dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 4
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 70
  1. #21
    ELITA FORUM (min. 1000)
    DUNIA.MD

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    1.255

    Domyślnie

    Cytat Napisał 3echo Zobacz post
    Czyli w zupełnośści wystarczy pelleciak 10kw.
    Pewnie że może wystarczyć tylko że będziesz biegał częściej żeby dosypać pellet. Nie mówię już o sprawności takiego kotła który przez miniaturyzację ma mocno okrojoną sprawność wymiennika.
    Regulamin forum

  2. #22
    ELITA FORUM (min. 1000)
    goguś

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    k-k
    Kod pocztowy
    47-253
    Posty
    1.726

    Domyślnie

    Cytat Napisał samsu Zobacz post
    Dobrze że ta 15-tka, to tylko przykład taki, bo ona na grochu będzie mieć ze 20 kW.
    Nooo i teraz eksploatacja tego - produkcja strat w dwustanie oraz praca po niżej mocy optymalnej – kopciuch certyfikowany z papierami i do tego zgodny z przepisów antysmogowych postanowieniami.
    samsu ogarnij się trochę , każdy kocioł obecnie produkowany ma tzw PID więc sam sobie dobiera moc potrzebną w danej chwili pod jednym warunkiem że nie może chodzić na więcej niż 100 proc oraz na mniej niż 30 procent mocy i w całej pozostałej rozciągłości sobie moduluje , znając kod serwisanta do sterownika da się zmniejszyć moc minimalną ale cicho nikomu o tym nie mów .

  3. #23
    ELITA FORUM (min. 1000)
    DUNIA.MD

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    1.255

    Domyślnie

    Cytat Napisał goguś Zobacz post
    Nie chciałbym cie obrazić ale pierdolisz za przeproszeniem jak potłuczony , co ma skorupa tzn wymiennik do palnika ? on ma odebrać wytworzone ciepło przez palnik tyle i tylko tyle , mam do czynienia z takim kotłem a nie zasłyszane pierdoły z internetów głównie głoszonych przez sprzedawców i monterów a im zależy tylko na kasie , na forach masz fachowców od tych kotłów np pieklorz ich popytaj ,ja ze swojej strony mogę tylko potwierdzić że akurat kocioł od brata spisuje się rewelacyjnie na obydwóch paliwach , nie wyciągam z internetów zasłyszanych i powtarzanych przez wujków tekstów .
    Więc sieć cicho amatorze bo z tego co widać wiedzę o spalaniu wyniosłeś podglądając kocioł brata.
    Regulamin forum

  4. #24
    ELITA FORUM (min. 1000)
    goguś

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    k-k
    Kod pocztowy
    47-253
    Posty
    1.726

    Domyślnie

    Dunia by nie być gołosłownym https://grzejnikisklep.eu/pl/p/POMPA...tandardzie/667
    musisz nie chcesz ale musisz wiedzieć że 90 procent pomp powietrznych ma praktycznie te same parametry z tym że jedne są do klimatu umiarkowanego a drugie do zimnego przy czym roczny zysk na COP rocznie pewnie nie jest większy jak 200 zł /rok to sam chyba rozumiesz że nie warto przepłacać np 15 tys więcej dla 200 zł oszczędności na rok , jasne to ?

  5. #25
    ELITA FORUM (min. 1000)
    goguś

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    k-k
    Kod pocztowy
    47-253
    Posty
    1.726

    Domyślnie

    Cytat Napisał DUNIA.MD Zobacz post
    Więc sieć cicho amatorze bo z tego co widać wiedzę o spalaniu wyniosłeś podglądając kocioł brata.
    Każesz siedzić cicho ? miałem 3 kotły mam nadal dwa , mam też pompę ciepła a ty co masz kopciuch z buforem ? ogarnij się bo to do niczego nie prowadzi , kocioł dwupaliwowy jest dobry i basta , masz pole manewru zawsze czy to pelet czy ekogroszek , mnie to osobiście nie jara wolę pompę .

  6. #26
    ELITA FORUM (min. 1000)
    DUNIA.MD

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    1.255

    Domyślnie

    Cytat Napisał goguś Zobacz post
    samsu ogarnij się trochę , każdy kocioł obecnie produkowany ma tzw PID więc sam sobie dobiera moc potrzebną w danej chwili pod jednym warunkiem że nie może chodzić na więcej niż 100 proc oraz na mniej niż 30 procent mocy i w całej pozostałej rozciągłości sobie moduluje , znając kod serwisanta do sterownika da się zmniejszyć moc minimalną ale cicho nikomu o tym nie mów .
    Wszystkie algorytmy, np. PID to pożeracze opału. Kocioł na ekogrosze tylko w nazwie i podawaniu opału jest automatyczny.
    Ostatnio edytowane przez DUNIA.MD ; 06-01-2022 o 20:12
    Regulamin forum

  7. #27
    ELITA FORUM (min. 1000)
    DUNIA.MD

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    1.255

    Domyślnie

    Cytat Napisał goguś Zobacz post
    Każesz siedzić cicho ? miałem 3 kotły mam nadal dwa , mam też pompę ciepła a ty co masz kopciuch z buforem ? ogarnij się bo to do niczego nie prowadzi , kocioł dwupaliwowy jest dobry i basta , masz pole manewru zawsze czy to pelet czy ekogroszek , mnie to osobiście nie jara wolę pompę .
    Jak ja miałem pompę ciepła gruntową to ty jeszcze przynosiłeś drewno z lasu. Kocioł zgazowujący na drewno lub węgiel z buforem ciepła to najlepsze źródło ogrzewania dające niezależność energetyczną.
    Ostatnio edytowane przez DUNIA.MD ; 06-01-2022 o 20:15
    Regulamin forum

  8. #28

    Domyślnie

    Na opony jest znacznie lepszy
    I dlaczego peleciak tylko 16kw a nie 40kw przecież 40kw ma większy wymiennik i jest większa marża dla handlowca
    ----regulamin forum-----

  9. #29
    ELITA FORUM (min. 1000)
    goguś

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    k-k
    Kod pocztowy
    47-253
    Posty
    1.726

    Domyślnie

    Cytat Napisał DUNIA.MD Zobacz post
    Wszystkie algorytmy, np. PID to pożeracze opału. Kocioł na ekogrosze tylko w nazwie i podawaniu opału jest automatyczny.
    Pewny jesteś czy słyszałeś , mam kociołek 10 kw ogrzewam 120m2 podłogówka czasem choć ostatnio mniej 160m2 jak mam gości a spalanie jak narazie dobowo ani razu mi nie przekroczyło 10 kg , dużo to ? mam zasobnik 60kg i starcza na co najmniej 7 dób a przy takiej pogodzie jak teraz nawet do 8 dób dużo to ? a podawanie i spalanie całkowicie automatyczne łącznie z powietrzem , dziś sprawdzałem to ci powiem na świeżo 1,9 sek podawanie 34 sek przerwa w podawaniu wiatr 18 proc ,moc 2,2 kw , na pełnej mocy 5,8 sek podawanie na 20 sek przerwy i wiatr 24 proc moc 10kw ale 10 kw widzę tylko po opróżnieniu bojlera , gdzieś ty słyszał takie flapsy ? pytaj to ci odpowiem na każde pytanie

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Napisał goguś Zobacz post
    samsu ogarnij się trochę, ...
    Powiem ci szczerze, że nie kumam o co ci chodzi a zwłaszcza, że piszesz o tym, iż : nie może chodzić na więcej niż 100 proc oraz na mniej niż 30 procent mocy – mając na oczach zapotrzebowanie budynku na ciepło #14.
    Policz sobie 30% z 15 kW i 30% z 20 kW oraz skonfrontuj to z przeciętna moc grzewcza jakiej budynek potrzebuje #14.

    Tak że tak a ten kit : każdy kocioł obecnie produkowany ma tzw PID więc sam sobie dobiera moc potrzebną w danej chwili - wciskać możesz gdzie indziej ale nie tu a jak już koniecznie musisz, to może np. tu : https://forum.muratordom.pl/showthre...na-15kw-zmiana z akcentem na : wymieniać kocioł na kocioł to lepiej wyjdzie pompa ciepła!!!
    Tak przy okazji – opowiedz co o dwustanie i o spiekach oraz jak spieka się popiół.

  11. #31

    Domyślnie

    Cytat Napisał HajcungGumofilc Zobacz post
    Na opony jest znacznie lepszy
    Aaaa ten dalej jak świnia ryć musi i jak na świnie przystało musi robić w temacie syf, bo wszak w syfie się tapla - czyli środowisko naturalne jej.

  12. #32
    ELITA FORUM (min. 1000)
    DUNIA.MD

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    1.255

    Domyślnie

    Cytat Napisał HajcungGumofilc Zobacz post
    Na opony jest znacznie lepszy
    Nie wytrzymał i wywalił jak stary dobry mtdeusz.
    I dlaczego peleciak tylko 16kw a nie 40kw przecież 40kw ma większy wymiennik i jest większa marża dla handlowca
    Nic nie rozumiesz i nadal ryjesz w tym samym błocie.
    Regulamin forum

  13. #33
    ELITA FORUM (min. 1000)
    DUNIA.MD

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    1.255

    Domyślnie

    Cytat Napisał goguś Zobacz post
    pytaj to ci odpowiem na każde pytanie
    Z jakiej dziedziny czujesz się mocny?
    na pełnej mocy 5,8 sek podawanie na 20 sek przerwy i wiatr 24 proc moc 10kw
    Takie bzdury to możesz pisać do brata.
    a spalanie jak narazie dobowo ani razu mi nie przekroczyło 10 kg
    Człowieku o czym ty piszesz, co mnie to obchodzi ile ty spalasz węgla na dobę. To tak jakbyś napisał że ty jesz dziennie 10 kg kiełbasy, dużo to?. Każdy ma inne zapotrzebowanie, możliwości i wymagania.
    Regulamin forum

  14. #34
    ELITA FORUM (min. 1000)
    goguś

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    k-k
    Kod pocztowy
    47-253
    Posty
    1.726

    Domyślnie

    Cytat Napisał DUNIA.MD Zobacz post
    Z jakiej dziedziny czujesz się mocny?

    Takie bzdury to możesz pisać do brata.

    Człowieku o czym ty piszesz, co mnie to obchodzi ile ty spalasz węgla na dobę. To tak jakbyś napisał że ty jesz dziennie 10 kg kiełbasy, dużo to?. Każdy ma inne zapotrzebowanie, możliwości i wymagania.
    Porąbany jesteś i tyle , nie wiadomo tak właściwie o co ci chodzi i jedyne co to chyba twoje je twojsze co ? nie mam zamiaru z tobą dyskutować więc kończmy , ja na twoje nie odpisuję ty na moje też kategorycznie nie odpisuj bo po kiego mamy sobie nerwy psuć , nie tobie dawałem rady i nie oczekuję od ciebie rad , nie zapominaj abyśmy sobie wzajemnie w drogę wchodzili .

  15. #35
    ELITA FORUM (min. 1000)
    goguś

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    k-k
    Kod pocztowy
    47-253
    Posty
    1.726

    Domyślnie

    Cytat Napisał samsu Zobacz post
    Powiem ci szczerze, że nie kumam o co ci chodzi a zwłaszcza, że piszesz o tym, iż : nie może chodzić na więcej niż 100 proc oraz na mniej niż 30 procent mocy – mając na oczach zapotrzebowanie budynku na ciepło #14.
    Policz sobie 30% z 15 kW i 30% z 20 kW oraz skonfrontuj to z przeciętna moc grzewcza jakiej budynek potrzebuje #14.

    Tak że tak a ten kit : każdy kocioł obecnie produkowany ma tzw PID więc sam sobie dobiera moc potrzebną w danej chwili - wciskać możesz gdzie indziej ale nie tu a jak już koniecznie musisz, to może np. tu : https://forum.muratordom.pl/showthre...na-15kw-zmiana z akcentem na : wymieniać kocioł na kocioł to lepiej wyjdzie pompa ciepła!!!
    Tak przy okazji – opowiedz co o dwustanie i o spiekach oraz jak spieka się popiół.
    Powiem ci tak po chłopsku że ten gość z linka ciepła nie powinien mieć kotła większego jak 12kw , tam wyraźnie pisze przecietna moc potrzebna do ogrzania to 5,9 kw i wszystko na temat , 30 proc z 12 kw to 4kw z hakiem więc idealnie a on ma bydlaka 30 kw więc sam palnik jest wielkości kibla a to nie może mało palić ,
    teraz dlaczego minimalna moc to 30 proc ano dlatego że poniżej tych 30 proc spada jakość spalania i kocioł straciłby 5 klasę dlatego firmy blokują sterowniki na mnimum 30 proc aby niżej nie schodzić z mocą , po cichu ci powiem że do mojego stera znam kod serwisowy i mam ustawione na 20 proc tj 2kw , co do spieków wg spieki mają tylko użytkownicy z dwóch powodów pierwszy to bardzo słaby węgiel on ma bardzo dużo popiołu i te popiół najnormalniej się stapia i tworzy tzw kalafiory a drugi powód to dupiaty operator który wali bez umiaru powietrzem jak w palnik acetylenowy co ma dwie poważne wady czyli ta o której mówimy tj spieki a druga jeszcze gorsza bo pomomo piekielnego ognia są piekielne straty tzw kominowe bo żaden płaszcz nie jest w stanie tak szybko odebrać ciepła a nadmiar zimnego powietrza schładza nijako ogień to takie błedne koło i jak ktoś go nie zrozumie to w nieświadomości zostanie ze podwójnym spalaniem .

  16. #36

    Domyślnie

    Był Pan instalator u mnie.Zaproponował taki piecyk:
    https://sklep.cieplomax.pl/produkt/k...5-kw-pellet-2/
    Ewentualnie ten dwupaliwowy.
    Co myślicie o tym pierwszym?Jak się sprawują te palniki w stosunku do innych?

  17. #37
    ELITA FORUM (min. 1000)
    DUNIA.MD

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    1.255

    Domyślnie

    Cytat Napisał goguś Zobacz post
    Porąbany jesteś i tyle , nie wiadomo tak właściwie o co ci chodzi
    To ty jesteś porąbany i cała ta twoja konfederacja - Muzeum Auschwitz o proteście Konfederacji: Moralne zepsucie

    nie zapominaj abyśmy sobie wzajemnie w drogę wchodzili
    Jak sobie założysz swoje prywatne forum to będziesz mógł sobie moderować. To przed takimi jak ty trzeba ludzi strzec by nie zeszli na złą drogę.
    Ostatnio edytowane przez DUNIA.MD ; 07-01-2022 o 11:57
    Regulamin forum

  18. #38
    ELITA FORUM (min. 1000)
    DUNIA.MD

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    1.255

    Domyślnie

    Cytat Napisał 3echo Zobacz post
    Był Pan instalator u mnie.Zaproponował taki piecyk:
    https://sklep.cieplomax.pl/produkt/k...5-kw-pellet-2/
    Ewentualnie ten dwupaliwowy.
    Co myślicie o tym pierwszym?Jak się sprawują te palniki w stosunku do innych?
    Pan hydraulik zaproponuje Ci taki jaki jest na stanie sklepu z którego bierze części i dostanie prowizję.
    Ostatnio edytowane przez DUNIA.MD ; 07-01-2022 o 11:54
    Regulamin forum

  19. #39
    ELITA FORUM (min. 1000)
    DUNIA.MD

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    1.255

    Domyślnie

    Cytat Napisał goguś Zobacz post
    Powiem ci tak po chłopsku ...............
    po cichu ci powiem że do mojego stera znam kod serwisowy i mam ustawione na 20 proc tj 2kw
    Jaki to się szpecu zrobił od kotłów. Przestań wypisywać te głupoty i zajmij się jakąś porządną robotą.
    Regulamin forum

  20. #40
    ELITA FORUM (min. 1000)
    goguś

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    k-k
    Kod pocztowy
    47-253
    Posty
    1.726

    Domyślnie


Strona 2 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony