dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    AlzarriJoseph

    Zarejestrowany
    Dec 2021
    Skąd
    Ułtowo
    Kod pocztowy
    09-230
    Posty
    1

    Domyślnie Piwnice ziemianki pod pomieszczeniem gospodarczym?

    Witam,
    Na działce mam stare pomieszczenie gospodarce (w granicy), chciałbym je rozbudować, a raczej postawić na nowo (jeszcze nie wiem czy murowane czy z płyt warstwowych). Jako że miejsca nigdy za mało, pomyślałem że pod pomieszczeniem zakopie piwnicę prefabrykowaną z betonu - a'la schron.
    Po kilku pomiarach wyszło mi, że idealnie wpasowała by mi tam więcej niż jedna piwnica - stąd tez plan.
    Wykop na 2,5m na dole gruz z aktualnego pomieszczenia + zbrojenie i wylać płytę. Dzięki temu połączone piwnice nie będą pracowały i mam wiesze szanse na szczelne połączenie.
    Dookoła drenaż i odpływ do studni (8 m dalej - lustro wody na ok 5 metrach), gleba gliniasta. Ściany odizolować płyta PIR, albo XPS + folia kubełkowa. Na na sufit zrobić kolejną wylewkę (podłogę) i na tym postawić pomieszczenie gospodarcze.
    Wyjście do piwnicy było by od góry przez pomieszczenie gospodarcze, a następnie połączone były by przez ścianę.

    Czy moglibyście powiedzieć na co zwrócić uwagę, jakie są słabe punkty tego planu ?10.0.0.0.1 192.168.1.254
    Ostatnio edytowane przez AlzarriJoseph ; 27-12-2021 o 15:50

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Janekk1234
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    TSA
    Kod pocztowy
    77-430
    Posty
    1.647
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    a po co ty to chcesz izlolować termicznie , nie ma sensu.

    zamiast jednej piwnicy chcesz robić dwie? o co tu chodzi ?

    poza tym zastanów się czy ci potrzeba tych dodatkowych metrów. schody sporo metrów zabiorą. a latanie góra dół to mało fajne jest.

    nie spotkałem się z piwnicą pod budynkiem gospodarcztym.

  3. #3

    Domyślnie

    Do czego ta piwnica? Jako schron to owszem ocieplaj. Jak standardowa piwnica na ziemniaki warzywa to jedynie od strony stropu

  4. #4

    Domyślnie

    A piwnica pod kuchnią letnią czy w pomieszczeniach gospodarczych była często budowana . Zwyczajnie wygodniejsza niż coroczne kopcowanie

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony