dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Piec De Dietrich

    Witam.
    Czy ktoś z Państwa posiada i użytkuje piec firmy De Dietrich model Evodens Pro AMC 45?
    Ja posiadam taki piec i mam pytanie.
    Chodzi o czujnik temperatury w budynku.
    Mianowicie wraz z piecem otrzymałem czujnik temperatury zewnętrzny.
    Pomimo tego ,że w na piecu ustawiam temperaturę np. 13 C to piec podgrzewa grzejniki mocniej.
    Pytałem się hydraulika to powiedział ze piec ustawia wypadkowa pomiędzy czujnikiem temperatury który jest na zewnątrz (na elewacji) a tym który ma zamontowany w sobie.
    Próbowałem się dowiedzieć czy są jakieś regulatory bezprzewodowe tak abym mógł ustawić konkretna temperaturę w danym pomieszczeniu.
    Niestety nikt z firmy DeDietrisch nie odpowiada na przesłane zapytania.
    Czy ktoś z Państwa ma może podłączony taki regulator?
    Proszę o pomoc.
    Pozdrawiam
    Ojciec

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Stermaj

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Podkarpacie
    Kod pocztowy
    38-400
    Posty
    1.578

    Domyślnie

    Nie znam tego modelu kotła, ale zapewne do każdego kotła da się podłączyć pokojowy czujnik temperatury, który będzie utrzymywał zadaną temperaturę w pomieszczeniu gdzie jest zamontowany.
    Powiem tak, Ty mało wiesz a hydraulik wciska Ci ciemnotę, albo też nie wie z czym to się "je".
    Mając tylko czujnik temperatury zewnętrzny, temperaturę w pomieszczeniach trzeba ustawić przy pomocy krzywej grzewczej kotła, czyli trzeba zaprogramować kocioł tak aby podgrzewał wodę do takiej temperatury na podstawie temperatury zewnętrznej aby otrzymać "chcianą" temperaturę wewnętrzną. Nie jest to proste i wymaga trochę gimnastyki w ustawianiu bo zależy to od wielu czynników.
    Zapytam jeszcze, tak z ciekawości, po co Ci tak duży kocioł mówię tu o mocy, czy masz willę o powierzchni 500m2.

  3. #3
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar xmsg
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    686

    Domyślnie

    Bez czujnika/termostatu pokojowego kocioł oszacowuje temperaturę w budynku i zapotrzebowanie na ciepło na podstawie temperatur zasilenia i powrotu oraz ich różnicy.

    Czujnik zewnętrzny służy do wyznaczenia temperatury zasilania na podstawie ustawionej krzywej grzania.
    Jeśli kocioł wykryje, że zapotrzebowanie budynku na ciepło jest większe, to automatycznie podniesie temperaturę czynnika poprzez podniesienie mocy palnika.

    Jeśli ustawiasz zadaną temperaturę w budynku np. na 13C, to aby dostarczać/przekazywać ciepło musi wystąpić różnica temperatur grzejnik-powietrze.

    Jeśli budynek ma wewnątrz mniejszą temperaturę, to kocioł zacznie grzać pełną mocą (zadziała ogranicznik mocy maksymalnej lub maksymalnej temp. w obiegu), aby jak najszybciej podnieść temperaturę w budynku.

    W miarę nagrzewania się budynku, moc kotła będzie spadała, aż ustabilizuje się na takim poziomie,
    w którym moc dostarczana będzie równa stratom budynku, czyli normalnemu zapotrzebowaniu na ciepło.
    W stabilnych warunkach kocioł przechodzi na krzywą grzewczą i reguluje temperaturę czynnika na podstawie temperatury zewnętrznej.

    W poniższym dokumencie ze strony producenta, można odszukać jakie typy sterowników/termostatów można zastosować w tym kotle.
    Są nawet orientacyjne ceny tych elementów.
    https://dedietrich.pl/pliki/karty/ww...0PRO%20AMC.pdf

    AD140, AD324, AD315

  4. #4
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Maros677@

    Zarejestrowany
    May 2023
    Skąd
    Tychy
    Kod pocztowy
    43-100
    Posty
    3

    Domyślnie

    Mamy ten model, ale taki problem jeszcze u nas nie wystąpił. Polecam zgłosić się na ich infolinię, calkiem sprawnie odpowiadają na każdym problem jak co to wyślą serwisanta.

  5. #5
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    pdothash

    Zarejestrowany
    Sep 2018
    Skąd
    Pęgów
    Kod pocztowy
    55-120
    Posty
    289

    Domyślnie

    Na początek wyrazy współczucia, mam PC DeDietrich i każdemu będę odradzał tę firmę.
    Cytat Napisał anzelm Zobacz post
    Próbowałem się dowiedzieć czy są jakieś regulatory bezprzewodowe tak abym mógł ustawić konkretna temperaturę w danym pomieszczeniu.
    Przede wszystkim żeby z poziomu kotła regulować każdym pomieszczeniem, to musiałbyś mieć tyle obiegów grzewczych ile pomieszczeń, ten kocioł obsługuje do trzech obiegów grzewczych, a masz zapewne i tak jeden.
    Po drugie, nie ma do tego kotła fabrycznych regulatorów bezprzewodowych, tylko przewodowe. Jeśli teraz nie możliwości wyprowadzić przewodów do pomieszczenia w którym chciałbyś mieć sterownik pokojowy, to jedyne co zostaje to sterowanie zaworami na kaloryferach.
    Piętrowy z dachem dwuspadowym własnego projektu, garaż w bryle budynku. Ławy, EPS100 18cm. Ściany Silka 24cm, styro grafit 20cm. Strop nad poddaszem wełna 20cm, dach wełna 25cm.
    Parter 70m2 + garaż z kotłownią 40m. 10cm styro między garażem a mieszkaniem, na garażu dach płaski lany, styro 20cm. Poddasze użytkowe 70m2. Podłogówka wszędzie, rzadziej w garażu. PC DeDietrich Alezio V200 11kW. Reku Aeris Next 350. PV 4,55kWp na dachu, połać S.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony