dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 4
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 70
  1. #41

    Domyślnie

    Cytat Napisał DUNIA.MD Zobacz post
    Pan hydraulik zaproponuje Ci taki jaki jest na stanie sklepu z którego bierze części i dostanie prowizję.
    OK ja to wszystko rozumiem,ale jak się ma osprzęt,palnik w tym kotle do konkurencji?
    Nic też nie stoi na przeszkodzie abym sobie dobrał piec według swojego uznania,tylko w kwesti montarzu muszę się ugadać.

  2. #42
    ELITA FORUM (min. 1000)
    DUNIA.MD

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    1.244

    Domyślnie

    Cytat Napisał 3echo Zobacz post
    OK ja to wszystko rozumiem,ale jak się ma osprzęt,palnik w tym kotle do konkurencji?
    Nic też nie stoi na przeszkodzie abym sobie dobrał piec według swojego uznania,tylko w kwesti montarzu muszę się ugadać.
    Najważniejsze w kotle pelletowym to;
    1. wymiennik (najlepszy pionowy)
    2. palnik (najlepszy KIPI)
    3. ochrona antykondensacyjna (pompa + zawór 55'C)
    4. prosta instalacja prawidłowo sterowana (bez zaworów z panelem pokojowym)


    Wszystko inne to mydlenie oczu (słaba wydajność) i kłopoty na przyszłość.
    Regulamin forum

  3. #43

    Domyślnie

    Cytat Napisał 3echo Zobacz post
    OK ja to wszystko rozumiem,ale jak się ma osprzęt,palnik w tym kotle do konkurencji?

    Nic też nie stoi na przeszkodzie abym sobie dobrał piec ( kocioł ) - według swojego uznania,(...)
    Ja Ci tak powiem – skup się na kieszeni swojej a przez to swoim życiu i czasie jaki masz do wykorzystania w bytności na tym padole – a mając to na uwadze – zacznij kotła na pellet szukać w necie (nie po to by znaleźć tylko po to by rozeznanie mięć w tym jakieś) – i patrz co ma w środku i jaki ma sterownik a nie jak wygląda z zewnątrz – bo tak przy okazji tego który został pokazany przez Ciebie – może on być wart swych pieniędzy ale czy Ci spasi i w przyszłości doić Cię nie będzie, to ja tego nie wiem.

    Kotły pelletowe na obecną chwilę są kotłami najbardziej zaawansowanymi technicznie i nie które przez to kupę kasy kosztują ale czy za to zwrot jest jakiś, też tego nie wiem, bo w pelletowcu jak i w innych - spalane paliwo ma znaczenie ogromne.

    Komfort i wygoda kosztuje i za komfort i wygodę się płaci oraz komfortowi i wygodzie jest to słuszne, należne i konieczne a z tego powodu ten kocioł na paliwie z górnej półki za swoją cenę sprawować się będzie dobrze i bez żadnych problemów - tylko co będzie jak naładujesz go czymś na co stać Cię będzie a to z górnej półki nie będzie przez co Ci zdechnie na tym i zmuszony będziesz biegać do niego !!!
    Paliwo czyli pieniądze jakie musisz wydać by się ogrzać i problemów nie mieć – OoooTooo Tyylleei i tylko Tyyyllee!!!

  4. #44

    Domyślnie

    Cytat Napisał samsu Zobacz post
    Teee mądrala – zamiast kit taki żenić pokaż w tym : https://powietrze.malopolska.pl/baza...-paliwa-stale/ dopuszczalność rozwiązania takiego – pokaż dopuszczalność rozwiązania takiego w swojej antysmogowej – pokaż palniki technikspell w kotłach pelletowych.
    A tak na marginesie to jaką i czy wogóle spełnia jakąś normę mój obecny piec na którym naklejka znamionowa ma normę: PN-EN 12809:2002/A1:2004
    Bo jak trzecia klasa to mam jeszcze czas na wymianę pieca.
    https://photos.app.goo.gl/BJJUaGvccW1ftzse9
    Ostatnio edytowane przez 3echo ; 19-01-2022 o 14:51

  5. #45

    Domyślnie

    Cytat Napisał 3echo Zobacz post
    A tak na marginesie to jaką i czy w ogóle spełnia jakąś normę mój obecny kocioł
    Mamy tu speca od tego @animuss - ale jak widać nie przegląda tych kart FM-u, więc może wbij się tutaj : https://forum.muratordom.pl/showthre...NA-EKO-GROSZEK – subskrybuje ten temat, więc powiadomienie dostanie a jeśli gadać nie będzie chciał o tym, to na InfoOgrzewanie próbuj. Jakiś czas temu dużo gadali tam o tym, więc jeszcze coś im w głowach zostało na ten temat z tego a i może tam @animuss się odezwie.

  6. #46

    Domyślnie

    Cytat Napisał DUNIA.MD Zobacz post
    Najważniejsze w kotle pelletowym to;
    [LIST=1]
    ...[*]ochrona antykondensacyjna (pompa + zawór 55'C)
    ...
    Czy uzbrojenia kotła na sprzęgle z ochroną powrotu,lub na zaworze 4-ro drożnym,to to samo co ochrona antykondensacyjna?
    Ostatnio edytowane przez 3echo ; 09-02-2022 o 22:41

  7. #47

    Domyślnie

    Cytat Napisał 3echo Zobacz post
    Czy uzbrojenia kotła na sprzęgle z ochroną powrotu,lub na zaworze 4-ro drożnym,to to samo co ochrona antykondensacyjna?
    Ochrona powrotu – cóż w tym dla Ciebie niezrozumiałego jest – czy może nie wiesz co to kondensat jest – jak powstaje i z czego się bierze???
    O tym sprzęgle to sobie ot tak napisałeś czy też nie wiesz co to jest i w jakich przypadkach trzeba czegoś takiego użyć???
    Tu jeszcze odnośnie wymiennika zdanie – że bo niby pionowy – w mpm-ie jest pionowy i cała masa problemów chyba z tego powodu, bo jakoś poziome prym w rozlicznych konstrukcjach mają i jakoś nie słychać o tym, by posiadacze takich włosy sobie darli z głowy.

  8. #48
    ELITA FORUM (min. 1000)
    goguś

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    k-k
    Kod pocztowy
    47-253
    Posty
    1.658

    Domyślnie

    Jako końcowy palacz kotłem na ekogroszek odradzam kupno kotła na pellet a z tej prostej przyczyny że kosztuje tyle ile pompa ciepła haier a pewnie nawet i drożej , kup sobie takiego haiera i grzej bo prąd nie może tak drożeć jak reszta paliw bo każdy rząd odpłynie w niebyt , a wygoda lepsza , ja też kupiłem .

  9. #49

    Domyślnie

    A ile z montażem może taka pompa wynieść?Bo nagle z 13tysi zrobi się 30.A bo jeszcze to i tamto.
    W teraźniejszej sytuacji(wojna na Ukrainie),to wszystko może się przewrócić do góry nogami jeśli chodzi o politykę klimatyczną w Europie.A może być czasami tak,że węgiel wróci do łask.
    Ostatnio edytowane przez 3echo ; 28-02-2022 o 18:57

  10. #50

    Domyślnie

    Cytat Napisał samsu Zobacz post
    ...
    Tu jeszcze odnośnie wymiennika zdanie – że bo niby pionowy – w mpm-ie jest pionowy i cała masa problemów chyba z tego powodu, bo jakoś poziome prym w rozlicznych konstrukcjach mają i jakoś nie słychać o tym, by posiadacze takich włosy sobie darli z głowy...
    To mnie zbiłeś teraz,bo miałem na oku MPM-a
    https://mpm-kotly.pl/produkty/kotly-...t/mpm-bio-pell
    Oprócz tego napłynęły do mnie oferty kotłów na pellet i chciałem się Was poradzić

    Pierwszy to Stalmark Eko Box 10kw.fajny mały kociołek.Automat.Idealnie wpasował by się w moją małą kotłownię.Producent ma fabrykę i serwis za miedzą.Minus to zasyp tylko 90kg.Trza było by częściej dymać do kotłowni.I nie wiem jak się sprawują palniki Stalmarka.

    https://stalmark.pl/kociol-ekobox-ko...-i-nowoczesny/

    Drugi to Adamkiewicz 12kw.

    https://kotly-adamkiewicz.pl/sklep/pellar12kw/

    w wersji z osobnym zasobnikiem prawie 300kg załadunku.Palnik KiPi.Możliwość palenia słabszym jakościowo pelletem.

    Czy mogę liczyć na Waszą pomoc w wyborze?
    Ostatnio edytowane przez 3echo ; 28-02-2022 o 20:00

  11. #51
    ELITA FORUM (min. 1000)
    DUNIA.MD

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    1.244

    Domyślnie

    Cytat Napisał 3echo Zobacz post
    To mnie zbiłeś teraz,bo miałem na oku MPM-a
    https://mpm-kotly.pl/produkty/kotly-...t/mpm-bio-pell
    Tu jeszcze odnośnie wymiennika zdanie – że bo niby pionowy – w mpm-ie jest pionowy i cała masa problemów chyba z tego powodu
    Czytam i oczy przecieram. To że ty nie rozumiesz wyższości w lepszej wymianie ciepła w wymienniku pionowym to mogę zrozumieć lecza to że @samsu chlapną taką głupotę to coś jest podejrzane.
    Regulamin forum

  12. #52

    Domyślnie

    Cytat Napisał DUNIA.MD Zobacz post
    Czytam i oczy przecieram.
    Sie może jako znawca – byś się wypowiedział co w tym temacie, bo rzecz ciekawa i nader ważna.
    Tak dla przykładu – masz wymiennik pionowy o powierzchni 1m2 i wymiennik poziomy o powierzchni 1m2. Czym one się różnią po za budową – w pionowym w dół spaliny schodzą i do góry się wznoszą a w poziomym tylko się wznoszą do góry.

    Tylko bez jakichś dyrdymałów na ten temat – proszę - bo są i nie brakuje przykładów na to, że z wymiennikiem pionowymi kotły sobie nie radzą.

  13. #53

    Domyślnie

    Ten Stalmark też ma wymiennik pionowy
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	stalmark-eko-box-parametry.jpg
Wyświetleń:	10
Rozmiar:	8,5 KB
ID:	458757  

  14. #54
    ELITA FORUM (min. 1000)
    DUNIA.MD

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    1.244

    Domyślnie

    Cytat Napisał samsu Zobacz post
    Sie może jako znawca – byś się wypowiedział co w tym temacie, bo rzecz ciekawa i nader ważna.
    Proszę bez złośliwości.
    Czym one się różnią po za budową
    Najciemniej jest pod latarnią - dłuższe utrzymywanie czystości oraz naturalne zwolnienie prędkości przepływu spalin.
    że z wymiennikiem pionowymi kotły sobie nie radzą.
    Wymiennik to najtrudniejsza do zaprojektowania część kotła więc większość producentów woli to olać i powierzyć wszystko wypasionej elektronice i ładnej obudowie.
    Regulamin forum

  15. #55
    ELITA FORUM (min. 1000)
    DUNIA.MD

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    1.244

    Domyślnie

    Cytat Napisał 3echo Zobacz post
    Ten Stalmark też ma wymiennik pionowy
    I co z tego. Prawidłowo zaprojektowany przepływ spalin można porównać do Audiofila lub Duńczyka z Vabank-u.
    Regulamin forum

  16. #56

    Domyślnie

    Cytat Napisał 3echo Zobacz post
    Ten Stalmark też ma wymiennik pionowy
    Przejrzyj mpm-a kotły a się przekonasz, że nie wszystkie mają wymienniki pionowe.
    Różne są kotłownie a w zależności od rodzaju wymiennika kocioł może być chudy a wysoki jak i gruby a niski.
    Gdyby było tak jak to @DUNIA.MD utrzymuje, to większość by tłukła kotły z wymiennikami pionowymi a tak się składa, że jest na odwrót.
    Teraz jeśli o kwestię czyszczenia wymiennika chodzi, bo to też jest tego punkt bardzo istotny – łatwiej zrobić automatykę czyszczącą w kotle z wymiennikiem pionowym niż z wymiennikiem poziomym.
    Do tego jeszcze jak się porównuje sprawność kotłów, to wszędzie jest ona uzależniona od powierzchni wymiennika a nie od tego czy on jest pionowy – gdyby było inaczej, to z pionowym mógłby mieć mniejszą powierzchnie a tym samym : mniej materiału, mniejsze koszty produkcji i transportu itd. i itp.

  17. #57

    Domyślnie

    Cytat Napisał DUNIA.MD Zobacz post
    Najciemniej jest pod latarnią - dłuższe utrzymywanie czystości oraz naturalne zwolnienie prędkości przepływu spalin.Wymiennik to najtrudniejsza do zaprojektowania część kotła więc większość producentów woli to olać i powierzyć wszystko wypasionej elektronice i ładnej obudowie.
    Jak czułem się nie pomyliłem - tere fere kuku - a co z termodymamiką spalania - że co - dysza palnika ma przepływ rozpędzać a wymiennik ma go hamować - że bo niby jak te spaliny przez komin mają ulatywać. Zastanawiałeś się kiedy nad polami kanałów spalinowych względem przekroju i wysokości komina a tym samym ciągu jego - no wybacz ale z tym spowalnianiem, to przesadziłeś trochę jak dla mnie.

  18. #58

    Domyślnie

    Czyli z tych co podałem,który jest godny polecenia?

  19. #59
    ELITA FORUM (min. 1000)
    DUNIA.MD

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    1.244

    Domyślnie

    Cytat Napisał samsu Zobacz post
    Jak czułem się nie pomyliłem - tere fere kuku.
    To co istotne przeoczyłeś i jeszcze bardziej zakręciłeś.
    Regulamin forum

  20. #60

    Domyślnie

    Cytat Napisał DUNIA.MD Zobacz post
    Proszę bez złośliwości.
    Oooo matuchno kochana Aaaa o czym że mi tu piszesz – mnie firma mpm-a nie szkoli i sorki, że dla mnie w pełni zasłużonym mianem w takowy sposób się zwróciłem.

    Teraz jeśli o to idzie :
    Cytat Napisał DUNIA.MD Zobacz post
    To co istotne przeoczyłeś i jeszcze bardziej zakręciłeś.
    Nooo cóż za problem w tym masz – by do tego jeszcze dopisać : zawirowywacze spalin, szyber, kształt i pole przekroju czopucha oraz wentylator wyciągowy jak i 250*C straty kominowej przy spalaniu drewna.
    Tak że sorki za to, iż piszesz o przeoczeniu moim ale za żadne skarby świata nie wiesz co na myśli miałeś – zwracając się do mnie tymi słowy.

    Jak już wspomniałem – #52 – Nooo Alee Cóżż – wszak to debile przypadkiem wymyślili płomienicę w pierwszym pojeździe parowym Aaaa reszta matołów po dzień dzisiejszy nic innego nie zrobiła i nie robi tylko powiela to skutecznie.

    @3echo – wiesz - nie wiem co jest niezrozumiałego w tym co tu do tej pory napisałem ale już to nie jest ważnym i aktualnym, bo teraz patrzeć trza palnika który z partyzanta jarać wszystkim będzie co tylko podajnik będzie w stanie podać do niego. Jeśli o resztę chodzi – patrz by to było nie do zabicia jak zasypowce które dalej tak skutecznie są tępione po mimo tego co się dzieje i z czym do czynienia w obecnych czasach mamy.

    Nooo Cóżż, że pelletowcy gadać tu nie chcą jak i nie widać byś czytał o czym se tam w swoich tematach spiskują.
    Aaaa tak – spiskują, bo kopciuchy się ugadują skąd by tu wziąć np. pestki z owoców miąszowych by siebie i innych truć cyjanowodorem z tego. Kopciuchy się też ugadują jak zaś np. owsem jarać wiedząc o tym, że ich eco śmeco z tego powodu kotły zwykłymi kopciuchami się stają a na domiar tego wali ich przy tem ta sławetna ich V klasa jak i to, iż co niektórzy jak do zasypowca muszą latać po mimo tego, że pellet sięga ceną ekogroszku.

    To o co pytasz – rzecz względna - ale jeśli o palniki idzie – obacz : https://www.youtube.com/results?sear...w+pelletoowych. Tak jak to do tej pory tu wygląda - sam musisz wybrać i o tym zdecydować.

    [email protected] – lepiej mnie nie prowokuj, bo między innymi jest https://pl.wikipedia.org/wiki/Zw%C4%...Cka_Venturiego pod ręka nie wspominając o tym o czym sam wiesz najlepiej.

Strona 3 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony