dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 34 z 34
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marco36 Zobacz post
    Prawdopodobnie Daikin powinien być tańszy od Mitsubichi.
    W listopadzie ktoś podawał oferty jakie otrzymał (może przedział 8-9 kW) to LG i Panasonic były najtańsze, Daikin był 3 tys. droższy, a Mitsubichi 10 tys. droższy.

    8 - 10 metrów dla freonu to nie problem, tylko dobrze rurki ocieplić by nie tracić na SCOP.

    edit..
    Bufor nie ma związku z bojlerem, bufor dokłada się do instalacji grzewczej C.O. gdy jest mały zład wody. Ale przy ogrzewaniu podłogowym często bufor jest zbędny.
    dzięki za informacje. rury szły by w izolacji podłogi garażu, pytanie jak głęboko pod wylewką muszą się znajdować (to już pytanie z ciekawości żeby wiedzieć dla siebie)?

  2. #22
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał mickry Zobacz post
    Dokładnie, albo mając fotowoltaikę latem na bieżąco zużywać energię wyprodukowaną na grzanie cwu.
    Mam jeszcze jedno pytanie, a nawet dwa:
    1. Czy przy osobnym zasobniku jak duży i czy w ogóle potrzeba stosować bufor?
    2. Jak w przypadku Daikin i Mitsubishi wygląda możliwość montażu jednostki zewnętrznej od wewnętrznej? Chodzi mi o odległość, bo podobno spada. Pomiędzy kotłownią a miejscem w którym chicałbym dać urządzenie zewnętrzne będzie w lini prostej ok. 9,5m, ew. 8 jeżeli zmienie położenie?
    Daikin nie zaleca stosowania bufora, co najwyzej na powrocie tak z 50l. Przy buforze tym typowym, nie na powrocie tracimy mozliwosc modulacji pompy obiegowej.
    Przy długosci rury chłodniczej powyzej 10 m przy Daikinie trzeba uzupełnic gaz, przy Mitsubishi nie wiem, w kazdym razie standardem bez dobijania gazu jest dla Daikina zakres długosci 4-10 mb.

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Daikin nie zaleca stosowania bufora, co najwyzej na powrocie tak z 50l. Przy buforze tym typowym, nie na powrocie tracimy mozliwosc modulacji pompy obiegowej.
    Przy długosci rury chłodniczej powyzej 10 m przy Daikinie trzeba uzupełnic gaz, przy Mitsubishi nie wiem, w kazdym razie standardem bez dobijania gazu jest dla Daikina zakres długosci 4-10 mb.
    czyli mieszcze się w granicach błędu

  4. #24
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał mickry Zobacz post
    czyli mieszcze się w granicach błędu
    Nie, jezeli jest 8-9 m w lini prostej to rury finalnie wyjdzie wiecej o 3-4 m

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Nie, jezeli jest 8-9 m w lini prostej to rury finalnie wyjdzie wiecej o 3-4 m
    jak duży będzie spadek na takiej odległości?

  6. #26

    Domyślnie

    Chyba wg kalkulatora na stronie Mistubishi wybiorę tą opcję: SUZ-SWM60VA + EHSD-YM9D. Szkoda ze Daikin nie ma takiego kalkulatora

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Napisał mickry Zobacz post
    Chyba wg kalkulatora na stronie Mistubishi wybiorę tą opcję: SUZ-SWM60VA + EHSD-YM9D. Szkoda ze Daikin nie ma takiego kalkulatora
    Dasz linka bo nie mogę znaleźć tego kalkulatora?

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Napisał damianeekk Zobacz post
    Dasz linka bo nie mogę znaleźć tego kalkulatora?
    https://my-ecodan.me/

  9. #29

    Domyślnie

    Czy daikin ma jakąś tabelę jak zmienia się wraz z temperaturą na zewnątrz i temperaturą na zasilaniu moc oraz współczynnik COP?

  10. #30
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał mickry Zobacz post
    Czy daikin ma jakąś tabelę jak zmienia się wraz z temperaturą na zewnątrz i temperaturą na zasilaniu moc oraz współczynnik COP?
    Ma, który model?

  11. #31

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Ma, który model?
    alterma 3 6kW

  12. #32
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał mickry Zobacz post
    alterma 3 6kW
    Podaj mail na PW lub napisz do mnie, podesle te dane, troche miejsca to zajmuje

  13. #33

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Podaj mail na PW lub napisz do mnie, podesle te dane, troche miejsca to zajmuje
    dzięki

  14. #34

    Domyślnie

    potrzebuję jeszcze informacji gdyż właśnie robią elektrykę, jakie kable doprowadzić do jednostki wew. i zew. jakie zabezpieczenia itp? wiem oni swoje ale ja wole wiedzieć od siebie co lepiej żeby poźniej nie zmieniać wrazie czego

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony