dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    janek321

    Zarejestrowany
    Jan 2022
    Skąd
    Radgoszcz
    Kod pocztowy
    33-207
    Posty
    2

    Domyślnie Domek "własno robek"

    Hej forumowicze

    Planuje postawić dom 96m2 zabudowy (75m2 zamieszkalne) na własnej działce .
    Większość budowy będzie wykonywana systemem gospodarczo-sąsiedzkim i z wykorzystaniem znajomych z branż.
    Jednakże mam wątpliwości co do podłączy mediów, a dokładnie ich ceny.
    Prąd i woda około 215m oraz gaz 120m, czy ktoś miał podobną sytuacje i mógłby podzielić się ceną za podłączenie mediów w takiej odległości?

    Posiadam działkę bliżej, jednakże stoi na niej słup kiedyś TP teraz chyba należący do orange. Czy ktoś z was miał podobną sytuacje i jaki byłby koszt i czas usunięcia/przesunięcia tego słupa z liniami telekomunikacyjnymi?

    pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    Twoja ziemia piszesz tylko wniosek że mają szukać obejścia lub wkopać w ziemie i wydzierżawić kawałek gruntu i mają to za frajer zrobić. Chyba że wydałeś im na to pozwolenie albo masz wieczne użyczenie w księdze wieczystej choć bardzo wątpię.
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  3. #3
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    janek321

    Zarejestrowany
    Jan 2022
    Skąd
    Radgoszcz
    Kod pocztowy
    33-207
    Posty
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post
    Twoja ziemia piszesz tylko wniosek że mają szukać obejścia lub wkopać w ziemie i wydzierżawić kawałek gruntu i mają to za frajer zrobić. Chyba że wydałeś im na to pozwolenie albo masz wieczne użyczenie w księdze wieczystej choć bardzo wątpię.
    Dziękuję za odpowiedź marcinb, w takim razię muszę udać się po wypis z księgi wieczystej i będzie wszystko wiadomo.

    Pozdrawiam
    Ps. Jakby ktoś miał info co do wyceny podłączy w podobnej odległości co ja podałem to byłbym bardzo wdzięczny.

  4. #4

    Domyślnie

    Koszt przyłączy pewnie suma 6 cyfrowa.

    Zamiast gazu pompa ciepła.
    Zamiast przyłącza wody studnia (o ile jest taka możliwość)
    Prąd z tego co pamiętam do 200m robią w tej samej cenie. Nie wiem jak to jest przy 215 czy wystarczy dopłacić za 15m czy liczą od całości wtedy - warto się dowiedzieć.

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.206

    Domyślnie

    Prąd i gaz to stawki wylicza dostawca. Ze słupem jak nie dałeś zgody będzie pewnie zabawa, nie chcą sami z siebie przenosić. Ale jakbyś przypadkiem go przewrócił i nie pozwolił wejść na działkę w celu naprawy, moment znajdą rozwiązanie. To działa jak nie masz w papierach tego słupa.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony