dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    ElvisKing

    Zarejestrowany
    Sep 2018
    Skąd
    Poraj
    Kod pocztowy
    42-200
    Posty
    9

    Domyślnie Zewnętrzny, bezprzewodowy czujnik do De Dietrich MCR3 PLUS?

    Witam, jestem w trakcie pierwszego sezonu zimowego w naszym domu i aktualnie walka odbywa się z ogrzewaniem.

    Dom 150m2: Cały dół-podłogówka, cała góra-grzejniki (niby według projektu domu ale chyba za małe)
    Piec: De Dietrich MCR3 Plus + do tego Sterownik Google Nest 3 Thermostat podłączony przez Opentherm.
    Wszystko niby działa ale nie za pięknie, na dole jest w porządku ale ze względu na małe kaloryfery mam wrażenie, że pomieszczenie jest niedogrzane.
    Maksymalna temperatura zasilania to 55 i tego co wiem jest to na podstawie fabrycznej krzywej grzewczej pieca. Nie mam zewnętrznego czujnika, byłem przekonany, że temperaturę przekazuję po openthermie na podstawie regionu. Sterownik Nest pokazuję np. -14 ale piec nie zamierza wskoczyć na większą moc aby mocniej rozgrzać grzejniki głównie w nocy np. w sypialni.

    I tu pytanie: Jako, że dom jest już ukończony czy istnieję sam bezprzewodowy czujnik zewnętrzny, który mógłbym dopiąć do pieca i będzie dobrze współpracował z De Dietrich MCR3 plus? Jeśli nie, to jaki kompletny zestaw sterownika wraz z bezprzewodowym czujnikiem polecacie do tego pieca. Dodam, że piec ma ograniczone opcje konfiguracji bez odpowiedniego oprogramowaniai podpięcia do PC. W zasadzie to tylko temperaturę CWU i CO bez modyfikacji np. krzywej. Z góry dzięki, pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez ElvisKing ; 26-12-2021 o 12:22

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar xmsg
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    686

    Domyślnie

    Nie słyszałem o bezprzewodowym czujniku zewnętrznym DeDietrich-a.
    Ale to chyba nie jest problem aby poprowadzić kabelek w miarę nierzucającym się miejscu z elewacji północnej do kotłowni?
    Można go też pominąć, będziesz miał tylko opóźnienie w regulacji temperatury wewnętrznej.
    Jak bym jednak go zastosował.
    Jak ogarniasz elektronikę i programowanie, to można coś samego wystrugać.
    Rezystor programowalny + kawałek kontrolera, który zasilamy danymi pogodowymi.

    Kluczem do poprawnego sterowania i działania instalacji mieszanej jest odpowiednie wydzielenie obiegów podłogówka/kaloryfery,
    tak aby kocioł mógł sam niezależnie sterować temperaturą w tych obiegach
    + dodanie oddzielnych termostatów na parterze i piętrze.

    Sam długo walczyłem z tym tematem.

    Na parterze z podłogówką kocioł steruje pompą mieszacza i zaworem trójdrogowym za pomocą siłownika. Dane zwrotne ma z termostatu na parterze.

    Na piętrze kocioł steruje pompą za sprzęgłem obwodu grzejnikowego piętra lub zaworem odcinającym obieg (w zależności od schematu instalacji). Dane zwrotne ma z termostatu na piętrze w pomieszczeniu ze zdjętą głowicą z grzejnika (grzejnik otwarty na full).

    Możesz tez sprawdzić temperaturę maksymalną obiegu. Może to ogranicza kocioł.

    Pozdrawiam
    GREGOR

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony