dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 4
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 68
  1. #21

    Domyślnie

    .
    Ostatnio edytowane przez stos ; 28-01-2022 o 13:49

  2. #22
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.861

    Domyślnie

    Cytat Napisał stos Zobacz post
    Chcesz przekonać siebie że to jest nieopłacalne czy wmówić to innym?
    Dal przeciętnego zjadacza prądu jest to zupełnie nie opłacalne.
    Każdy to wie.
    Ty masz inna sytuację, inne potrzeby i inne założenia więc nie komentuję twojego ciekawego rozwiązania (pozytywne stwierdzenie).

    Pamiętam liczne negatywne wpisy na temat haraczu pobieranego przez ZE za "magazynowanie w sieci".

    Ten haracz jest i przez najbliższe 15 lat będzie najlepszym akumulatorem energii (jeżeli, dla "dobra" prosumenta i innych użytkowników, nie zlikwidują tego "haraczu").
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Pamiętam liczne negatywne wpisy na temat haraczu pobieranego przez ZE za "magazynowanie w sieci".

    Ten haracz jest i przez najbliższe 15 lat będzie najlepszym akumulatorem energii (jeżeli, dla "dobra" prosumenta i innych użytkowników, nie zlikwidują tego "haraczu").

    .

  4. #24

    Domyślnie

    .
    Ostatnio edytowane przez stos ; 28-01-2022 o 13:47

  5. #25
    ELITA FORUM (min. 1000)
    goguś

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    k-k
    Kod pocztowy
    47-253
    Posty
    1.770

    Domyślnie

    Durnota tak to trzeba nazwać , kto chce niech się bawi ale nie mąci komuś w głowie .

  6. #26
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.861

    Domyślnie

    Cytat Napisał stos Zobacz post
    Chcesz przekonać siebie że to jest nieopłacalne czy wmówić to innym?
    Cytat Napisał stos Zobacz post
    Przecież napisałem że dla kogoś kto tego nie potrzebuje cena tego rozwiązania jest zaporowa, czytaj inwestycja nieopłacalna.
    To w czym masz problem.
    Napisałem że jest nieopłacalna dla większości użytkowników a ty w jednym wpisie to kwestionujesz a w kolejnym potwierdzasz.

    99,99% użytkowników tego nie potrzebuje.
    Jesteś nielicznym wyjątkiem dla którego jest to niezbędne mimo ceny powyżej 40 tys. zł.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  7. #27

    Domyślnie

    .
    Ostatnio edytowane przez stos ; 28-01-2022 o 13:47

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Napisał goguś Zobacz post
    Durnota tak to trzeba nazwać , kto chce niech się bawi ale nie mąci komuś w głowie .
    No to nie mąć. Co ten wpis miał wnieść do tematu? Nie jesteś zainteresowany - Twoje prawo. Ale dlaczego niby "durnota"? Dla Ciebie durnotą jest niezależność energetyczna, a dla mnie przesadna dbałość o swój wygląd.... Tyle, że się z tym nie afiszuję

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Napisał stos Zobacz post
    Poczekaj jak się zaczną wyłączenia.
    Oby się nie ziściło...

  10. #30
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.861

    Domyślnie

    Będzie miał dziką radość
    Tak jak ci posiadali instalację PV i mówili że czekają na wzrost cen energii bo szybciej im się instalacją "zwróci" i będą naśmiewali się z tych którzy nie zdecydowali się na montaż PV..
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  11. #31

    Domyślnie

    .
    Ostatnio edytowane przez stos ; 28-01-2022 o 13:47

  12. #32

    Domyślnie

    Cytat Napisał stos Zobacz post
    Nie oceniaj innych po sobie.
    No i taki @Kaizen co namawiał wszystkich na kable będzie się cieszył też bo nie będzie sam w swojej niedoli.
    Na Twoją łatwość w ferowaniu krytyki zawsze można liczyć. Problem w tym, że to uderzy rykoszetem w wszystkich niezależnie od systemu ogrzewania nie omijając nawet Ciebie.

  13. #33
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.030
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Cytat Napisał stos Zobacz post
    Przecież napisałem że dla kogoś kto tego nie potrzebuje cena tego rozwiązania jest zaporowa, czytaj inwestycja nieopłacalna.
    Czy zwiększy się grono tych potrzebujących niedługo się pewnie dowiemy.
    Może się zwiększyć z prostego powodu - ludzie lubią dotacje, a Mój Prąd w przyszłym roku ma wspierać magazyny energii
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  14. #34

    Domyślnie

    .
    Ostatnio edytowane przez stos ; 28-01-2022 o 13:47

  15. #35

    Domyślnie

    .
    Ostatnio edytowane przez stos ; 28-01-2022 o 13:48

  16. #36

    Domyślnie

    Nieopłacalne. Jeśli ktoś świadomie używa taryfy 12w to magazyn jest o kant dupy ... Nawet sprzedając nadwyżki z FV po nowych niskich stawkach, starczy aby odkupić te kwh latem w nocy.

    Rozmawiałem z kilkoma osobami budującymi dom, dwóm pomagam w tym trochę, musiałem ich trochę naprostować. Ludzie myślą, że te magazyny są na zimę....

  17. #37
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.312
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał pandzik Zobacz post
    Nieopłacalne. Jeśli ktoś świadomie używa taryfy 12w to magazyn jest o kant dupy ...
    Magazyn przy taryfie strefowej szybciej się opłaci, niz PV (ładowanie w taniej strefie i rozładowywanie w drogiej 365 dni w roku do pełna). Zwłaszcza, że można wybrać g12as i zmieniać sprzedawcę.

  18. #38

    Domyślnie

    .
    Ostatnio edytowane przez stos ; 28-01-2022 o 13:48

  19. #39

    Domyślnie

    Cytat Napisał stos Zobacz post
    Poczekaj jak wejdą zmieniające się z dnia na dzień taryfy godzinowe.
    Tak będzie... prędzej niż nam się wydaje.
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  20. #40

    Domyślnie

    Cytat Napisał stos Zobacz post
    Ja krytyki nie feruję. Ja ją tylko odbijam.
    Takie płacenie "pięknym za nadobne".

    Pamiętam niekończące się dyskusje z @Kaizenem na temat cen energii.
    On zawsze udowadniał że ceny energii nigdy nie wzrosną.
    Tylko co ma wspólnego riposta skierowana do @d7d z kabelkami @Kaizena? Bo się pogubiłem

Strona 2 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony