dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    pablitoxc

    Zarejestrowany
    Dec 2021
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-222
    Posty
    4

    Domyślnie Dom 60m2 za 45tyś zł - budowa jednoosobowa

    Witajcie,
    jestem tutaj co prawda nowy, ale przeglądałem forum i znalazłem dział dla samorobów

    Pomyslałem, że zainteresuje Was temat jaki ogarnia gość na Youtubie ...

    Buduje dom 60m2 (45 uzytkowych) za 45 tysiecy ... z początku oglądałem to z przymruzeniem oka kiedy polegnie, ale jednak chałupka stoi, a koleś budżet spina... fakt nie jest to budownictwo profesjonalne, ale jakiś dach nad głową będzie... co o tym myślicie ?

    jeden z ostatnich odcinkó\

    https://youtu.be/YQp4SVNaF2Y

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000)
    goguś

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    k-k
    Kod pocztowy
    47-253
    Posty
    1.773

    Domyślnie

    Wg to się chwali ale teraz już za 45 tys to raczej z przymrużeniem oka bo ceny chore do kwadratu .

  3. #3
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    pablitoxc

    Zarejestrowany
    Dec 2021
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-222
    Posty
    4

    Domyślnie

    napewno idąc odcinek po odcinku jego tropem na starcie zauważyłem, że ludzie na facebookach, olxach itp .. nie sprzedają już bloczków i pozostałości po budowach ... towar deficytowy jak po wojnie
    Ciekawe kiedy to się wszystko skończy i czy wogóle się skończy, czy czeka nas Angielskie budownictwo - budowa tylko dla najbogatszych, a reszta niech handluje rynkiem wtórnym

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał pablitoxc Zobacz post
    napewno idąc odcinek po odcinku jego tropem na starcie zauważyłem, że ludzie na facebookach, olxach itp .. nie sprzedają już bloczków i pozostałości po budowach ... towar deficytowy jak po wojnie
    Ciekawe kiedy to się wszystko skończy i czy wogóle się skończy, czy czeka nas Angielskie budownictwo - budowa tylko dla najbogatszych, a reszta niech handluje rynkiem wtórnym
    Witam.
    Faktycznie , materiał na budowę kupiony " z marginesem bezpieczeństwa" szybko znajduje chętnych. Ja tam się cieszyłem. Plac po budowie jak dotychczas wygląda modelowo: żadnych stert pozostałego materiału, desek co to nie wiadomo co z nim zrobić.
    Przewrotnie rzecz ujmując dobra zmiana. Inwestor pilnuje materiału (bo za niego zapłacił), budowlańcy, dekarze etc nie marnują materiałów bo mają promesę, że je odkupią w korzystnej cenie. Aż ich musiałem mitygować, żeby pamiętali że od kutwienia to jest inwestor

    Niestety chyba masz rację.... przy tych cenach budowa będzie faktycznie dla bogatych.
    A ad vocem gościa z Jutuba..... może kogoś śmieszyć że kutwi, kombinuje, żydzi gdzie się da. Ale tak sie kiedyś budowało. Gość sensownie gada, roboty się nie boi taki self made man = przy tych cenach w budowlance, zlecenia same go znajdą.

    pozdr.

  5. #5

    Domyślnie

    Co prawda zobaczyłem tylko kawałek odcinka, ale też jestem ciekaw ile jest w tym prawdy. Wiadomo, że taki kanał jak ktoś ogląda i subskrybuje to przynosi to zyski autoroqi. Później można sprzedawać swoje projekty takich domów itd.
    Także ja też bym podchodził ostrożnie do takich zapewnień youtuberów bo tak naprawdę trudno to zweryfikować czy kupił faktycznie coś taniej czy po normalnej cenie a mówi, że dostał za pół darmo. Nie chce nikogo źle oceniać, nie taki mam cel, nawet nie znam tego kanału, natomiast pamiętam coś innego - "dom 70m2 za 25tyś zł". Człowiek patrzy na tytuł i myśli sobie, że go stać na taki dom. A później się okazuje, że 70m2 to po obrysie zewnętrznym (ciekawe jakby tak sprzedawali mieszkania z metrażem po obrysie ścian zewnętrznych ), dom oczywiście w stanie surowym, wybudowany w standardzie budynku gospodarczego i pewnie nie tylko w tym były różne półprawdy. Także ja bym był ostrożny z takimi rewelacjami. No i moim zdaniem swój czas, który wkłada się w budowę, zakup narzędzi i szukanie materiałów aby ktoś oddał za pół darmo (z uwzględnieniem paliwa) też trzeba liczyć.

  6. #6

    Domyślnie

    Widziałem kilka odcinków trochę nie moja bajka, prowadzący nie pracuje i ma czas ciągnąć robotę. Koncept 45m2 przemawia do mnie jak na całoroczną bazę wypadową z rodzinką nad wodę w zależności gdzie to postawi. Widziałem też te projekty 70m2 na 2 poziomach w cenie 25k zł mamy SSO/SSZ w zależności od momentu rozpoczęcia budowy. Gdy mamy czas i pieniądze to możemy i 130m2 postawić za 200k zł w stanie deweloperskim (bez działki, itd).
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony