dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 22
  1. #1

    Domyślnie Kulki styropianowe w wylewce betonowej

    Podobno można domieszać do betonu kulki styropianowe, wylewka jest wtedy lżejsza i cieplejsza. Pytanie w jakich proporcjach to mieszać? Może ktoś robił coś podobnego i może podzielić się doświadczeniem?

    Pozdrawiam
    Jędrek

  2. #2

    Domyślnie Re: Kulki styropianowe w wylewce betonowej

    Cytat Napisał andmat1973
    Podobno można domieszać do betonu kulki styropianowe
    podobno można.
    tylko jak to wymieszac, jezeli gęstość styropianu wynosi ok 40 kg/mł, betonu
    ok 2400 kg/mł...
    gdzie drewno które ma gestość ok 670 kg/mł pływa doskonale po wodzie która ma gestość ok 1000 kg/mł.
    co prawda ma jeszcze znaczenie lepkość betonu, ale i tak sa problemy z wymieszaniem

  3. #3

    Domyślnie

    a mozna kupic wogóle taki granulat styropianowy? Jak mozna to jaka jest tego cena?

  4. #4

    Domyślnie

    nie wiem czy istnieje jakis specjalny granulat do betonu (lol) ale zwykły, uzywany do poddaszy itp. kosztuje od jakis 100 zł w zwyż.

    Tutaj swego czasu napisałem co o tym mysle, co prawda o regranulacie styropianu ale to podobne zagadnienie

  5. #5

    Domyślnie

    Gość na Allegro sprzedaje garnulat 1-5 mm po 79 zl/m3 (tylko nie wykupcie mi wszystkiego...)

    Przeczytałem wątek w "Zrób to sam" poszukałem w internecie i nic konkretnego nie znalazłem...
    Ten granulat interesuje mnie dlatego, że mam skośnie wylany stary strop nad piwnicą. Rożnica dochodzi do 17 cm. Można to wyrównać keramzytem (rady z forum) Keramzyt kosztuje jednak ponad 200 zł/m3 więc gdyby zastąpić go mieszaniną granulatu i betonu to byłoby taniej. Poza tym chciałbym dodać granulat do własciwej wylewki aby była lżejsza (strop jest dość cienki). Pomiędzy warstwę wyrównującą a wylewkę planuję dać normalny FS20.

  6. #6

    Domyślnie

    Poproś kolegę Wakmen na pw o odpowiedź na to pytanie, myślę że doradzi.

    Mnie zostało sporo odpadu styropianowego z docieplenia. Zamierzam go rozdrobnić i mieszać w betoniarce z cementem i piachem, no i wodą
    Słuchaj wszystkich ale swojego rozumu się trzymaj! ---- Pozdrawiam.

  7. #7
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Janussz

    Zarejestrowany
    Nov 2003
    Posty
    3.769

    Domyślnie

    Chłopaki, ale to wszystko wypłynie na wierzch. Wylewając posadzkę w firmie miejscami uzupełniałem szpary między płytami styropianu odpadkami. Czasami były to kawałki nawet spore. I potem przy ściąganiu łatą makabra. Powyłaziło to na wierzch i trzeba było zbierać.

  8. #8

    Domyślnie

    napisz do janzara - on jest specem od wylewek bo sie tym zajmuje na co dzień

  9. #9
    Guest

    Domyślnie Re: Kulki styropianowe w wylewce betonowej

    Jędrek
    poczytaj sobie tu
    zdaje sie ze obaj z Szadamem stosowalismy podobne proporcje
    pzdro dla Szadama

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    rrmi

    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Posty
    18.501

    Domyślnie

    Panowie , gdyby ktos zechcial powiedziec czy przez te granulaty , styropiany i cos jeszcze (nie powtorze nazwy ) beton , czyli wylewka sie nie oslabi?
    tak na damskie myslenie , dziury w wylewce wypelnione styropianem , takie mam skojarzenie

  11. #11

    Domyślnie

    Dzięki Brzoza za podpowiedź, mam tylko wątpliwość czy do wylewki dodawać to w takich samych proporcjach?

    Pozdrawiam
    Jędrek

  12. #12

    Domyślnie

    Dzięki Brzoza za podpowiedź, mam tylko wątpliwość czy do wylewki dodawać to w takich samych proporcjach?

    Pozdrawiam
    Jędrek

  13. #13
    Guest

    Domyślnie

    Jędrek
    robiłem taka zaprawe z większa ilością styropianu - zarówno do muru jak i do wylewek
    u mnie wylewka z kulkami styropianu jest na strychu i na wytrzymałości zbytnio mi nie zalezało bo na niej połozyłem cienka warstwa pełnego jastrychu i jest to strop na którym sa małe obciązenia
    typu szafy czy jakieś tam kufry ...
    nie przewiduje tam tez dużych obciazeń dynamicznych
    moim celem było wykonanie grubej warstwy "ciepłego" i w miare mocnego podłoza
    nie wiem do jakich pomieszczeń Ty zamierzasz zastosowac taka wylewka
    ale zawsze mozesz zrobić mała próbka i po okresie dojrzewania betonu
    spróbować rozbić taki beton młotem ...
    wg mnie styropian w rozsadnych ilościach "zazbroi" Ci ten jastrych ...
    jak włókna polipropylenowe ...

    pzdr

  14. #14

    Domyślnie

    A jak w dokmowych warunkach rozdrobnić styropian (który pozostalk z ocieplkenia itp.)
    GG 5410889

  15. #15
    Guest

    Domyślnie

    poszło na priv ...
    pzdr

  16. #16

    Domyślnie

    Własnie, ja do wiertarki założylem pręt z przyspawanym takim zaostrzonym płaskownikiem. odpady styropianu włożyłem do beczki plastikowej i ... Na poczatku trochę szarpało ale później, gdy wstępnie rozdrobniło już było w miarę bezpiecznie.
    Może jak znajdę chwilkę czasu to zrobię zdjęcie już rozdrobnionego styropianu, doradzicie może mi czy taka granulacjia mogłaby pozostać.
    Zamierzam odpady styropianu dodać do wylewki w piwnicy.
    Słuchaj wszystkich ale swojego rozumu się trzymaj! ---- Pozdrawiam.

  17. #17

    Domyślnie

    Thalex, prosiłbym również o zdjęcia tego wynalazku do rozdrabniania styropianu.
    GG 5410889

  18. #18

    Domyślnie

    Zadawałem już podobne pytanie ale jakoś bez większych rezultatów , a więc proszę:
    betoniarka minimum 150 l.
    regranulat - do pełna
    woda - ok.20l [lepiej mniej] z mieszanki ma nie wyciekać woda!
    cement - 25 k.
    plastyfikator - 0,5 l.
    betoszczel - 0,5 l.
    na taką "wylewkę" szlichta bet. min 2cm. zbrojenia nie są konieczne. [oczywiście przed całkowitym związaniem]
    podobno do wymieszania [pierwszej betoniarki] potrzebna wprawa - potem idzie gładko i lekko
    Regranulat w odpowiedniej frakcji - ok.90 zł m3.
    Za dwa tygodnie jadę po "gościa " który ma mi pokazać jak się to miesza i zaprezentować gotowe wylewki.
    I nie mówcie że wujek jest .

  19. #19

    Domyślnie

    Cytat Napisał Szaruś
    Thalex, prosiłbym również o zdjęcia tego wynalazku do rozdrabniania styropianu.
    Tak to wynalazłem


    płaskownik cienki 2mm ze zwykłej stali, zaostrzony jak nóż w kosiarce.
    do beczki wrzucam kawałki styropianu wielkości dużego jabłka
    styropian FS15 dobrego producenta, czyli dosyć twardy.




    Dla moich potrzeb wystarczy takie rozdrobnienie bo zamierzam robić wylewkę w dwóch warstwach tzn jedna betoniarka z dodatkiem styropianu a następna na wierzch bez styropianu.

    Gdybym jednak potrzebował drobniejsze granulki to bym wynalazł taki wałek drewniany (fi 25cm ) okuty blachą (typową cienką ocynkowaną coś ok 0,6mm) a w tej blasze za pomocą gwoździa zrobiłbym tarkę.
    Wałek napędzał wiertarką (min 500W, wolne obroty).
    Nad wałkiem wsyp i można rozdrabniać

    Idę spać bo boję się że znowy coś za dużo wynajdę

    Było pytanie jak dodawać;
    Zrobic najpierw zwykły beton a potem zatrzymać betoniarkę, wsypać granulki, zawiązać wsyp do betoniarki folią i włączyć betoniarkę
    Słuchaj wszystkich ale swojego rozumu się trzymaj! ---- Pozdrawiam.

  20. #20

    Domyślnie

    Dzięki
    GG 5410889

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony