dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 10
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 200
  1. #21
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    tomno

    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    Nowy Sącz
    Kod pocztowy
    33-300
    Posty
    472

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    bo są przestarzale sa modele grzejące do -25 st C i nie potrzebją żadnych grzałek . Halo tu 21 wiek.
    Nie potrzebują grzałek bo?
    O ile rozumiem brak grzałki karteru, bo sprężarka grzeje olej uzwojeniem silnika, to jak rozwiązane jest w tych "nowoczesnych" rozmrażanie tacy ociekowej?
    Grzałki, nawet jeśli są, nie są żadnym problemem. Problemem jest brak ich odpowiedniego sterowania.

  2. #22
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomno Zobacz post
    Nie potrzebują grzałek bo?
    O ile rozumiem brak grzałki karteru, bo sprężarka grzeje olej uzwojeniem silnika, to jak rozwiązane jest w tych "nowoczesnych" rozmrażanie tacy ociekowej?
    Grzałki, nawet jeśli są, nie są żadnym problemem. Problemem jest brak ich odpowiedniego sterowania.
    Nie rozmrażają bo taca posiada otwory wzdłuż wymiennika i nie ma lodu a więc grzałka nie jest konieczna.

  3. #23
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar swierol
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-819
    Posty
    1.551
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomno Zobacz post
    Nie potrzebują grzałek bo?
    O ile rozumiem brak grzałki karteru, bo sprężarka grzeje olej uzwojeniem silnika, to jak rozwiązane jest w tych "nowoczesnych" rozmrażanie tacy ociekowej?
    Grzałki, nawet jeśli są, nie są żadnym problemem. Problemem jest brak ich odpowiedniego sterowania.
    Skoro problemem nie jest instalacja mnóstwa wątpliwej jakości funkcji w klimie to jakim problemem mogłoby być sterowanie grzalkami? Może są one właśnie po to aby klienci się nabierali „na grzałki” i uważali je za rozwiązanie problemu grzania zima.
    A swoją droga to ewenement: jak ktoś słyszy hasło grzałka w pompie PW to najlepiej jakby je usunąć albo czym prędzej odłączyć. A przy klinach do grzania to jest „must have” nawet jeśli z samym grzeniam nie maja nic wspólnego.

  4. #24
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    tomno

    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    Nowy Sącz
    Kod pocztowy
    33-300
    Posty
    472

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    Nie rozmrażają bo taca posiada otwory wzdłuż wymiennika i nie ma lodu a więc grzałka nie jest konieczna.
    Nie każdy chce, by woda lała się prosto w dół, czasami potrzeba skierować ją do odpływu.

  5. #25
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    tomno

    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    Nowy Sącz
    Kod pocztowy
    33-300
    Posty
    472

    Domyślnie

    Cytat Napisał swierol Zobacz post
    Skoro problemem nie jest instalacja mnóstwa wątpliwej jakości funkcji w klimie to jakim problemem mogłoby być sterowanie grzalkami? Może są one właśnie po to aby klienci się nabierali „na grzałki” i uważali je za rozwiązanie problemu grzania zima.
    A swoją droga to ewenement: jak ktoś słyszy hasło grzałka w pompie PW to najlepiej jakby je usunąć albo czym prędzej odłączyć. A przy klinach do grzania to jest „must have” nawet jeśli z samym grzeniam nie maja nic wspólnego.
    Taki jest problem w sterowaniu, że jeśli go w sumie nie ma (jak np. w Gree czy Kaisai, który zaleca montaż grzałek, ale brak do nich sensownego sterowania i wiele innych modeli), to przy temperaturze w pobliżu zera i ujemnych grzałki ciągle grzeją pobierając (z tego co czytam) w zależności od modelu 80 - 160W.
    W przypadku sensownego sterowania, grzałka tacy grzeje przez chwilę po defroście, a sprężarka przy niskich temperaturach, gdy jest zimna (nie pracuje) Kaisai One 2,6 kW na grzanie sprężarki uzwojeniem, pobiera jakieś 15W.

  6. #26
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar swierol
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-819
    Posty
    1.551
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Te które nie maja grzałek grzeją karter właśnie uzwojeniem. Dlatego przy uruchomieniu w ujemnych temperaturach ciepłe powietrze leci dopiero po kilku-kilkunastu nawet minutach.
    Skoro to działa to po co jakieś dedykowane grzalki. Takie moje zdanie

  7. #27
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    tomno

    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    Nowy Sącz
    Kod pocztowy
    33-300
    Posty
    472

    Domyślnie

    Cytat Napisał swierol Zobacz post
    Te które nie maja grzałek grzeją karter właśnie uzwojeniem. Dlatego przy uruchomieniu w ujemnych temperaturach ciepłe powietrze leci dopiero po kilku-kilkunastu nawet minutach.
    Skoro to działa to po co jakieś dedykowane grzalki. Takie moje zdanie
    Po pierwsze z tego co wiem, to tylko nowsze sprężarki grzeją uzwojeniem.
    Po drugie np. Kaisai w DTR ma napisane, że należy zamontować dodatkowe grzałki dla temperatur poniżej -15*C.
    Po trzecie nie rozwiązuje to problemu sterowania grzałką tacy.

  8. #28
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomno Zobacz post
    Po pierwsze z tego co wiem, to tylko nowsze sprężarki grzeją uzwojeniem.
    Po drugie np. Kaisai w DTR ma napisane, że należy zamontować dodatkowe grzałki dla temperatur poniżej -15*C.
    Po trzecie nie rozwiązuje to problemu sterowania grzałką tacy.
    W kaisai fly nie ma żadnych zaleceń co do montażu grzałek przy -15 st C bo grzeje on do -25 st C bez grzałek, nie mam pojęcia skąd ty wyczytałeś takie bzdury. U mnie jak na razie klima grzała przy - 22 st C

  9. #29
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar swierol
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-819
    Posty
    1.551
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomno Zobacz post
    Po pierwsze z tego co wiem, to tylko nowsze sprężarki grzeją uzwojeniem.
    Po drugie np. Kaisai w DTR ma napisane, że należy zamontować dodatkowe grzałki dla temperatur poniżej -15*C.
    Po trzecie nie rozwiązuje to problemu sterowania grzałką tacy.
    Nie jestem automatykiem ale pewnie można byłoby zamontować jakiś mały stycznik, który włączałby grzałkę tacy podczas deforstu. W czasie jego trwanie pobór energii jest największy i to właśnie ilość pobieranej energii mogłaby uruchamiać stycznik poprzez podlicznik energii (przekroczenie ustawionej wartości). Wszystko spięte zegarem czasowym np na 10 minut. Jeżeli ktoś potrafi i mu się chce to można coś zrobić - tylko dalej nie wiem po co?
    Prościej będzie kupić jakieś Rotenso. Chyba wszystkie modele mają wbudowany tzw zestaw zimowy.

  10. #30

    Domyślnie

    Sa jakieś istotne róznice między Kaisai FLY a Kaisai GEO?
    MIa łbyc FLY ale niedostępny wiec jest propozycja GEO

  11. #31
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał meeisster Zobacz post
    Sa jakieś istotne róznice między Kaisai FLY a Kaisai GEO?
    MIa łbyc FLY ale niedostępny wiec jest propozycja GEO
    Kaisai fly jest bardziej budżetowy i nie ma zbytecznych i tak nie używanych bajerów. Trzeba zwrócić uwagę na głośność i zużycie prądu. wszelkie sieczkarnie 5 kw i wiecej nie nadają się do domu chyba że ktoś jest głuchy to nie ma znaczenia.

    Kaisay ma na min biegu 20 dB to jest bardzo ok ale zerknij na ten klimatyzator droższy ale mega fajny taki bym założył dziś. https://haier-ac.pl/klimatyzator-sci...hite-matt-r32/

  12. #32
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar swierol
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-819
    Posty
    1.551
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    Kaisai fly jest bardziej budżetowy i nie ma zbytecznych i tak nie używanych bajerów. Trzeba zwrócić uwagę na głośność i zużycie prądu. wszelkie sieczkarnie 5 kw i wiecej nie nadają się do domu chyba że ktoś jest głuchy to nie ma znaczenia.

    Kaisay ma na min biegu 20 dB to jest bardzo ok ale zerknij na ten klimatyzator droższy ale mega fajny taki bym założył dziś. https://haier-ac.pl/klimatyzator-sci...hite-matt-r32/
    Zacny sprzęt Piotrze.

  13. #33
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał swierol Zobacz post
    Zacny sprzęt Piotrze.
    No ba

  14. #34

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    Kaisai fly jest bardziej budżetowy i nie ma zbytecznych i tak nie używanych bajerów. Trzeba zwrócić uwagę na głośność i zużycie prądu. wszelkie sieczkarnie 5 kw i wiecej nie nadają się do domu chyba że ktoś jest głuchy to nie ma znaczenia.

    Kaisay ma na min biegu 20 dB to jest bardzo ok ale zerknij na ten klimatyzator droższy ale mega fajny taki bym założył dziś. https://haier-ac.pl/klimatyzator-sci...hite-matt-r32/
    Ten Haier będzie lepszy jako główne ogrzewanie w domku? Jedną większą sztukę bym zamontował na dole, a dwie mniejsze na górze. Lepszy wybór niż mirai i amber prestige? Ważne jest właśnie dla mnie to, żeby nie wydawać krocie na ogrzanie budynku

  15. #35

    Domyślnie

    Cytat Napisał dam7 Zobacz post
    Ważne jest właśnie dla mnie to, żeby nie wydawać krocie na ogrzanie budynku
    W tym aspekcie, rodzaj/marka klimatyzatora ma najmniejszy udział.
    Chcesz płacić mało to inwestuj w izolację.

  16. #36
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał dam7 Zobacz post
    Ten Haier będzie lepszy jako główne ogrzewanie w domku? Jedną większą sztukę bym zamontował na dole, a dwie mniejsze na górze. Lepszy wybór niż mirai i amber prestige? Ważne jest właśnie dla mnie to, żeby nie wydawać krocie na ogrzanie budynku
    Weż na parter 3,5 kW i na razie z góra się wstrzymaj. Moim zdaniem grzejniki elektryczne wystarczą . Klimatyzatory będą taktowały i pracowały nieefektywnie i tak ciepłe powietrze będzie płynęło do góry, grzejniki tylko pomogą, jak dziwi będą zamknięte lub w duże mrozy. Po prostu szkoda od razu wydawać tyle pieniedzy na cos co będzie działało bardzo krótko.

  17. #37

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    Weż na parter 3,5 kW i na razie z góra się wstrzymaj. Moim zdaniem grzejniki elektryczne wystarczą . Klimatyzatory będą taktowały i pracowały nieefektywnie i tak ciepłe powietrze będzie płynęło do góry, grzejniki tylko pomogą, jak dziwi będą zamknięte lub w duże mrozy. Po prostu szkoda od razu wydawać tyle pieniedzy na cos co będzie działało bardzo krótko.
    Myślałem o małych jednostkach na górze bo sp opcja w ciepła dni do chłodzenia.

  18. #38

    Domyślnie

    Ja się zastanawiam na multisplitem po 1 sztuce na parter/piętro, może być ten hajer wspominany wyżej. Tylko pytanie w jaki sposób oszacować potrzebną moc? Celem jest klima latem oraz grzanie w okresie przejściowym/ dogrzewanie pomocnicze w zimie. Latem na piętrze temp >30C

    Czy ze względu na decybele oba brać 3.5/4.2?

    Są jakieś zasady co do umiejscowienia jednostki zewnętrznej? Rozumiem, że raczej nie w pełnym słońcu? U mnie jest mało dostępnych miejsc gdzie słońce nie świeciłoby non-stop dlatego skłaniam się ku multi.

    Najbardziej obawiam się prowadzenia rur przez ściany zew. Czy jest możliwy montaż jed. zew. w nieużytkowym poddaszu?
    Ostatnio edytowane przez marvinetal ; 16-03-2022 o 10:52

  19. #39

    Domyślnie

    Instalatorzy na innym forum nie wypowiadają się pochlebnie o hajerze. Podobno pada elektronika (błąd e7) a parametry typu głośność istnieją bardziej na papierze. Tutaj był polecany przez osoby które go fizycznie nie mają. Może lepiej wziąć jakiegoś taniego japońca?

  20. #40

    Domyślnie

    Cytat Napisał marvinetal Zobacz post
    Ja się zastanawiam na multisplitem po 1 sztuce na parter/piętro, może być ten hajer wspominany wyżej. Tylko pytanie w jaki sposób oszacować potrzebną moc? Celem jest klima latem oraz grzanie w okresie przejściowym/ dogrzewanie pomocnicze w zimie. Latem na piętrze temp >30C

    Czy ze względu na decybele oba brać 3.5/4.2?

    Są jakieś zasady co do umiejscowienia jednostki zewnętrznej? Rozumiem, że raczej nie w pełnym słońcu? U mnie jest mało dostępnych miejsc gdzie słońce nie świeciłoby non-stop dlatego skłaniam się ku multi.

    Najbardziej obawiam się prowadzenia rur przez ściany zew. Czy jest możliwy montaż jed. zew. w nieużytkowym poddaszu?
    Również nad tym myślałem. Czy robic multi, czy 1 większą jednostka na parter a 2 najmniejsze z dostępnych na poddasze. U mnie to będzie główne ogrzewanie domku a w dni letnie chłodzenie wedle uznania. Początkowo rozmyślałem nad rotenso mirai lub gree amber prestige, ale ludzie tu na forum odradzają i pisali pozytywnie wlasnie o tym haierze. O kaisai tez byly pozytywne opinie. Trochę mam mętlik w głowie, bo nie widzę takiego mocnego faworyta, który jest polecamy przed 3/4 osób np.

Strona 2 z 10

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony