dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 28
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    FabianAllen

    Zarejestrowany
    Dec 2021
    Skąd
    Ułtowo
    Kod pocztowy
    09-203
    Posty
    2

    Domyślnie Schody - dwubiegowe ze spocznikiem?

    Za 3 tygodnie murarz będzie zalewal strop i schody.
    Schody zaprojektowano jako dwubiegowe że spocznikiem. W pierwszym biegu przewidziano 10 stopni, w drugim biegu 6 stopni. Stopnie o wysokości 18,9cm i głębokości 27,1cm.

    Przydałby się 17. stopień, ale nie ma na niego miejsca. Niestety. Czy bardzo głupim pomysłem byłoby podzielenie spocznika w połowie i na spoczniku odrobienie stopnia?omegle xender
    Ostatnio edytowane przez FabianAllen ; 26-12-2021 o 06:26

  2. #2

    Domyślnie

    Po co Ci ten 17 stopień? Nie kombinuj bo przekombinujesz.
    Aby dołożyć dodatkowy stopień musiałbyś wydłużyć schody aby miały odpowiednia wysokość i głębokość.

  3. #3

    Domyślnie

    19cm wysokości to tragedia. Wysuń na dole jeden stopien jak znajdziesz miejsce albo podziel spocznik na 2-3 schody. Będziesz zadowolony.

  4. #4

    Domyślnie

    .
    Ostatnio edytowane przez stos ; 26-12-2021 o 15:23

  5. #5
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar DarekDawid
    Zarejestrowany
    Mar 2020
    Skąd
    Olsztyn
    Posty
    268

    Domyślnie

    Do piwnicy mogą być.
    To powinno się udać.

  6. #6

    Domyślnie


    Do jakiej piwnicy?

  7. #7
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar DarekDawid
    Zarejestrowany
    Mar 2020
    Skąd
    Olsztyn
    Posty
    268

    Domyślnie

    Tej ze słoikami.
    To powinno się udać.

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.246

    Domyślnie

    Cytat Napisał FabianAllen Zobacz post
    Za 3 tygodnie murarz będzie zalewal strop i schody.
    Schody zaprojektowano jako dwubiegowe że spocznikiem. W pierwszym biegu przewidziano 10 stopni, w drugim biegu 6 stopni. Stopnie o wysokości 18,9cm i głębokości 27,1cm.

    Przydałby się 17. stopień, ale nie ma na niego miejsca. Niestety. Czy bardzo głupim pomysłem byłoby podzielenie spocznika w połowie i na spoczniku odrobienie stopnia?
    18,9cm to nie jest tragedia. Pamiętaj tylko aby przy szalowaniu pierwszy i ostatni stopień był odpowiednio wyższy i niższy ponieważ zarówno na płycie podłogowej parteru jak i stropu przyjdzie potem warstwa styropianu i 6 cm wylewka betonowa.
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał DarekDawid Zobacz post
    Tej ze słoikami.
    Tak tez podejrzewam że w piwnicy trzyma się słoiki tylko tu nie chodzi o schody do piwnicy.

  10. #10
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar DarekDawid
    Zarejestrowany
    Mar 2020
    Skąd
    Olsztyn
    Posty
    268

    Domyślnie

    Przeciez wiadomo o co chodzi.

    Chodzi o to, aby jak najszybciej przyniesć tą zimną flaszkę. A do tego są potrzebne wygodne schody. No bo jak się nie daj Boze noga powinie, to szkoda flaszki. No a spocznik musi być. No przeciez trzeba czasem spocząć, moze chlusnąć i isć dalej.
    To powinno się udać.

  11. #11

    Domyślnie

    19cm to jest tragedia, w pierwszym z brzegu artykule branżowym jest opis "wysokość stopni h=14-19 cm (schody bardzo wygodne - 15 cm, wygodne - 16 cm, przeciętne - 17 cm, podrzędne - 19 cm);" (wpisz w googlu wygodne schody)

    I wiem co mówię - mam 18cm w małym segmencie i to jest maks co bym gdziekolwiek dawał. Takie właśnie dałem sobie w nowym domu do piwnicy i na strych. Na piętro 17cm.

    Więc na początek zamiast ilością stopni zajmij się ich wysokością - pierwszym łatwym trikiem jest dodanie poprzecznego stopnia na spoczniku. Jest znacznie przyjemniejszy od zabiegu a obniży stopnie do 18cm.

  12. #12
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar DarekDawid
    Zarejestrowany
    Mar 2020
    Skąd
    Olsztyn
    Posty
    268

    Domyślnie

    Drugim łatwym trikiem będzie danie kazdemu stopniowi głębokosć 25 cm nie licząc nosków. Da Ci to jeden stopień więcej na dziesięciu.

    Aczkolwiek takie zestawienie biegów 11+6 jest rzadkoscią.

    Na upartego moznaby zrobić spocznik kwadratowy, a w drugim zbiegu zabieg z trzech stopni.

    No i wyszło masło maslane, ale zawodowiec zrozumie.
    To powinno się udać.

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał FabianAllen Zobacz post
    Za 3 tygodnie murarz będzie zalewal strop i schody.
    Schody zaprojektowano jako dwubiegowe że spocznikiem. W pierwszym biegu przewidziano 10 stopni, w drugim biegu 6 stopni. Stopnie o wysokości 18,9cm i głębokości 27,1cm.

    Przydałby się 17. stopień, ale nie ma na niego miejsca. Niestety. Czy bardzo głupim pomysłem byłoby podzielenie spocznika w połowie i na spoczniku odrobienie stopnia?
    to zalezy jak wyglada ten Twoj spocznik. Jezeli biegi sa prostopadle i spocznik dzielilbys na dwa trojkaty, to ja bym tego bron boze nie robil. Predzej sie zabijesz na takim podzielonym spoczniku niz na o 1cm wyzszych stopniach.
    jestem juz po wylaniu schodow do piwnicy 17/26 i na poddasze 18/27. Moze ma to cos wspolnego z moim wzrostem (190) i numerem buta (44) ale te stopnie do piwnicy sa dla mnie wybitnie za male/za niskie i pod gore ide nimi zawsze po dwa stopnie na kazdy krok. Na poddasze ide juz "normalnie", ale podejrzewam, ze jeszcze wygodniejsze dla mnie by byly 19/28, chociaz to wbrew temu co zalecenia podaja. Podejrzewam, ze te normy rozmiaru stopni sa z czasow gdy ludzkosc byla te 10-15% mniejsza.

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał gryziciel Zobacz post
    Podejrzewam, ze te normy rozmiaru stopni sa z czasow gdy ludzkosc byla te 10-15% mniejsza.
    Jeżeli schody mają być wygodne to jednak też dla kobiety 155cm z butem 36 - a to 20% różnicy.

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał jkan997 Zobacz post
    Jeżeli schody mają być wygodne to jednak też dla kobiety 155cm z butem 36 - a to 20% różnicy.
    i to jest pewnie clue tematu "schody". Czy budujesz dla "usrednionego obywatela" czy dla siebie. Ja zrobilem zgodnie z zaleceniami schody do piwnicy dla tej kobiety 155cm i zaluje, bo nie zanosi sie zeby taka za czasow mojego wladania tym domem w nim sie pojawila, chyba ze przelotnie (cala dorosla rodzina jest min. 20cm wyzsza).

  16. #16

    Domyślnie

    Ustalmy, kilka lat temu zweryfikowano odgórnie miary ubrań, definicje wzrostu etc. To co wygodne dla ludzi metr sześćdziesiąt niekoniecznie jest odpowiednie dla dwumetrowca. Zatem jeśli rodzina ma wzrost zakwalifikowany jako wysoki te 19 cm będzie pasować. No dzieci, ludzie mali i kalecy inaczej będa sądzić. Zatem ta norma lekko cuchnie anachronizmem osobiście wchodząc po schodach biore po dwa stopnie na raz będzie to powyżej 30 cm . szybko i wygodnie. A do dwóch metrów to kilkanaście centów mi brakuje
    Ostatnio edytowane przez gnago ; 26-12-2021 o 07:44

  17. #17
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Sativum
    Zarejestrowany
    Nov 2021
    Kod pocztowy
    62-023
    Posty
    1.840

    Domyślnie

    Gnago - polać Panu!
    Mi do dwóch 2 m brakuje kilka cm, dlatego w kontekście wygody zwrocilbym uwagę bardziej na głębokość schodów niż ich wysokość (18-19cm). 22 cm wysokości też jest ok.

  18. #18
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar DarekDawid
    Zarejestrowany
    Mar 2020
    Skąd
    Olsztyn
    Posty
    268

    Domyślnie

    Ale rady. Koń by się usmiał. Dlatego to forum czyta garstka ludzi.
    Większosć doradza powielając swoje błędy.
    Jesli jest mozliwosć, a dobry konstruktor-projektant taką znajdzie, zaprojektuje schody wygodne 16,5 cm wysokosci

    Ludzie szanujcie swoje łydki, itp.
    To powinno się udać.

  19. #19
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Sativum
    Zarejestrowany
    Nov 2021
    Kod pocztowy
    62-023
    Posty
    1.840

    Domyślnie

    Ile miejsca zajmą schody z wys. 16,cm i 24 cm głębokości ,z spocznikiem, na wys. 310 cm? A ile wyższe? Rzadko kiedy jest jedną słuszną odpowiedź. A co do forum - to tylko miejsce wymiany doświadczeń/inspiracji, a decyzję podejmuje inwestor w oparciu o coś więcej niż sugestie obcych ludzi z internetu... Współczuję jeśli jest inaczej.

  20. #20

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sativum Zobacz post
    22 cm wysokości też jest ok.

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony