dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    KhayaZondo

    Zarejestrowany
    Dec 2021
    Skąd
    Ułtowo
    Kod pocztowy
    09-203
    Posty
    1

    Domyślnie Układanie styropianu na chudziaku ?

    Chciałbym zapytać czy to normalne czy może muszę coś z tym robić. Zacząłem układać styropian pod wylewkę na chudziaku. Chudziak został zaizolowany papą. Papa jest na zakładkę, więc wiadomo miejscami występuje grubszy pasek (papa na papie) ok 10-15 cm. i przez to jak chodzę po ułożonym styropianie to on się ugina (EPS 100), ze względu na te nierówności papy i pewnie również samego chudziaka (różnica między min a max to 3cm). Pytanie, czy może tak zostać i jak przyjdzie wylewka (cementowa) to dociśnie styropian i będzie dobrze? Czy jednak pierwsza warstwę styropianu jakoś frezować aby się styropian nie uginał?

  2. #2
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    grv

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Mała Nieszawka
    Kod pocztowy
    87-103
    Posty
    417

    Domyślnie

    Nie przejmuj się, wylewka dociśnie.
    Projekt TK44 piętrowy, 153m2 pow. użytk., pow. netto 182 m2; ściany Porotherm, Polstyr 15cm 0,38; podłoga EPS100 17cm 0,38; strych Isover 0,41 30cm; dachówka Roben; kocioł Buderus GB072 14kW + RC300 + pogodówka + termostaty Salus + głowice Salus, Galmet 140l.

  3. #3

    Domyślnie

    Ja się bawiłem we frezowanie (miałem grubą papę pod ścianami) gorącym drukiem, ale to robiłem dla siebie. Jak sfrezujesz za dużo to też źle. Często szybciej było zrobić to tarką do styropianu. Newralgiczne są odcinki wzdłuż ścian i narożniki - tam się płyta kończy a zazwyczaj stoją meble i tam bym się pobawił. Niwelowałem dziadowskie nierówności chudziaka, żeby w miarę utrzymać jedną grubość wylewki - 135 m2 układałem z miesiąc po pracy.
    Ugina się pod tobą, bo ciężar jest na malej powierzchni - wylewka waży 130 kg, ale na m2 - stopy to może z 0,02 m2. Czy to w czymś przeszkadza to nikt nie powie. Ludzie mają na odpieprz poukładane i jakoś nie pęka.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony