dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Wieniec ściany szczytowej na wysokość górnej płaszczyzny krokwi

    Dzień dobry,
    Zwracam się z prośbą o pomoc i radę do Drogich Forumowiczów - mianowicie na mojej budowie został wykonany żelbetowy wieniec ściany szczytowej na równi z górną powierzchnią krokwi ( zał. zdjęcia). Zauważyłem to z kierownikem budowy dopiero po wykonaniu prac, próbowaliśmy ratować sytuację wełna sprasowana o grubości 5 cm - jednakże nawet taka grubość się nie zmieściła między membrana a ściana szczytową. Kierownik budowy jest zdania aby ten wieniec usunąć i wykonać nowy tak aby zostawić ok 15cm miejsca na warstwę styropianu. Spotkałem się też z opinia aby zostawić a w szczelinę między wieńcem a elementami więźby dachowej "wpuścić" pianę pur- dodam ze jest tam miejsca ok 3 cm obecnie...
    Chciałbym zapytać o radę co w takiej sytuacji zrobić? W przypadku demontażu wieńca jak to najbezpieczniej wykonać w obecnym stanie budowy?
    Z góry dziękuję za odpowiedź
    Pozdrawiam,
    Adrian
    Ostatnio edytowane przez Adrian19 ; 27-12-2021 o 09:10 Powód: załączniki

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Pomysł- zabezpieczyć folię płytą OSB i tarczą odciąć nadmiar wieńca do wielkości materiału izolacyjnego.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adrian19 Zobacz post
    Spotkałem się też z opinia aby zostawić a w szczelinę między wieńcem a elementami więźby dachowej "wpuścić" pianę pur- dodam ze jest tam miejsca ok 3 cm obecnie...
    Projektant, kierownik czy Mietek - pomocnik murarza? Wieniec musisz zdemontować pewnie w całości. Potem dotniesz bloczki i wykonasz nowy.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adrian19 Zobacz post
    Dzień dobry,
    Zwracam się z prośbą o pomoc i radę do Drogich Forumowiczów - mianowicie na mojej budowie został wykonany żelbetowy wieniec ściany szczytowej na równi z górną powierzchnią krokwi ( zał. zdjęcia). Zauważyłem to z kierownikem budowy dopiero po wykonaniu prac, próbowaliśmy ratować sytuację wełna sprasowana o grubości 5 cm - jednakże nawet taka grubość się nie zmieściła między membrana a ściana szczytową. Kierownik budowy jest zdania aby ten wieniec usunąć i wykonać nowy tak aby zostawić ok 15cm miejsca na warstwę styropianu. Spotkałem się też z opinia aby zostawić a w szczelinę między wieńcem a elementami więźby dachowej "wpuścić" pianę pur- dodam ze jest tam miejsca ok 3 cm obecnie...
    Chciałbym zapytać o radę co w takiej sytuacji zrobić? W przypadku demontażu wieńca jak to najbezpieczniej wykonać w obecnym stanie budowy?
    Z góry dziękuję za odpowiedź
    Pozdrawiam,
    Adrian
    mialem co prawda inny problem z wiencem sciany szczytowej (dlugosc 5m+5m) - niedostateczna jakosc betonu. Kierownik kazal skuc beton i zalac na nowo. Co mnie zdziwilio to jak szybko ta operacja poszla. Skucie jeden dzien, ponowne szalowanie nastepny, zalanie 3. dnia, wszystko robione przez 2-3 srednio szybkich ludzi, po 5-6h na dzien. Tak to tylko pisze, zebys mial pojecie, ze taka naprawa to nie jest jakis dramat na wiele tygodni, bo czesto wykonawcy tak placza jakby ich ze skory inwestor takim pomyslem obdzieral, szczegolnie jezeli to jest ich wina.

    Poszukaj tez w dzienniku annatulipanna, miala ten sam problem i wybrnela dajac dodatkowe kontrlaty na krokwiach o ile pamietam.

  5. #5

    Domyślnie

    U mnie już niestety blachodachowka dawno na górze więc dodatkowe kontrłaty nie wchodzą w grę...

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony