dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Furtka - problem z zamykaniem

    Dzień dobry,
    Po wymianie klamki w furtce na pochwyt (z uwagi na montaż domofonu i elektrozaczepu) pojawił się problem z zamykaniem.
    Aby furtka się dobrze zamknęła trzeba nią mocno trzasnąć, żeby falka zatrzaskowa (nie wiem czy dobrze to nazywam - chodzi o "języczek", który chowa się po naciśnięciu klamką w celu otwarcia drzwi) dobrze weszła w elektrozaczep.
    Wciskałem te falke palcem i nie czułem żadnego oporu. Wcześniej jak była klamka też działało bez zarzutu.
    W czym może być problem? Czy powinienem zamienić zamek czy może go czymś przesmarować żeby jeszcze lżej chodziło?

    Z góry dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam.

  2. #2
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    woan

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-000
    Posty
    366

    Domyślnie

    kto smaruje ten jedzie

  3. #3
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    dareczekk83

    Zarejestrowany
    Jan 2023
    Skąd
    będzin
    Kod pocztowy
    42-500
    Posty
    1

    Domyślnie

    czesc. Mam dokladnie ten sam problem od grudnia zeszlego roku nie moge zamykac furtki ( mam z.obu stron pochwyt) bo jezyczek sie nie chowa tylko uderza. Od zewnatrz sie wejdzie elektrozaczep pusci( ruszy sie) a od wewnatrz juz problem. Jak to rozwiazales?

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.607
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Smar silikonowy w sprayu
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.298

    Domyślnie

    Problem w tym że wciskając zapadkę palcem działasz na nią siłą zgodną z jej ruchami czyli wsuwaniem się i odwrotnie, natomiast gdy furtka ma zamknąć się sama to siła jest skierowana pod kątem 45* bo zapadka ociera się o elektrozaczep swoją ściętą powierzchnią.
    Całym problemem jest tu otwór w którym zapadka czy języczek chodzi. To tam dochodzi do nadmiernego tarcia i zacierania się powierzchni. Dobrze wyczyścić i nasmarować zapadkę i gniazdo w którym chodzi i będzie OK.
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony