumum 25,7 l/min) ,ale nawet lepiej aby bylo trochę więcej niż miało być mniej.

    Później pompa będzie albo modyfikowała sobie deltę albo przepływ wody aby odpowiednio regulować moc.

    U Ciebie to tak nie działa bo ewentualna zmiana delty będzie dotyczyła bufora , dodatkowo mamy jeszcze drabinki które mają zimniejszy powrót i jeszcze zaburzają pracę pompy.

    Czy zmiana wydajności pompy coś da ? Być może coś tam pomoże , a może i nie , na pewno i tak nie będzie to tak działało jak powinno , bo dla pompy ciepła odbiornikiem ciepła jest bufor a nie twoja instalacja grzewcza ..
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  9. #49
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Tu problem jest odbiór ciepła z bufora, więc zmniejszanie pompki w pompie jest totalnie bezsensu.

  10. #50

    Domyślnie

    Przynajmniej pompka obiegowa w P.C. pobierze mniej prądu na niższych obrotach.
    A nie można jej ustawić tak by to P.C. sterowała obrotami? - trochę bez sensu mi się wydaje stałe gonienie pompki obiegowej na górnych obrotach.

    Jak już koniecznie mają być te drabinki, to sensowniej byłoby je wpiąć szeregowo przed krótką pętlą (np. łazienkową).
    Woda cieplejsza przepływałaby przez drabinkę i już z trochę obniżoną temperaturą wpływała by do podłogi.

    Nawiązując jeszcze do tego co napisał kaszpir007
    Twoja P.C. nie widzi Twojej instalacji, bo instalacja jest schowana za buforem.
    P.C. widzi tylko bufor i na tym krótkim obiegu (P.C.-bufor) utrzymuje deltę jaką jej zadano.
    Dom z 1910r., pow. ogrzewana 160 m2 ; OZC 7,2kW dla -20°C (i +22°C w domu), 100% grzejniki, częściowe podpiwniczenie, cegła klinkierka 50cm z pustką dylatacyjną +10cm styro., strop 32cm wełny, skosy 17-20 cm. "U" przegród - podłoga na gruncie U=0,62-0,86; mury zew. U=0,34; skosy U=0,25; strop U=0,11; okna U=1,6 +rolety zewn. Fotowoltaika 8,31 kWp (4,56kWp poli; wschód -73°) + (3,75kWp mono; zachód +107°), rekuperacja <300m3/h. Od 15.10.2020r. PC-PW Daikin Altherma III R32 - 6 kW z grzałką 9 kW.

  11. #51

    Domyślnie

    Piszecie „itrzymuje drlye jaka jej zadano” ale ja nie mam wpływu na delte. Mam stałà temp. Grzewczą, brak termostatu pokojowego. Jak PC ruszy przechłodzone po nocy to ma delte np. 5-6 z czasem im wyższy wraca powrót z wygrzanej podlogi delta sie zmniejsza do 2 czasem 1 i PC stop. Jak inaczej mam nią stwrować?

  12. #52
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Odbierając ciepło za buforem.

  13. #53

    Domyślnie

    Panowie możecie jasniej, przecież nie mam wpływu na górę betonu

  14. #54
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Mocniejsza pompka za buforem.

  15. #55

    Domyślnie

    Cytat Napisał michal.bdg Zobacz post
    Piszecie „itrzymuje drlye jaka jej zadano” ale ja nie mam wpływu na delte. Mam stałà temp. Grzewczą, brak termostatu pokojowego. Jak PC ruszy przechłodzone po nocy to ma delte np. 5-6 z czasem im wyższy wraca powrót z wygrzanej podlogi delta sie zmniejsza do 2 czasem 1 i PC stop. Jak inaczej mam nią stwrować?
    Masz słaby odbiór ciepła za buforem, bo jak to może być by PC zrobiła STOP? PC to inwenter a inwenter się moduluje, powinien zejść z mocą i pracować dalej utrzymując zadaną deltę.
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  16. #56

    Domyślnie

    Cytat Napisał michal.bdg Zobacz post
    Piszecie „itrzymuje drlye jaka jej zadano” ale ja nie mam wpływu na delte. Mam stałà temp. Grzewczą, brak termostatu pokojowego. Jak PC ruszy przechłodzone po nocy to ma delte np. 5-6 z czasem im wyższy wraca powrót z wygrzanej podlogi delta sie zmniejsza do 2 czasem 1 i PC stop. Jak inaczej mam nią stwrować?
    Aby ograniczyć częstotliwość " stopu " należy ;
    - podnieść temperaturę zasilania,
    - a tym samym zwiększyć zdolność do odbioru ciepła
    Około 80 % Energii Na Ogrzewanie Budynku Przypada Na Temperatury > - 2 C ,
    Dobór mocy PC-PW wg. OZC ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-wg-OZC/page16
    Czy bufor / sprzęgło jest potrzebne ??? ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-hydrauliczne),
    Grzanie PC-PW w II-taryfie; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-taryfie/page2

  17. #57

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej5101 Zobacz post
    Aby ograniczyć częstotliwość " stopu " należy ;
    - podnieść temperaturę zasilania,
    - a tym samym zwiększyć zdolność do odbioru ciepła
    Zwiekszenie temp nic nie da jak instalacja ( CO ) nie jest skrojona pod daną PC
    Co nam da zwiększenie temp???? Da nam to że np. przy starcie o godz. 4.00 PC będzie układ (CO ) rozgrzewać dłużej .Czyli jak było np. 38*C a my ustawimy 40*C to w pierszym przypadku temp. docelowa zostanie osiągnięta po np 1,5h a druga temp ( 40*C ) PC osiągnie np.-po 2h po tym czasie nastąpi TAKTOWANIE
    Podniesienie temp. w żaden sposób nie zwiększa odbioru ciepła. Odbiór ciepła zapewnia tylko odpowiednia moc układu przy temperaturach jakimi zamierzamy grzać budynek w odniesieniu do temp. zew.
    Inaczej moc grzejników =lub> od mocy PC .
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  18. #58
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MiG25

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    2.000

    Domyślnie

    Cytat Napisał -voymar- Zobacz post
    Podniesienie temp. w żaden sposób nie zwiększa odbioru ciepła.
    I w ogóle nie dociera do ciebie to ,że przykładowy grzejnik przy temperaturze wody 55stopni ma moc 383W a w 75st już 751W https://remont.biz.pl/ogrzewanie/tem...moc-grzejnika/

    Na pewno podniesienie temperatury w żaden sposób nie zwiększa odbioru ciepła ?
    Nie dotarło do ciebie ,że pewnej temperatury podłogówki nie da się osiągnąć bo właśnie brakuje mocy pompy ? Połącz kropki i przestań pisać bzdury.
    Ostatnio edytowane przez MiG25 ; 04-01-2022 o 05:39
    Panasonic Aquarea H T-Cap 12kW 3-faz

    GoHeishaMon - parametry i sterowanie Aquareą przez broker MQTT. Instalacja na module CZ-TAW1 przez pendrive , szybki powrót do orginału (SmartCloud)- Bez rozbierania ,bez lutowania.

    Menu z informacjami: https://forum.muratordom.pl/showthre...92#post7762492

  19. #59

    Domyślnie

    Cytat Napisał MiG25 Zobacz post
    I w ogóle nie dociera do ciebie to ,że przykładowy grzejnik przy temperaturze wody 55stopni ma moc 383W a w 75st już 751W https://remont.biz.pl/ogrzewanie/tem...moc-grzejnika/

    Na pewno podniesienie temperatury w żaden sposób nie zwiększa odbioru ciepła ?
    Nie dotarło do ciebie ,że pewnej temperatury podłogówki nie da się osiągnąć bo właśnie brakuje mocy pompy ? Połącz kropki i przestań pisać bzdury.
    Powiem tak .Przestaję od dziś reagować na twe wpisy pod moim adresem
    Co stwierdzam że Ty to Typ zwykłego Mobbera a kto to taki ? pozostawiam bez komentarza lecz współczuję rodzinie.
    Dlatego nie widzę sensu dalszego dialogu z tobą tak jak napisałem dawniej ( C C )
    Po kiego licha mi temp.75*C? czy tam 55*C
    Powtarzam ---moc grzejników pod PC powinna być = lub > od mocy PC--- mamy wtedy---- brak taktowań
    Już widziałem tą twą wiedzę jak była mowa o pracy PC na 2F ha ha
    dalej-- praca cicha aby zmniejszyć taktowanie
    kolejna sprawa --docieplenie czujnika temp. aby zwiększyć COP itd.
    Cecha o której napisałem wyżej tkwi w tobie i to przeraża.
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  20. #60
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MiG25

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    2.000

    Domyślnie

    Albo jesteś geniuszem ,albo kompletnym idiotą.
    Być może dzięki tobie i twojej rewolucyjnej teorii:
    Cytat Napisał -voymar- Zobacz post
    Podniesienie temp. w żaden sposób nie zwiększa odbioru ciepła. .
    w koncu uda się wytworzyć zimną fuzję , bo jak dotąd nie udało się wytworzyć takiej temperatury na ziemi , żeby to zjawisko powstało , no ale naukowcy zawsze wiedzieli ,że gdzieś jest granica podnoszenia temperatury

    Ale to przecież tylko ćwiczenia/teoria , a życie swoje . Co z tego ,że zupełnie nie wiesz o czym się tu pisze , skoro twoja praktyka pokazuje cos innego
    Panasonic Aquarea H T-Cap 12kW 3-faz

    GoHeishaMon - parametry i sterowanie Aquareą przez broker MQTT. Instalacja na module CZ-TAW1 przez pendrive , szybki powrót do orginału (SmartCloud)- Bez rozbierania ,bez lutowania.

    Menu z informacjami: https://forum.muratordom.pl/showthre...92#post7762492

Strona 3 z 6

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony