dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    DarkBlizzard

    Zarejestrowany
    Dec 2021
    Skąd
    Wadowice
    Kod pocztowy
    34-100
    Posty
    8

    Domyślnie Czy można podłączyć piec CO zamiast kuchni węglowej?

    Witam

    Potrzebuje informacji, czy można podłączyć piec C.O. pod kanał kominowy do którego był wcześniej podłączony piec kuchenny węglowy?

    Piec jaki chciałbym tam podłączyć to Slimko 12kW kotlospaw.

    Jak to wygląda od strony prawnej? Dodam, że obok stoi piec C.O., podpięty do osobnego kanału kominowego. Ale chcę mieć rozdzielone ogrzewanie osobno na każde piętro (dwie rodziny w jednym domu) i dlatego kombinuje nad wykorzystaniem starego kanału kominowego po kuchni węglowej która była ustawiona obok pieca C.O.

    Jeśli nie będzie się dało tego zaadaptować, to pociągnę zewnętrzny komin i przypnę do ściany, choć wolałbym tego uniknąć. Z góry dziękuję za odpowiedzi.

    Pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    25 lat temu takie coś instalowano u mojej babci w miejsce kuchennej węglówki. Wtedy do komina włożono nowy wkład kominowy. Jak to sie robi obecnie, trudno powiedzieć.

  3. #3
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    DarkBlizzard

    Zarejestrowany
    Dec 2021
    Skąd
    Wadowice
    Kod pocztowy
    34-100
    Posty
    8

    Domyślnie

    Hmm zeby wbić wkłady w ten komin, musiałbym pewnie go frezować i dopiero wtedy wpuszczać wkłady, czyli koszty wyjdą podobnie co dostawiany komenin. Ale z drugiej strony dostawiany komin będzie ciężej wyczyścić, bo będzie na samym kraju dachu dwuspadowego. Kurde już sam nie wiem co robix

  4. #4

    Domyślnie

    Po pierwsze, czy komin jest w dobrym stanie? Po drugie, czy spełnia wymogi kotła (pole powierzchni kanału, wysokość komina, ciąg)? Najlepiej, żeby kominiarz go obejrzał, pomierzył i coś doradził, ten koniniarz co Ci robi przeglady, bo to on ostatecznie bedzie musiał to klepnąć.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony