dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1

    Domyślnie Taras drewniany na betonowej kostce brukowej

    Witajcie,
    Dom który będę niedługo odbierał od dewelopera ma w standardzie taras z betonowej kostki brukowej. My z żoną chcemy mieć taras drewniany, który planuję wykonać sam. Teraz mamy dwie opcje:
    1. Położyć taras drewniany na kostce brukowej - w porównaniu do opcji 2 jest to zdecydowanie tańsze, szybsze i przyjemniejsze. Niestety nie wiem czy to jest dobry pomysł bo nie znalazłem zbyt wiele informacji na ten temat. Zastanawiam się jakie są różnice w konstrukcji w porównaniu np do tarasu nad nieogrzewanym garażem.
    2. Zrezygnować z tarasu i wylewać samodzielnie słupy pod taras dewniany, czego mi się przeraźliwie nie chce robić, ale jak nie ma innego wyjścia to trudno.

    W związku z powyższym mam pytanie. Robić ten taras na kostce czy nie i jeśli robić to na co zwrócić uwagę?
    z góry dzięki za każdą merytoryczną wypowiedź.

    HoGo
    Tak się składa, że REKLAMA NA FORUM JEST PŁATNA

  2. #2

    Domyślnie

    U mnie podoba sytuacja - mam kostkę brukową i na niej planuję zamocować legary. Również mam dylemat czy to dobra opcja.

    Jak planujesz zamocować legary? Ja myślałem o zwykłych kołkach rozporowych 8x40 ale czytałem też, że na zwykły beton ludzie stosują kotwy chemiczne, kotwy rozporowe, pręty metalowe albo po prostu nic i cała konstrukcja po prostu sobie leży.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony