dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie GAZ - brak mozliwosci przylacza (wina gazowni)

    Dzień dobry
    Mam następujące pytanie. Rozpocząłem budowę w 2021, gazownia wydała mi warunków przyłączenia (bez tego projekt by nie przeszedł) wszystko ok. Ale przyszło do realizacji przyłącza i okazało się, że rury tam nie ma i nie ma możliwości wykonania przyłącza.
    Gazownia powiedziała, że doprowadzi rurę abym mógł się dołączyć. Jednak tutaj znowu pojawił się problem, gdyż nowa trasa ma iść po działce sąsiada, który się nie zgadza na instalacje.

    I tutaj pojawia się pytanie, jeśli gazownia nie doprowadzi rury zgodnie z warunkami technicznymi przyłącza to ja nie mam możliwości wpięcia się w sieci. Czego mogę domagać się od gazowni?

  2. #2

    Domyślnie

    Zrezygnuj z gazu. Na co Ci to ? jeszcze przy tych podwyżkach X %.
    Brak gazu to same plusy. Idź w inne źródła ogrzewania.
    Dom 250m2 + garaż 56m2. Projekt indywidualny, płyta fundamentowa gr. 30cm na 20cm XPS. Hydroizolacja płyty szlamem Schomburg. Ściany ceramika 25 P+W, dwa pełnowymiarowe piętra, antresola, okna PCV + HST, dach Braas Turmalin szary kryształ. Ogrzewanie podłogowe, pompa ciepła Viessmann Vitocal 200-s, wentylacja mechaniczna, ocieplenie ścian wełna fasadowa 20cm. FV nie ma i nie będzie bo tylko bym sprawdzał czy falownik się nie wyłączył przez zbyt wysokie napięcie w sieci.

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    trike

    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Piaseczno
    Kod pocztowy
    05-503
    Dzielnica
    Głosków
    Posty
    70

    Domyślnie

    Jesli jeszcze jestes na tym etapie to rob wszedzie ogrzewanie podlogowe bez zadnego grzejnika i dobierz pompe ciepla, koszt pompy bedzie podobny do calej instalcji i kosztow przylacza gazu a korzysci wieksze, zrob grubsza wylewke min 8 cm. Dobor pompy poprzedz zleceniem wyliczenia OZC wtedy dobierzesz dobrze moc pompy i na pewno zaoszczedzisz podwojnie na zakupie i ogrzewaniu. Jesli bedziesz mial dobrze ocieplony dom i tak wykonana instalacje to grzejesz w taryfie nocnej g12 i masz prawie o polowe taniej niz gazem

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony