dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Zielaczek

    Zarejestrowany
    Jan 2022
    Skąd
    Świdnik
    Kod pocztowy
    21-040
    Posty
    4

    Domyślnie Hipoteka, a sprzedaż udziałów w drodze dojazdowej.

    Witam, mam bardzo dobrą ofertę kupna działki budowlanej. KW czysta. Jedyny i największy problem to brak dojazdu do działki. Kiedyś była jedna działka z bezpośrednim dojazdem z bocznej ulicy. Ktoś podzielił na 7 działek(6 budowlanych i 1 dojazdowa). Kupujący ową działkę dostał informacje, że ta działka ma bezpośredni dojazd z ulicy i tak został sporządzony akt notarialny kupna/sprzedaży działki. Reszta 5 działek ma już normalny (formalny) dojazd przez działkę dojazdową. Z racji, że nie chce kupować działki bez dojazdu bo takowa jest nic nie warta, chce pomóc właścicielowi domknąć ta sprawę i następnie kupić od niego ową działkę. Rozmawiałem z 4 sąsiadami i tylko 2 jest chętnych na sprzedaż udziałów w drodze dojazdowej. Jedna z tych dwóch ma działkę niezabudowaną oraz problemy prawne z darowizną tej działki. Druga chętna osoba ma hipotekę na działkę oraz jej udziały w działce dojazdowej. Z racji że pierwsza osoba będzie bujać się ze swoja sprawą jeszcze dobre kilka miesięcy, chciałbym dogadać się z osobą mającą hipotekę. I moje pytanie brzmi, czy właściciel działki którą jestem zainteresowany, może kupić udziały w tej drodze dojazdowej od osoby posiadającej hipotekę na swoich udziałach tak by ona (hipoteka) nie przeniosła się na swoje udziały. Gdzie i co musi pójść zgłosić sprzedający udziały z hipoteką by mógł odsprzedać "czyste bez hipoteki" udziały w drodze.

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PaRa
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Góra Kalwaria
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    1.775
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    A nie wystarczy Ci służebność przejazdu i przesyłu na tej działce ? Chcesz w niej przeprowadzić media do swojego domu i mieć możliwość dojazdu / przejścia. Nie musisz być współwłaścicielem tej działki.
    Mój dziennik budowy

    http://forum.muratordom.pl/showthread.php?244304-Zx100

    Parterówka 175m2, ogrzewanie 135m2 podłogówka + drabinka w łazience, garaż 40m2 nie ogrzewany.
    OZE - 7696 kWh/rok, 57,3 kWh/(m2·rok), Projektowe obciążenie cieplne budynku 4563 W
    Pompa Panasonic Aquarea SDC 7KW + CWU Hewalex HP250, rekuperator AirPack 300
    Płyta fundamentowa - 0,12, ściany - 0, 14 , dach - 0,12

  3. #3
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Zielaczek

    Zarejestrowany
    Jan 2022
    Skąd
    Świdnik
    Kod pocztowy
    21-040
    Posty
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał PaRa Zobacz post
    A nie wystarczy Ci służebność przejazdu i przesyłu na tej działce ? Chcesz w niej przeprowadzić media do swojego domu i mieć możliwość dojazdu / przejścia. Nie musisz być współwłaścicielem tej działki.
    Sprawa służebności podobno może się ciągnąć latami. Chciałbym rozpocząć budowę domu jeszcze w tym roku temu kombinuję aby było jak najszybciej.

  4. #4

    Domyślnie

    Ale ta pierwsza osoba (z tych dwóch co zgodzą się sprzedać udziały) ma swój udział w drodze bez hipoteki? Problemy prawne ma z darowizną właściwej działki (niezabudowanej) czy z udziałem w drodze? Jeżeli udział w drodze jest czysty i ma tam jakiś ułamek np. 1/4 udziału, to może Ci sprzedać np. połowę swojego udziału, czyli 1/8 udziału w całej działce drogowej.
    Gdy Turków za Bałkanem twoje straszą spiże,
    Gdy poselstwo Macrona twoje stopy liże, -
    Ukraina jedna twej mocy się urąga,
    Podnosi na cię rękę i koronę ściąga,

  5. #5
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Zielaczek

    Zarejestrowany
    Jan 2022
    Skąd
    Świdnik
    Kod pocztowy
    21-040
    Posty
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lew2 Zobacz post
    Ale ta pierwsza osoba (z tych dwóch co zgodzą się sprzedać udziały) ma swój udział w drodze bez hipoteki? Problemy prawne ma z darowizną właściwej działki (niezabudowanej) czy z udziałem w drodze? Jeżeli udział w drodze jest czysty i ma tam jakiś ułamek np. 1/4 udziału, to może Ci sprzedać np. połowę swojego udziału, czyli 1/8 udziału w całej działce drogowej.
    Owa osoba co ma problemy z darowizną ma kilka działek w okolicy które dostała w spadku i są bez hipoteki. Ta sprawa może ciągnąć się jeszcze kilka miesięcy temu próbuje zasięgnąć języka czy da się coś ugrać od tego sąsiada co ma hipotekę na swoją działkę oraz swoje udziały w drodze dojazdowej.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony