Dzień dobry, prosiłbym o pomoc a ustaleniu kilku rzeczy na temat działki, którą mam na oku. Dla działki jest MPZP a w nim zapis, że moja działka objęta jest ochroną konserwatorską "B" a cała wieś "OW" zabytków archeologicznych, równoznaczna z obszarem ujętym w wykazie zabytków i w związku z tym mam kilka pytań:

1. Budowę domu mam zamiar zacząć za około 3-5 lat, , ale chciałbym najpierw chciałbym małymi kroczkami np. działkę ogrodzić, i czy będę musiał to zgłaszać do konserwatora zabytków?
2. Czy np. równanie terenu też trzeba zgłaszać?

3. Czy dom, który będę chciał budować będę mógł zgłosić np. te 70m2 które teraz wchodzi w życie, czy budynki gospodarcze też mogę zgłaszać i budować, czy tylko pozwolenia wchodzą w grę?

4. Ogólnie ze względu na bardzo ograniczony budżet, muszę robić wszystko sam małymi kroczkami i może się to ciągnąć nawet latami, czy to będzie w czymś przeszkadzało na takiej działce?

5. Czy mogę zrobić tak, żeby przekopali te 11 arów działki, sprawdzili i dali mi spokój?

6. Ile bym za to wszystko zapłacił, jakby coś znaleźli? Czy muszę płacić pieniądze za te zabawy w piaskownicy już wtedy z automatu? Czy mogę powiedzieć, że na razie wstrzymujemy prace, bo nie mam np. kasy?