dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    pan_poziomica

    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    90-354
    Posty
    53

    Domyślnie Dach 4 spadowy, 22 stopnie, dom piętrowy - jakie pokrycie

    Witam
    Szukałem podobnego wątku ale niewiele znalazłem.
    Poproszę o poradę , jakie pokrycie dachowe wybrać dla dachu 4 spadowego o pochyleniu 22stopnie. Dom piętrowy.
    Z początku planowałem dachówkę ale z tego co czytam to dachówkę stosuje sie powyżej 25 stopni pochylenia. przy mniejszych skosach dach może być nieszczelny.
    Blachodachówka modułowa podoba mi się tylko obawiam się o hałas podczas deszczu. Czy jest ktoś kto mieszka w domu piętrowym z blachodachówką i mógłby podzielić się wrażeniami? dodam że planuje dać 50cm wełny nad sufitem piętra. ale czy to wystarczy do wygłuszenia?
    z góry dziękuję za odpowiedzi.

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Sativum
    Zarejestrowany
    Nov 2021
    Kod pocztowy
    62-023
    Posty
    1.840

    Domyślnie

    Cytat Napisał pan_poziomica Zobacz post
    Witam
    Szukałem podobnego wątku ale niewiele znalazłem.
    Poproszę o poradę , jakie pokrycie dachowe wybrać dla dachu 4 spadowego o pochyleniu 22stopnie. Dom piętrowy.
    Z początku planowałem dachówkę ale z tego co czytam to dachówkę stosuje sie powyżej 25 stopni pochylenia. przy mniejszych skosach dach może być nieszczelny.
    Blachodachówka modułowa podoba mi się tylko obawiam się o hałas podczas deszczu. Czy jest ktoś kto mieszka w domu piętrowym z blachodachówką i mógłby podzielić się wrażeniami? dodam że planuje dać 50cm wełny nad sufitem piętra. ale czy to wystarczy do wygłuszenia?
    z góry dziękuję za odpowiedzi.
    Hej,

    U siebie mam blachodachówkę + 50 cm wełny + deskowanie z papą.
    Co prawda nie śpię jeszcze w swoim domu, ale nic nie słychać co się dzieje na dachu.
    Bardziej okna połaciowe - przez nie słychać że pada.
    Pomogłem? Kliknij podziękuj

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    pan_poziomica

    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    90-354
    Posty
    53

    Domyślnie

    ok, dzięki za informacje. Ja nie będę miał okien dachowych ale też nie będę miał pełnego deskowania. No ale mam nadzieje ze te 50cm wełny wytłumi hałas

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Sativum
    Zarejestrowany
    Nov 2021
    Kod pocztowy
    62-023
    Posty
    1.840

    Domyślnie

    Jak.nie da rady pół metra wełny - która jest świetnym izolatorem, to nie wiem co da .

  5. #5
    Banned
    Bartek_Krz

    Zarejestrowany
    Sep 2021
    Skąd
    Wrociszów Dolny
    Kod pocztowy
    72-344
    Posty
    14

    Domyślnie Pokrycia ceramiczne

    Cytat Napisał pan_poziomica Zobacz post
    Witam
    Szukałem podobnego wątku ale niewiele znalazłem.
    Poproszę o poradę , jakie pokrycie dachowe wybrać dla dachu 4 spadowego o pochyleniu 22stopnie. Dom piętrowy.
    Z początku planowałem dachówkę ale z tego co czytam to dachówkę stosuje sie powyżej 25 stopni pochylenia. przy mniejszych skosach dach może być nieszczelny.
    Blachodachówka modułowa podoba mi się tylko obawiam się o hałas podczas deszczu. Czy jest ktoś kto mieszka w domu piętrowym z blachodachówką i mógłby podzielić się wrażeniami? dodam że planuje dać 50cm wełny nad sufitem piętra. ale czy to wystarczy do wygłuszenia?
    z góry dziękuję za odpowiedzi.
    Według mnie dachówka ceramiczna to najlepsze rozwiązanie, dekarz polecił mi klasyka na lata, dobra jakość w umiarkowanej cenie. Z doświadczeń rodziców i znajomych wynika, że trwałość ma znaczenie, jak dobrze ułożone to żaden wiatr nie ruszy, jak leje to nie dudni jak na blasze, no i fajnie wygląda (y)
    Ostatnio edytowane przez Greengaz ; 15-06-2022 o 17:34

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.200

    Domyślnie

    Krycie wstępne trzeba wykonać papą i zdecydowanie dachówka ceramiczna. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony