dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Skropliny na więźbie?

    Witam,
    Mam następującą sytuację i pytanie. Budynek w stanie surowym, dach wykonany (wiazary, deska, papa, dachówka), ale brak jeszcze okien. Otwory okienne zabite arkuszami blachy falistej, otwór drzwi jeszcze nie. Dwa duże okna tarasowe maja dość spore szczeliny u dołu i u góry po ok 20-30cm, arkusz blachy był za krótki na cały otwór. Do tego otwarty okap (dom docelowo bezokapowy wiec obecny okap to tyko ok 20cm na ocieplenie). W środku jest taka wilgotność ze wiazary mokre, skropliny na płytkach kolczastych itp. Czy to normalne i nie do uniknięcia przy obecnej pogodzie? Nawialo tymi przeswitami trochę śniegu do środka, dziś nie ma po nim śladu poza mokra posadzka, ale czy tylko ten śnieg mógł tak podnieść wilgotność w środku czy po prostu taki mamy klimat?

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Stermaj

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Podkarpacie
    Kod pocztowy
    38-400
    Posty
    1.578

    Domyślnie

    Sory taki mamy teraz klimat.
    Było ileś tam dni mroźnych przynajmniej u mnie. Wszystko co nie było ogrzewane ma albo miało temperaturę poniżej zera. Teraz przyszła odwilż temperatura podskoczyła, powietrze się ogrzało, ale ma wilgotność 100%. Wchodząc do Twojego domu napotyka niższą temperaturę i wykrapla się woda na czym się da. Ot cała tajemnica a właściwie fizyka.

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.200

    Domyślnie

    To normalne zjawisko. Dokładnie tak jak napisał "Stermaj". Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony