dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 3
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 41
  1. #21
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.579
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ratpaw Zobacz post

    Napisz coś o tej ekoskórze - leży na ścianach???


    Nie, na podłogach. Pisałem, że mój pies je lubi.

  2. #22
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.918

    Domyślnie

    Można sobie pobudować grube na pół metra ściany z betonu czy silki, ale żeby mieć cicho w pomieszczeniu obok...trzeba zamurować drzwi, bo zawsze dźwięk będzie przechodził, przez nie czy przez podcięcia pod nimi. Beton czy silka słabo dźwięk pochłaniają, ba, nawet go potęgują przez odbijanie - tzw wartości pogłosowe. Od tego są materiały porowate, miękkie itd. Jako punkowy grajek, miałem okazję doświadczyć grania w sali kinowej bez foteli jak i z miękkimi fotelami, które robiły różnicę na plus.
    Chatka Z7L GL 82+24 m2 100% podłogówka, ogrzewane PCPW Atlantic 6kW. Kubatura ogrzewana 288 m3. Zero kominów, WM z reku Izzifast. Termoizolacja - podłoga -15cm styro 036, ściany- 20cm 031, strop 30cm PUR Synthesia, nad garażem 20cm. PV 6,4kWp na glebie. Całkowite zużycie prądu w 2021r na CO+CWU+media - 4720kWh (w tym PC - 2387) Na CO, CWU i CHŁODZENIE :
    Rok 2022 - 2290k Wh
    Rok 2023- 2204 kWh

  3. #23
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.409
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Nie, na podłogach. Pisałem, że mój pies je lubi.
    Sorry, nie skumałem o co chodzi. Myślałem przez chwilę, że to jakiś nieznany mi rodzaj okładziny
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  4. #24
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.409
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał wally666 Zobacz post
    Tutaj pisalem
    OK.

    Jakiś czas temu interesowałem się tematem wygłuszenia pomieszczeń, a raczej poprawy akustyki, gdyż leżą mi na sercu dobre warunki odsłuchowe dla sprzętu stereo/domowego kina. Jest trochę rozwiązań, np taka miękka wyściółka do kładzenia bezpośrednio na ścianie, coś jakby płyta pilśniowa o grubości ~1 cm. Na to daje się tapety, wygląda bez zarzutu. Są też drewniane dyfuzory binarne i zwykłe, akustyczne, panele i maty - dobrze zapytać sklep z taką ofertą.
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  5. #25
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Sativum
    Zarejestrowany
    Nov 2021
    Kod pocztowy
    62-023
    Posty
    1.840

    Domyślnie

    Próbowałeś brać sprzęt na odsłuch?
    Pomogłem? Kliknij podziękuj

  6. #26
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.409
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sativum Zobacz post
    Próbowałeś brać sprzęt na odsłuch?
    Ja? Tylko taki sprzęt, który nie był wymagający dla pomieszczenia. Interesowałem się akustyką pomieszczeń generalnie, bo chciałem uniknąć efektu dokładnie takiego, jak opisał autor wątku. Znajomy zwrócił mi uwagę, że część dźwięku może przechodzić na ściankami działowymi (u mnie są jakieś 5 cm poniżej pseudostropu z OSB), ale coś czuję, że wezmę do zadania prawdziwego akustyka od wygłuszeń. Mąż koleżanki zajmuje się profesjonalnie wygłuszaniem autostrad, więc może naprowadzi mnie na jakieś niedrogie rozwiązania.
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  7. #27
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    wally666

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Kod pocztowy
    05-800
    Posty
    385

    Domyślnie

    Koniecznie podziel się wiedzą i spostrzeżeniami/uwagami od znajomego

  8. #28
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.918

    Domyślnie

    Może tu ktoś znajdzie podpowiedzi -
    https://livesound.pl/tutoriale/4946-...dzwiekochlonne

    Panel tego typu - https://static.kb.pl/media/uploads/m...ekochlonne.jpg parę lat temu widziałem u kogoś na domówce. Dla ciekawszego wyglądu był psiknęty klejem w sprayu i posypany brokatem. Przymocowany na całej ścianie sypialni w bliźniaku...w celu wiadomym i ponoć spełniał swoje zadanie
    Ostatnio edytowane przez Pytajnick ; 06-01-2022 o 15:06
    Chatka Z7L GL 82+24 m2 100% podłogówka, ogrzewane PCPW Atlantic 6kW. Kubatura ogrzewana 288 m3. Zero kominów, WM z reku Izzifast. Termoizolacja - podłoga -15cm styro 036, ściany- 20cm 031, strop 30cm PUR Synthesia, nad garażem 20cm. PV 6,4kWp na glebie. Całkowite zużycie prądu w 2021r na CO+CWU+media - 4720kWh (w tym PC - 2387) Na CO, CWU i CHŁODZENIE :
    Rok 2022 - 2290k Wh
    Rok 2023- 2204 kWh

  9. #29
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.409
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Czy ktoś ma doświadczenia z korkowymi tapetami na większych powierzchniach?
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  10. #30
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Janekk1234
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    TSA
    Kod pocztowy
    77-430
    Posty
    1.647
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    jak dzwięk się niesie po domu to nie ma to nic związane z materiałem ścian czy stropu, tylko z tym że pomieszczenia są puste.

    daj dywany, kwiaty, firany, obrazy na ściany, i wtedy dźwięk będzie rozpraszany i pochłaniany.

  11. #31
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.409
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Janekk1234 Zobacz post
    jak dzwięk się niesie po domu to nie ma to nic związane z materiałem ścian czy stropu, tylko z tym że pomieszczenia są puste.

    daj dywany, kwiaty, firany, obrazy na ściany, i wtedy dźwięk będzie rozpraszany i pochłaniany.
    Nie wprowadzaj ludzi w błąd, bo piszesz oczywistą nieprawdę.
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  12. #32
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Janekk1234
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    TSA
    Kod pocztowy
    77-430
    Posty
    1.647
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ratpaw Zobacz post
    Nie wprowadzaj ludzi w błąd, bo piszesz oczywistą nieprawdę.
    tzn ?

    wiadomo jak ktoś ma ściany z tektury i cienki drewniany strop to ma to wpływ ale generalnie mówimy o ścianach murowanych ktore są gładkie i odbijają dźwięki

    więc twoim zdaniem co tłumi i rozprasza dźwięki w pokoju ?

    właśnie audiofile takie rady dają do pokojów odsłuchowych - dywan, rośliny, firany, obrazy na ścianę

  13. #33
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.409
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Janekk1234 Zobacz post
    tzn ?

    wiadomo jak ktoś ma ściany z tektury i cienki drewniany strop to ma to wpływ ale generalnie mówimy o ścianach murowanych ktore są gładkie i odbijają dźwięki

    więc twoim zdaniem co tłumi i rozprasza dźwięki w pokoju ?

    właśnie audiofile takie rady dają do pokojów odsłuchowych - dywan, rośliny, firany, obrazy na ścianę
    Pisałem wyżej, co się daje na ściany: od tapet, przez panele po dyfuzory. Jeśli miałeś na myśli materiały konstrukcyjne ścian, to taki pierwszy z brzegu artykuł mówi, że:
    Materiał przegrody Grubość bez tynku [cm] Masa (z tynkiem) [kg/m²] Współczynnik izolacyjności akustycznej RA1 [dB]
    cegła pełna 12 215 (255) 47
    cegła dziurawka 6,5 90 (130) 38
    beton komórkowy odmiany 600 12 70 (110) 34
    ścianka gipsowo-kartonowa - poszycie jednowarstwowe 7,5 26 36
    ścianka gipsowo-kartonowa - poszycie dwuwarstwowe 10 50 43

    Przypominam, że każde 3 dB to dwukrotna miana natężenia dźwięku. Między BK i cegłą pełną jest dosłownie przepaść w izolacyjności akustycznej.

    Do tej pory nikt nie wspomniał jeszcze o jednym aspekcie, czyli proporcjach wymiarów pomieszczeń. Jest to ważna rzecz, bo może eliminować albo sprzyjać powstawaniu fal stojących lub rezonansów.
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  14. #34
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Janekk1234
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    TSA
    Kod pocztowy
    77-430
    Posty
    1.647
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Czyli wg ciebie dywan rośliny w kątach pokoju, firany i obrazy na ścianę, nie są ważne. No to jest nowe podejście do akustyki pomieszczeń.

  15. #35
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.409
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Janekk1234 Zobacz post
    Czyli wg ciebie dywan rośliny w kątach pokoju, firany i obrazy na ścianę, nie są ważne. No to jest nowe podejście do akustyki pomieszczeń.
    Napisałeś "jak dzwięk się niesie po domu to nie ma to nic związane z materiałem ścian czy stropu, tylko z tym że pomieszczenia są puste."

    a ja na to "
    Nie wprowadzaj ludzi w błąd, bo piszesz oczywistą nieprawdę"

    Gdzie tu moja teza, ze rośliny czy firany nie mają znaczenia?
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  16. #36
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Janekk1234
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    TSA
    Kod pocztowy
    77-430
    Posty
    1.647
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ratpaw Zobacz post
    Napisałeś "jak dzwięk się niesie po domu to nie ma to nic związane z materiałem ścian czy stropu, tylko z tym że pomieszczenia są puste."

    a ja na to "
    Nie wprowadzaj ludzi w błąd, bo piszesz oczywistą nieprawdę"

    Gdzie tu moja teza, ze rośliny czy firany nie mają znaczenia?
    Zdaje się autor wątku ma problem z dźwiękiem który niesie się po pomieszczeniach, a nie takim który przechodzi przez ściany.

  17. #37
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.409
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Janekk1234 Zobacz post
    Zdaje się autor wątku ma problem z dźwiękiem który niesie się po pomieszczeniach, a nie takim który przechodzi przez ściany.
    Toteż napisałem (może za mało wyraźnie), że ściana składa się z warstwy konstrukcyjnej i okładzin. I znaczenie ma i to i to (i inne czynniki).
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  18. #38
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.579
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Ważne jest jedno i drugie.
    Izolacyjnośc akustyczna materiału, oraz elementy tłumiące niosący się pogłos.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  19. #39
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Janekk1234
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    TSA
    Kod pocztowy
    77-430
    Posty
    1.647
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    wątpię żeby na pogłos w pomieszczeniu jakieś duże znaczenie miało to czy ściana jest z pustaka czy z silki. tu znacznie bardziej ważne jest że to jest gładkie, twarde.

    oczywiście jeśli chodzi o przenikanie z pokoju do pokoju to inna sprawa.

    nie auto wątku zawiesi w przedpokoju kilim.

  20. #40
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    wally666

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Kod pocztowy
    05-800
    Posty
    385

    Domyślnie

    Z jakiegos powodu wylaczyly mi sie powiadomienia do tego wątku a chcialbym go utrzymac i kontynuowac.

    Na pewno sporym problemem jest minimalizm ktory uwielbiamy, nie lubie zagracac salonu ani korytarza zbednymi kurzołapkami. Zrobilem kilka "testow" i doszedlem do wniosku, ze sam korytarz dziala jak pudlo rezonansowe i wzmacnia/odbija mocno dzwieki z otwartej przestrzeni dziennej. Wystarczylo polozyc w korytarzu 2 koldry na podlodze i dzwiek przestal byc tak mocno slyszalny. Niestety nie umiem pogodzic sie z pomyslem przykrywania podlogi w korytarzu wykladzinami wiec kombinuje dalej.

    Na pewno pierwszym i najwazniejszym problemem sa puste sciany salonu oraz samego korytarza (choc jedna jest zaciagnieta porowatym tynkiem a'la beton architektoniczny) wiec powinna delikatnie zaburzac odbicia. Niemniej jednak najpierw trzeba ograniczyc odbicia od samego zrodla dzwieku czyli salon/tv oraz kuchnia/radio. Mocno zainteresowalem sie przeroznymi watkami dot. akustyki opisanymi na forum audio gdzie wykladowcy z AGH z Krakowa dzielą się swoimi spostrzezeniami a przy okazji polaczyli pasje z biznesem i prowadza sklep z absorberami akustycznymi, bass-trapami oraz rozpraszaczami dzwiekow.

    Na pierwszy ogien chce wykonac lub kupic 3-4 szt. paneli sciennych wypelnionych welną o wysokiej gestosci i powiesic na scianie przeciwleglej do sciany audio. Dojdzie do tego jakis obraz na plotnie na scianie bocznej plus dla rownowagi, dywan pod ławę. Nastepnie biore sie za korytarz. We'll see
    --
    Parterowa stodoła pod Warszawą, pow. użytkowa 153m2m wys. 2,7-2,9m, silka 24+20cm grafit 0,031, strop podwieszany i zasypany 45-55cm celulozy 0,037, podłoga 19cm EPS100 0,038. OZC by Asolt ΦHL:6250W (bez CWU) / 41W/m2. Okna 3szybowe, szczelny montaż na taśmach. Pompa grunt on-off Ecopower C9 + CWU Kospel SWPC300, kolektor spiralny 4x200mb PE32, pompa uruchomiona w grudniu 2020, mieszkamy od grudnia 2021.

Strona 2 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony