dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 4
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 70
  1. #1

    Domyślnie Kotły 2in1,na pelet i ekogroszek

    Czy warto zainteresować się takimi kotłami 2in1?Czy taki mix zapewni nam idelną pracę kotła?Jak z połykaniem paliwa w tych kotłach?Czy może szukać kotła przystosowanego pod konkretny jeden rodzaj paliwa?
    Pierwszy z wyszukiwarki 2in1:
    https://kotlypleszewskie.pl/produkt/ekopel-15kw/

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Napisał 3echo Zobacz post
    Czy warto zainteresować się takimi kotłami 2in1?Czy może szukać kotła przystosowanego pod konkretny jeden rodzaj paliwa?
    To tylko taki pic na wodę fotomontaż – przy zakupie dostaniesz tylko certyfikat na kocioł pelletowy i tak też kocioł oklejony będzie a z uwagi na to tylko pelletem jarać w nim móc będziesz – takie to jest ichnich prawo – tak se to nazwali, by mieli jak nas łupić i ze skóry obdzierać.
    Ty zdecydować musisz czym chcesz jarać i względem tego wybrać - inaczej ni ma.

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000)
    goguś

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    k-k
    Kod pocztowy
    47-253
    Posty
    1.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał 3echo Zobacz post
    Czy warto zainteresować się takimi kotłami 2in1?Czy taki mix zapewni nam idelną pracę kotła?Jak z połykaniem paliwa w tych kotłach?Czy może szukać kotła przystosowanego pod konkretny jeden rodzaj paliwa?
    Pierwszy z wyszukiwarki 2in1:
    https://kotlypleszewskie.pl/produkt/ekopel-15kw/
    To jest bardzo dobre rozwiązanie a znam to bardzo dobrze z tego powodu że brat użytkuje go od sierpnia zeszłego roku , ona ma jak dobrze pamiętam technikspell 15kw , od sierpnia jechał na pelecie i spalił do przed świąt 2 tony peletu (palił od sierpnia) potem kila worków varmo z którego nie był zadowolony a obecnie jedzie na ekogroszku , przejście z jednego paliwa na drugie wymaga kilku zabiegów aby wyciągnąć zaślepkę i podajnik peletowy i takie tam oraz płytka w palniku na taką z innymi otworkami napowietrzającymi , ogólnie mówiąc taki kocioł to rewelka i z mojej strony mogę polecić ba tylko taki bym kupił jak bym musiał , ja mam tylko na ekogroszek narazie bo pod wiatą mam już kupionego monobloka i czekam aż mi się skończy ekogroszek i wymiana to pewnie gdzieś luty/marzec . kocioł dwupaliwowy to super rozwiązanie i nie słuchaj idiotyzmów pryszczatych że co do wszystkiego i tym podobne brednie bo to dobre rozwiązanie i basta .

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał goguś Zobacz post
    . kocioł dwupaliwowy to super rozwiązanie i nie słuchaj idiotyzmów pryszczatych że co do wszystkiego i tym podobne brednie bo to dobre rozwiązanie i basta .
    Teee mądrala – zamiast kit taki żenić pokaż w tym : https://powietrze.malopolska.pl/baza...-paliwa-stale/ dopuszczalność rozwiązania takiego – pokaż dopuszczalność rozwiązania takiego w swojej antysmogowej – pokaż palniki technikspell w kotłach pelletowych.

    Pellet i w retorcie spalać można acz czy to będzie spalanie czy utylizacja pelletu, to tylko zależeć będzie od tego kto co uważa a tak przy okazji szwagra tego – po co se kupił kocioł na peelet skoro groszek w nim spala i dlaczego mu nie doradziłeś by pieniędzy w błoto nie wywalał, bo skoro chciał groszkiem jarać, to przepłacił na rzecz : zaślepki kosza zasypowego, podajnika pelletu, sterownika i płytki w palniku – no po co przepłacał za kocioł który z powodu tej bzdury na starcie jest dużo droższy od tego na groch oryginalnego.
    Nooo i co teraz u niego z mocą – jak na pellet sobie dobrał dobrze, to na groch ten kocioł jest przewymiarowany - i co – czy o tym też ze szwagrem gadałeś i czy szwagrowi w kwestii tego też doradzałeś.

  5. #5

    Domyślnie

    Dobrze...załużmy ż te piece to pic na wode fotomontaż.Czy w podobnej cenie znajdę piec na pellet(12kW-15kW) z lepszą wydajnością,oszcędniejszy?Czy należy już szukać pieców koło 20tysi?

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000)
    goguś

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    k-k
    Kod pocztowy
    47-253
    Posty
    1.766

    Domyślnie

    samsu dla twojej wiadomości ten kociołek co ma brat to posiada certyfikat ekodizajn oraz 5 klasę dla obydwóch paliw więc w czy masz problem ? nie wiedziałbym jak bym nie widział a widziałem bo ten kociołek osobiście mu podłączałem elektrycznie , pali czyściutko jak diabli , trochę wymiary ciut wielkie jak na moc 15 kw ale nikt tego dziennie nie nosi więc luzik . jak chcesz zmienić paliwo to klucze 19-ki kilka minut roboty jedziemy dalej , zapomniałem dodać że ten jego kocioł ma zapalarkę automatyczną więc odchodzi rozpalanie i o dziwo dobrze to działa .

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000)
    goguś

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    k-k
    Kod pocztowy
    47-253
    Posty
    1.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał 3echo Zobacz post
    Dobrze...załużmy ż te piece to pic na wode fotomontaż.Czy w podobnej cenie znajdę piec na pellet(12kW-15kW) z lepszą wydajnością,oszcędniejszy?Czy należy już szukać pieców koło 20tysi?
    Pierdoły zwykłe , coś takiego zaraz będą ci pisać sprzedawcy , jak ten za 10 tak ten za 20 tys dobrze spalają więc po kiego wydawać 20 tys skoro za 16 tysiaków mamy pompę ciepła panasonic a jak ktoś nie ma ciśnień to haiera za 10 tys , obie pompy sam sobie zamontuje i podłączy.

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000)
    DUNIA.MD

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    1.266

    Domyślnie

    Cytat Napisał goguś Zobacz post
    skoro za 16 tysiaków mamy pompę ciepła panasonic a jak ktoś nie ma ciśnień to haiera za 10 tys , obie pompy sam sobie zamontuje i podłączy.
    Za takie pieniądze to se możesz kupić smalcu gęsiego a nie oszczędną wydajną pompę ciepła. Tylko pompa gruntowa daje oszczędność i 30 letnie bezawaryjne działanie.

    Cytat Napisał samsu Zobacz post
    To tylko taki pic na wodę fotomontaż – przy zakupie dostaniesz tylko
    Dobrze mówi, pellet i węgiel to dwa różne paliwa nie nadające się do spalania w jednej konstrukcji kotła. Wymiennik kotła przy tych paliwach musi mieć inną konstrukcję dla prawidłowego przepływu spalin.
    Ostatnio edytowane przez DUNIA.MD ; 06-01-2022 o 12:19
    Regulamin forum

  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000)
    DUNIA.MD

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    1.266

    Domyślnie

    Cytat Napisał 3echo Zobacz post
    Czy warto zainteresować się takimi kotłami 2in1?Czy taki mix zapewni nam idelną pracę kotła?Jak z połykaniem paliwa w tych kotłach?Czy może szukać kotła przystosowanego pod konkretny jeden rodzaj paliwa?
    Jedyne sensowne, tanie i wygodne rozwiązanie to połączenie pelletu z drewnem a w ostateczności i z węglem. Rozwiązaniem tym jest kocioł zgazowujący z buforem ciepła i zestawem pelletowym. To jest wygoda, oszczędność i niezależność energetyczną, którą na zachodzie nazywają hybrydową.
    Regulamin forum

  10. #10

    Domyślnie

    Autor tematu jest nowy na forum więc może być jeszcze niezaznajomiony z tym naganiaczem szajsu o mocy 20kw w górę (bo ma większą marże na większym kopciuchu)
    https://forum.muratordom.pl/showthre...28#post7997428

    Wogóle to jakie masz zapotrzebowanie na ciepło może pompa ciepła będzie lepszy rozwiązaniem.
    https://cieplo.app/

  11. #11
    ELITA FORUM (min. 1000)
    DUNIA.MD

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    1.266

    Domyślnie

    Cytat Napisał HajcungGumofilc Zobacz post
    Autor tematu jest nowy na forum więc może być jeszcze niezaznajomiony z tym naganiaczem szajsu o mocy 20kw w górę (bo ma większą marże na większym kopciuchu)
    https://forum.muratordom.pl/showthre...28#post7997428

    Wogóle to jakie masz zapotrzebowanie na ciepło może pompa ciepła będzie lepszy rozwiązaniem.
    https://cieplo.app/
    Fakt, autor tematu jest nowy i nie wie że gumofilc to dawny mtdeusz który wyleciał z tego Forum za promowanie palenia oponami.
    Ostatnio edytowane przez DUNIA.MD ; 06-01-2022 o 13:16
    Regulamin forum

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał goguś Zobacz post
    samsu dla twojej wiadomości ten kociołek co ma brat to posiada certyfikat ekodizajn oraz 5 klasę dla obydwóch paliw więc w czy masz problem ?
    Ano problem mam z tym straszny, bo mi cóś takiego by pasowało jak cholera – kij wi co te zjeby jeszcze wymyślą a jak zabronią węgiel spalać w brew temu na co jest zezwolenie i możność zakupu kotła – to mógł bym kocioł na groch przerobić na pelletowy za stosunkowo małą kasę. Palnik techniksa bym zmodyfikował trochę i nawet pellet z owsem by szedł. Cóś już nawet o tym z producentami kotłów gadałem i nie ja sobie wymyśliłem to o czym pisałem tylko to od producentów kotłów pochodzi gdzie właśnie nie możność sprzedania z papierami takiego kotła się bierze z tych bzdurnych i absurdalnych przepisów a że Ty widziałeś – fajnie by było jak byś pokazał tego foty.

    Cena tony pelletu i cena tony ekogroszku oraz cena 1kW/h z pelletu i 1kW/h z ekogroszku – rzecz prosta i oczywista. Drakońsko zdrożał pellet, ekogroszek i drewno – owies w cenie 600 zł/t widziałem a kaloryczność ma zbliżoną lub taką samą co pellet – no i co się stało z wierzba i topolą energetyczną – co stało się ze zrembką – no co – tak nas opisali i tak w nas orzą.

    Cytat Napisał HajcungGumofilc Zobacz post
    Wogóle to jakie masz zapotrzebowanie na ciepło może pompa ciepła będzie lepszy rozwiązaniem.https://cieplo.app/
    Ty masz jeszcze oczy na miejscu swoim czy te opony ci tak mózg już wyżarły, że byś choć dotknął czego to i tak nie zobaczysz tego - #1 – no co w tym jest dla ciebie ciemnego – kopnij się może do tego co wierszem bluzga by ci to przetłumaczył z naszego na wasze.

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał 3echo Zobacz post
    Czy w podobnej cenie znajdę piec na pellet(12kW-15kW) z lepszą wydajnością,oszcędniejszy?
    Jeśli o kocioł pelletowy chodzi – to w dziale FM-u „Kotły na paliwa stałe” są tematy o kotłach pelletowych oraz tematy pod tytułem jaki kocioł wybrać np.: Kocioł na pellet czy kocioł na ekogroszek lub kocioł na ekogroszek czy na pellet – mądrości w tym nie za wiele ale wolnym czasem możesz luknąć do tego, bo jeszcze są HG z buforami i z palnikami na pellet ale pojęcia zielonego nie mam jak z tym jest a tak jak już pisałem o tym, to pewnie z tymi HG tak samo będzie.

    Na dole z prawej strony tej karty (Kotły na paliwa stałe) są numery kart - wystarczy wybranej numer karty kliknąć i się wybrana karta otworzy a na niej w śród licznych tematów tego co Cię interesuje szukać.
    Ostatnio edytowane przez samsu ; 06-01-2022 o 14:12

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał HajcungGumofilc Zobacz post
    ...
    Wogóle to jakie masz zapotrzebowanie na ciepło może pompa ciepła będzie lepszy rozwiązaniem.
    https://cieplo.app/
    Tak u mnie to wyszło:
    https://cieplo.app/wynik/mqgp

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał 3echo Zobacz post
    Tak u mnie to wyszło:https://cieplo.app/wynik/mqgp
    Dobrze że ta 15-tka, to tylko przykład taki, bo ona na grochu będzie mieć ze 20 kW.
    Nooo i teraz eksploatacja tego - produkcja strat w dwustanie oraz praca po niżej mocy optymalnej – kopciuch certyfikowany z papierami i do tego zgodny z przepisów antysmogowych postanowieniami.

  16. #16
    ELITA FORUM (min. 1000)
    DUNIA.MD

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    1.266

    Domyślnie

    Cytat Napisał 3echo Zobacz post
    Tak u mnie to wyszło:
    https://cieplo.app/wynik/mqgp
    Strona którą przedstawiasz już dawno przeszła na "czarną stronę mocy". Kocioł na drewno przegrał z pompą ciepła - już to widzę.
    dobra — ściany (15cm), strop - podłoga poddasza (10cm), podłoga parteru (brak)
    Na taką powierzchnię tylko kocioł zgazowujący na drewno 10 kW z buforem 500L lub kocioł pelletowy z dużym koszem i pełnowymiarowym wymiennikiem pionowym pracującym w modulacji 6-19 kW.
    Regulamin forum

  17. #17

    Domyślnie

    Średnia moc grzewcza 3.8kw ogrzejesz to dwoma farelkami.
    Pompa ciepła wysoce wskazana, wyjdzie tanie i bezobsługowo co zresztą potwierdza ta strona.


    Przy peleciaku 16kw pójdziesz z torbami przy pierwszej zimie. (Jedynie dobrze nabijesz kieszenie handlarzom i naganiaczom znającym się tylko na nabijaniu własnych kieszeni).
    Modulacja do 6kw (które to 6kw będzie ci potrzebne przy -20 na dworze) nic da bo średnio potrzeba ci mocy 3.8kw. Więc będzie się kisić, dymić i smołować.

    Ludzie kupuję 15 kw do hali 300m2 i daje radę więc bo kiego grzyba ci 15kw do 120m2 o średnim zapotrzebowaniu na ciepło 3.8kw

  18. #18

    Domyślnie

    Czyli w zupełnośści wystarczy pelleciak 10kw.
    Co do kotła zgazowującego to myślałem o takim rozwiązaniu,lecz mam małą piwnice(165cm wysokości)i taki bufor raczej nie wejdzie.No i to łażenie do piwnicy jak przy kopciuchu.Jeszcze jakbym nie musiał wychodzić na zewnątrz to Ok.Ale za każdym razem musze się grubo ubierać co by się nie przeziębić Już mam katar

  19. #19
    ELITA FORUM (min. 1000)
    DUNIA.MD

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    1.266

    Domyślnie

    Cytat Napisał HajcungGumofilc Zobacz post
    Średnia moc grzewcza 3.8kw ogrzejesz to dwoma farelkami.
    Ludzie kupuję 15 kw do hali 300m2 i daje radę więc bo kiego grzyba ci 15kw do 120m2 o średnim zapotrzebowaniu na ciepło 3.8kw
    Przejrzyj fora i grupy na Facebooku a zobaczysz ile jest lamentu i błaganie o pomoc bo kocioł nie może osiągnąć 55'C.

    Modulacja do 6kw (które to 6kw będzie ci potrzebne przy -20 na dworze) nic da bo średnio potrzeba ci mocy 3.8kw. Więc będzie się kisić, dymić i smołować
    Z całego twojego wpisu od razu widać że nie masz pojęcia jak pracuje kocioł pelletowy. Kocioł pelletowy po sygnale z panelu pokojowego rozpala palnik tak jak pompy ciepła - soft-start. Po osiągnięciu temp. w pomieszczeniu przechodzi w stan wygaszania z możliwością wyboru co ma wyłączyć. Jeśli sterownik kotła stwierdzi że zbliża się zbyt szybko do temp. zadanej, np. 65'C względem aktualnej temp. zadanej na panelu, np. 22'C zaczyn już wcześniej zmniejszać moc by nie doprowadzić do wygaszenia kotła przed dogrzaniem pomieszczenia.
    Ostatnio edytowane przez DUNIA.MD ; 06-01-2022 o 19:36
    Regulamin forum

  20. #20
    ELITA FORUM (min. 1000)
    goguś

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    k-k
    Kod pocztowy
    47-253
    Posty
    1.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał DUNIA.MD Zobacz post
    Za takie pieniądze to se możesz kupić smalcu gęsiego a nie oszczędną wydajną pompę ciepła. Tylko pompa gruntowa daje oszczędność i 30 letnie bezawaryjne działanie.


    Dobrze mówi, pellet i węgiel to dwa różne paliwa nie nadające się do spalania w jednej konstrukcji kotła. Wymiennik kotła przy tych paliwach musi mieć inną konstrukcję dla prawidłowego przepływu spalin.
    Nie chciałbym cie obrazić ale fandzolisz za przeproszeniem jak potłuczony , co ma skorupa tzn wymiennik do palnika ? on ma odebrać wytworzone ciepło przez palnik tyle i tylko tyle , mam do czynienia z takim kotłem a nie zasłyszane pierdoły z internetów głównie głoszonych przez sprzedawców i monterów a im zależy tylko na kasie , na forach masz fachowców od tych kotłów np pieklorz ich popytaj ,ja ze swojej strony mogę tylko potwierdzić że akurat kocioł od brata spisuje się rewelacyjnie na obydwóch paliwach , nie wyciągam z internetów zasłyszanych i powtarzanych przez wujków tekstów .
    Ostatnio edytowane przez goguś ; 07-01-2022 o 12:05

Strona 1 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony