dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 3
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 43

Temat: szafa Rack

  1. #21

    Domyślnie

    Głębokość 80 cm będzie mi wystawać w głąb garażu, zatem bardzo niewygodnie będzie stać przy racku, jeśli auto będzie zaparkowane w garażu.
    A dlaczego uważasz, że 60 cm głębokości to mało?
    OK, będę szukał używanej, ale jak widzisz mam konkretne wymagania (600x600, ok. 33U), co nieco utrudnia upolowanie pierwszej lepszej okazji.

  2. #22
    ELITA FORUM (min. 1000)
    marcin225

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Posty
    1.845

    Domyślnie

    Jakie 80 cm głębokości? Co Ty tam przemysłową szafę 42U stawiasz z tysiącem przewodów? Już 60cm to świat. Ja mam RACKa 12U 450mm głębokości i spokojnie się zmieściłem ze wszystkim bez zbędnego gimnastykowania się . A u mnie są tam 2 patchpanele (RJ45 i RTV) switch 24 portowy, multiswitch, rejestrator CCTV... Do switcha idzie chyba 14 szt przewodów F/UTP , Multiswitch na 16 wyjść prawie cały zapełniony (tam chyba 2 wejścia są wolne) ... 4 kamery zewnętrzne + jedna w garażu ( do każdej idzie koncentryk + skrętka)... Także wszystkiego niemało a jak pisałem SPOKOJNIE się pomieściło.

  3. #23
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.409
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Robinson74 Zobacz post
    Głębokość 80 cm będzie mi wystawać w głąb garażu, zatem bardzo niewygodnie będzie stać przy racku, jeśli auto będzie zaparkowane w garażu.
    A dlaczego uważasz, że 60 cm głębokości to mało?
    OK, będę szukał używanej, ale jak widzisz mam konkretne wymagania (600x600, ok. 33U), co nieco utrudnia upolowanie pierwszej lepszej okazji.
    Nie twierdzę, że na pewno będzie za mało, ale zdecydowanie łatwiej Ci będzie dobierać jakikolwiek sprzęt do 800 a nie 600. Jak nie masz wyjścia, to nie masz wyjścia, to nie jest jakiś żelazny wymóg, tylko dobra rada

    Ja mam w domu dwie szafki: 800 i 600. 800 dokupiłem, bo do 600 parę rzeczy nie weszło na głębokość. Dla dobrego ups-a 600mm to absolutne minimum.
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  4. #24
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.409
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcin225 Zobacz post
    Jakie 80 cm głębokości? Co Ty tam przemysłową szafę 42U stawiasz z tysiącem przewodów? Już 60cm to świat. Ja mam RACKa 12U 450mm głębokości i spokojnie się zmieściłem ze wszystkim bez zbędnego gimnastykowania się . A u mnie są tam 2 patchpanele (RJ45 i RTV) switch 24 portowy, multiswitch, rejestrator CCTV... Do switcha idzie chyba 14 szt przewodów F/UTP , Multiswitch na 16 wyjść prawie cały zapełniony (tam chyba 2 wejścia są wolne) ... 4 kamery zewnętrzne + jedna w garażu ( do każdej idzie koncentryk + skrętka)... Także wszystkiego niemało a jak pisałem SPOKOJNIE się pomieściło.
    Ale UPS-a rackowego już nie masz. Jak się zechce coś porządnego kupić, to trzeba go stawiać obok szafki.
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcin225 Zobacz post
    Ja mam RACKa 12U 450mm głębokości i spokojnie się zmieściłem ze wszystkim bez zbędnego gimnastykowania się .
    Zrobiłbyś zdjęcie?
    Wygląda na to, że u mnie będzie podobny zestaw urządzeń.
    Z tym, że pewnie będę jeszcze chciał tam upchać UPS.
    Czy na kamery masz osobną sieć? Czy to jedna sieć?
    Rozumiem, że obraz rejestrujesz na dysku, a nie na kartach SD?

  6. #26

    Domyślnie

    Tak czytam i widzę kwestię uziemienia szafy. Elektryk nie zrobił mi żadnego wyprowadzenia do uziemienia, chociaż wiedział, że w danym pomieszczeniu ma być szafa RACK. Obecnie nie mam możliwości pociągnięcia żadnego dodatkowego przewodu do miejsca, gdzie można by było się podłączyć do uziemienia bez robienia szkód w elewacji czy też w świeżo zamieszkałym domu. Mam pociągnięty osobny obwód zasilania do szafy RACK, a może po prostu podłączyć ją do przewodu ochronnego idącego do zasilania szafy. Ale chyba to nie jest za dobry pomysł...

  7. #27

    Domyślnie

    Ratpaw, a co powiesz na to?

    UPS CORE1 – True on line 1000VA/900W – Rack/TOWER -1/1 faza
    UPS z bateriami wewnętrznymi (1 X 3X 9Ah)
    Szyny do szafy Rack X 1
    348,00 USD netto

  8. #28
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.409
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Co to za model? Cena generalnie chyba OK, bo nie wiem od kogo. Liczy się też stan baterii - czy w ogóle ups potrafi z nich wystartować.
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  9. #29

  10. #30
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.409
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Robinson74 Zobacz post
    Od kogo - miałem na myśli z jakiego źródła.
    Czyli jest to Core 1k - dobry UPS, jak najbardziej.

    Sprawdź tylko jedną rzecz: jego głębokość to 410 mm. Przy szafce 600mm będzie na styk (weź pod uwagę miejsce na przewody podłączane z tyłu UPSa). Jak się nie zmieści w montażu rack, to możesz go położyć na półce.
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  11. #31
    ELITA FORUM (min. 1000)
    marcin225

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Posty
    1.845

    Domyślnie

    Cytat Napisał Robinson74 Zobacz post
    Czy na kamery masz osobną sieć? Czy to jedna sieć?
    Rozumiem, że obraz rejestrujesz na dysku, a nie na kartach SD?
    Ja UPSa nie mam. Kamery mam na analogu a nie IP. Rejestrator oczywiście z dyskiem (WD PURPLE 2TB chyba z tego co pamiętam).

  12. #32

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ratpaw Zobacz post
    Szukaj używanych szaf ZPAS - dobre, polskie, solidne, uniwersalne, tanie. JAK NAJWIĘKSZE!
    A czy znasz szafy Lanberg, Getfort i Neku? Co o nich sądzisz?

  13. #33
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.409
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Robinson74 Zobacz post
    A czy znasz szafy Lanberg, Getfort i Neku? Co o nich sądzisz?
    Być może miałem do czynienia w już zmontowanych instalacjach, ale osobiście nie kupowałem i nie wyposażałem tych szaf (albo nie pamiętam).
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  14. #34
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Gik

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    593

    Domyślnie

    Cytat Napisał Robinson74 Zobacz post
    A czy znasz szafy Lanberg, Getfort i Neku? Co o nich sądzisz?
    z tych budżetowców to najlepsze dla mnie był Getfort. Lanberg mam aktualnie i montaz szyn pionowych jest kiepski.
    Wagowo to +- to samo.

    Co do głębokości, przez UPSa musiałem wymienić swoje 2 szafy 450 głebokość na 600.
    No i nadal musiałem pokombinować aby zmieścić do niego APC1000. Teraz się dało I wszystko jest ok.
    Poza tym wszystko w szafce rack jest fajne... ale często są to znacznie większe koszty niż urządzenia niezależne. I często nie warto ponosić tego kosztu.
    Wybór urządzeń do rack jest mocniej ograniczony. Ale to nie oznacza, że nie dostaniesz chyba wszystkiego czego szukasz. A zwykle klasa urządzeń do rack jest przemysłowa. Nie to co dla użytkownika domowego.

    W skrócie... najpierw obadajcie czy Was stać na wyposażenie całej wielkiej szafy rack. Bo może się okazać, że i tak będzie stać prawie pusta bo będą tam tylko przewody i switche. Albo zwyczajnie szkoda Wam będzie na to kasy.
    Ratpaw daje dobre rady. Ale on jest informatykiem i ma skrzywienie zawodowe chyba Bez obrazy, bo radzisz profesjonalnie.

  15. #35
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.409
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gik Zobacz post
    W skrócie... najpierw obadajcie czy Was stać na wyposażenie całej wielkiej szafy rack. Bo może się okazać, że i tak będzie stać prawie pusta bo będą tam tylko przewody i switche. Albo zwyczajnie szkoda Wam będzie na to kasy.
    Ratpaw daje dobre rady. Ale on jest informatykiem i ma skrzywienie zawodowe chyba Bez obrazy, bo radzisz profesjonalnie.
    Mam doświadczenie zawodowe, ale nie wciskam ludziom rozwiązań, które by się u nich nie sprawdziły, bo w domach/mieszkaniach też nie raz coś instalowałem.
    Dlatego (podsumowując):
    - nie kupować nowych szaf, bo szkoda kasy na blachę. Używka z Allegro to ułamek ceny nowej szafy i działa tak samo. Proponuję sprawdzone przeze mnie ZPASy.
    - proponuję jak największą szafę, bo ktoś bez doświadczenia nie umie policzyć pojemności szafy w głąb i na wysokość. Ceny używanego sprzętu są bardzo zbliżone między szafką wiszącą a wielką szafą stojącą, więc jak jest miejsce na dużą to lepiej kupić dużą (nie ma czegoś takiego jak za duży rack tak jak nie ma za dużej lodówki
    - sprzęt do racka jest zazwyczaj droższy od konsumenckiego, ale od tego są półki, żeby na nich kłaść to, czego się nie da przykręcić. Jest mnóstwo używanych szaf z wyposażeniem typu półka, cokół, przepust i panel wentylatorów w jednej cenie.
    - nawet jak dziś mamy mało sprzętu, to za rok czy dwa może się jego ilość zwiększyć.
    - w szafie możemy zainstalować UPS-a, który zasili nam również inne sprzęty z instalacji. Po co to rozstawiać po podłodze, jakiś improwizowanych półkach czy wieszać na ścianie
    - szafa mocno ogranicza kurzenie się sprzętu elektronicznego, zwłaszcza takiego z wentylatorami
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  16. #36

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gik Zobacz post
    No i nadal musiałem pokombinować aby zmieścić do niego APC1000. Teraz się dało I wszystko jest ok.
    "Teraz" to znaczy do jakiego modelu szafki się odnosisz?

  17. #37
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Gik

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    593

    Domyślnie

    Cytat Napisał Robinson74 Zobacz post
    "Teraz" to znaczy do jakiego modelu szafki się odnosisz?
    musiałem wstawić 600mm głębokości. A UPS został przymocowany do dodatkowej szyny na samym końcu. A i tak ledwo się zmieścił. 800mm na to urządzenie lepszym wyborem by było.
    Ale u siebie nie zamontował bym ze względu na to, że to kloc. I tylko z UPS miałem taki problem.
    Cytat Napisał Ratpaw Zobacz post
    Mam doświadczenie zawodowe, ale nie wciskam ludziom rozwiązań, które by się u nich nie sprawdziły, bo w domach/mieszkaniach też nie raz coś instalowałem.
    Dlatego (podsumowując):
    ...
    zgadzam się, nie podważam Twoich kompetencji.
    Radziłem tylko, aby ludzie czytający to popatrzyli szerzej i wiedzieli dokładniej dlaczego tak i czy będzie to im odpowiadać.

  18. #38
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Też mam małe skrzywienie zawodowe ale przyznam szczerze, że aż takiej uwagi nie przykładałem do szafy rack. Zrobiłem w zabudowie zwykłej szafy. Front wygłuszony, szczelina na wlot powietrza poprzez minimalne dystanse przy froncie, wywiew do wentylacji.
    Siedzi tam NAS 1u, 2x patchpanel do sieci kat 6a, switch 48 portów 1u, patchpanel do anteny, rejestrator wideo na półce, router na półce. Listwa zasilająca 1u. UPS siedzi w garażu przy rozdzielni bo akumulator 120ah byłoby bezsensem trzymać w szafie. Jeszcze dorzucę organizery. I to wszystko w szafie w hallu z szybkim dostępem. W szafce obok siedzi sprzęt RTV, bo wszystko chciałem mieć schowane.

    Wszystko działa, nie grzeje się. Tego sprzętu nie wyciągam często, nie potrzebuje ramion do okablowania żeby wysuwać bez wyłączania. Ot miejsce na sprzęt. Przez same wymiary typowego racka nie miałem gdzie go wstawić żeby nie przeszkadzał. Stąd decyzja o wykorzystaniu szafy w hallu. Jedyny problem to hałas od sprzętu rackowego - tutaj musiałem dokonać przeróbek chłodzenia na duże niskoobrotowe wentylatory i jest cisza.
    Plus jest taki, że w domu mam zawsze zbliżone temperatury i wilgotność.

  19. #39

    Domyślnie

    Owczar, zrobiłbyś zdjęcia swojej szafki z wyposażeniem?

  20. #40
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Tutaj mam z czasów budowy
    https://photos.app.goo.gl/3vGbsf1zKFvadYMp8
    Na górze doszedł patchpanel. Generalnie mam tam wciąż bałagan, bo brak czasu na porządne ułożenie kabli.
    Tytan 3 MG Projekt po modyfikacjach - użytkowa 158m2 plus garaż grzany 44m2.
    Płyta fundamentowa 10XPS+12cm pod posadzką, 25cm grafit, strop 40cm wełny szklanej. Okna Adams Passive Line.
    OZC bez grzania garażu -20@20 - 5,6kW, z grzanym garażem (15 stopni) -20@22 ~8kW.

    Gruntowa pompa ciepła Ecopower 8i. DZ 3x80m.
    Ogrzewanie i chłodzenie ścienne Meditherm.
    Rekuperacja thesslagreen 600v + higroplus 500.

Strona 2 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony