dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Czy ocieplać podłogę w piwnicy ?

    Cześć. Tak jak w temacie, czy warto ocieplać podłogę w piwnicy styropianem/xps ?

    Mam częściowo podpiwniczony dom, ok 45 m2. Piwnica prawie cała w ziemi i tylko z jednym oknem przy schodach przy wejściu zew, na ścianach 10 i 15 cm XPS. Zastanawiam się czy jest sens lekko docieplić podłogę, piwnica jest dość niska więc mogę sobie pozwolić jedynie 2-4 cm jakiegoś styro + wylewka + płytka i mi wyjdzie i tak z 205 cm... Obawiam się o temp. w przyszłości, nie chciałbym tam marznąć, nie wiem jakiej temp mogę się później spodziewać.

    Będzie tam pompa, więc nie dogrzeje tych pomieszczeń zwykłym kotłem np na eko. Myślałem też tam wstawić jakieś 2 stare grzejniki przy robieniu instalacji hydraulicznej aby trochę to ogrzać, tylko nie wiem czy to ma sens. Jakie macie doświadczenia w tym temacie, jakie macie temp w piwnicach ? Czy warto dać np 3 cm XPS i czy to mi da jakąś większa temp ?

    Dodam jeszcze ze strop nad piwnicą ma "jedynie" 8 cm 100 eps styro, reszta domu to 15 cm, nie chciałbym też tracić dużo ciepła nad tą piwnicą

    W piwnicy ma być pralnia, będzie to też 2 wejście do domu, robocze. Będzie to miejsce na wszelakie instalacje i przechowywania gratów.

    Biorę każdą rade do serca, z góry dzięki.

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.447
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Bardziej ceniłbym sobie obniżenie posadzki niż te 3 cm styropianu. Jak już cokolwiek ocieplać, to od strony stropu, a nie ziemi, bo ciepło ucieka z mieszkania.
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  3. #3

    Domyślnie

    Ja miałem w projekcie 2 cm XPS na podłodze w nieogrzewanej piwnicy, a położyłem 5cm XPS. Boczne ściany piwnicy mają 10 cm XPS. Nad piwnicą ogrzewane mieszkanie. W tej chwili jest w piwnicy +10 °C.
    Gdy Turków za Bałkanem twoje straszą spiże,
    Gdy poselstwo Macrona twoje stopy liże, -
    Ukraina jedna twej mocy się urąga,
    Podnosi na cię rękę i koronę ściąga,

  4. #4

    Domyślnie

    Czy to będzie piwnica ogrzewana?
    Jeśli chcesz mieć w piwnicy minimum te 12-14 C, to należy ocieplić podłogę, przynajmniej te 3-4 cm.
    Ja mam w podłodze nad piwnicą tylko 5 cm EPS i zasadniczo planuję w piwnicy ok 16 C.

  5. #5

    Domyślnie

    Jak grubą wylewkę planujesz zrobić? Może lepiej położyć grubszy EPS/XPS a na wierzch dać jakąś płytę MFP i na nią kafle zamiast grubej wylewki?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony