dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 10
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 200
  1. #41

    Domyślnie

    Z tym podziałem na moce to też jest problem bo do grzania to moc powinna być większa na dole ale do chłodzenia odwrotnie. Może w multi to by się jakoś samo bilansowało - więcej mocy szło by tam gdzie trzeba w danym okresie a druga strona nie miałaby nadmiaru.

    Jeszcze patrząc na specke to hajer chłodzi do 43C na zewnątrz a jak słonko przygrzeje na te skrzynkę w czerwcu to tyle może być i co wtedy?

  2. #42
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar swierol
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-819
    Posty
    1.554
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Cytat Napisał marvinetal Zobacz post
    Instalatorzy na innym forum nie wypowiadają się pochlebnie o hajerze. Podobno pada elektronika (błąd e7) a parametry typu głośność istnieją bardziej na papierze. Tutaj był polecany przez osoby które go fizycznie nie mają. Może lepiej wziąć jakiegoś taniego japońca?
    Kolego a jakiego japońca masz na myśli konkretnie? Ostatnio pojawił mi się fajny dostęp do Fuji Electric a z tego co zdążyłem zauważyć to jest to samo co Fujitsu, nawet oznaczenie konkretnych modeli jest to samo. Japończyk mają to fajnego, że modele split zaczynają się od 2,0kW(chłodzenie)/2,5KW(grzanie)

  3. #43

    Domyślnie

    Nie wiem, nie mam konkretnego modelu. Forum jedzie na chińczykach to mało opinii o konkurencji . Trzeba by wertować karty i znaleźć coś co ma akceptowalne parametry i cenę.

  4. #44
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar swierol
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-819
    Posty
    1.554
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    HAIER Flexis Plus VS Fuji KGTB. Cena katalogowa podobna, rabaty również, Parametry w HAIERZE wyglądają troszkę lepiej ale czy będzie to miało jakiekolwiek odzwierciedlenie w rzeczywistości?
    Troszkę tańsza alternatywa dla KGTB to KMCC. Coś musze wybrać bo pewnie nie długo będą podwyżki.

  5. #45
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    JasonOgg

    Zarejestrowany
    Sep 2018
    Skąd
    Blachownia
    Kod pocztowy
    42-290
    Posty
    42

    Domyślnie

    Cytat Napisał swierol Zobacz post
    HAIER Flexis Plus VS Fuji KGTB. Cena katalogowa podobna, rabaty również, Parametry w HAIERZE wyglądają troszkę lepiej ale czy będzie to miało jakiekolwiek odzwierciedlenie w rzeczywistości?
    Troszkę tańsza alternatywa dla KGTB to KMCC. Coś musze wybrać bo pewnie nie długo będą podwyżki.
    Popatrz jeszcze na Gree lomo luxury +.
    Od roku mam zainstalowanego 2.5 kw na 30m2 i daje radę.

  6. #46
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar swierol
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-819
    Posty
    1.554
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Cytat Napisał JasonOgg Zobacz post
    Popatrz jeszcze na Gree lomo luxury +.
    Od roku mam zainstalowanego 2.5 kw na 30m2 i daje radę.
    Dzięki ale powiem tak. Mam dostęp do w/w w naprawdę dobrej cenie i z tego względu najbardziej te marki chodzą mi po głowie. Jeszcze MH i KAISAI wchodzą w grę ale MH to już dość wysoka cena nawet przy dużym rabacie.

  7. #47

    Domyślnie

    A po ile masz tego Fuji KGTB z montażem?

  8. #48
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar swierol
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-819
    Posty
    1.554
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Mogę go mieć za 3300 na 23% vacie. Rury, zasilanie i skropliny przygotowałem sam. Znajomy od klimy pewnie zamontuje mi to za „dniówkę”.
    Robię właśnie odbior budynku i dlatego wstrzymuje się z zakupem. Chciałbym się załapać na ulgę termomodernizacyjna.

  9. #49

    Domyślnie

    Mnie natomiast cena klimy nie przeraża. Może być droga, ale ma być niezawodna. Ma grzać i chłodzić choćby nie wiadomo co bo będzie to główne źródło ogrzewania w domku.

  10. #50

    Domyślnie

    Cytat Napisał dam7 Zobacz post
    Mnie natomiast cena klimy nie przeraża. Może być droga, ale ma być niezawodna. Ma grzać i chłodzić choćby nie wiadomo co bo będzie to główne źródło ogrzewania w domku.
    Klima głównym źródłem ogrzewania domu??

  11. #51

    Domyślnie

    Cytat Napisał henrykow Zobacz post
    Klima głównym źródłem ogrzewania domu??
    Tak a co w tym dziwnego? Pierwszy raz sie z tym spotykasz? Żyjesz pod kamieniem?

  12. #52

    Domyślnie

    To że klimą można grzać to wiem, spoko ale mi chodzi o to że to klima ma być głównym źródłem ogrzewania domu. Poczytaj sobie czy przepisy zezwalają na to.

  13. #53

    Domyślnie

    Cytat Napisał henrykow Zobacz post
    To że klimą można grzać to wiem, spoko ale mi chodzi o to że to klima ma być głównym źródłem ogrzewania domu. Poczytaj sobie czy przepisy zezwalają na to.
    Haha a co mają do tego przepisy? Będę chciał to będę farelka sobie grzał. Pompa ciepła powietrze-powietrze będzie moim głównym ogrzewaniem, skoro pozwolenie na budowę zostało wydane na tej podstawie to dlaczego przepisy miałyby bie zezwalać?

  14. #54
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał henrykow Zobacz post
    To że klimą można grzać to wiem, spoko ale mi chodzi o to że to klima ma być głównym źródłem ogrzewania domu. Poczytaj sobie czy przepisy zezwalają na to.
    tak

  15. #55

    Domyślnie

    Cytat Napisał dam7 Zobacz post
    Haha a co mają do tego przepisy? Będę chciał to będę farelka sobie grzał. Pompa ciepła powietrze-powietrze będzie moim głównym ogrzewaniem, skoro pozwolenie na budowę zostało wydane na tej podstawie to dlaczego przepisy miałyby bie zezwalać?
    I W projekcie co masz wpisane jako źródło ogrzewania? Klimę? Wątpię. A to że będziesz grzał farelka to już sprawa indywidualna, tu chodzi o odbiór budynku. Więc jak sam zauważyłeś masz PCi jako główne źródło ogrzewania domu i tylko na to chciałem zwrócić Ci uwagę aby potem nie było rozczarowania.
    Kominkiem też można ogrzewać dom ale nie mógł on być głównym źródłem ogrzewania domu.

  16. #56

    Domyślnie

    Cytat Napisał henrykow Zobacz post
    I W projekcie co masz wpisane jako źródło ogrzewania? Klimę? Wątpię. A to że będziesz grzał farelka to już sprawa indywidualna, tu chodzi o odbiór budynku. Więc jak sam zauważyłeś masz PCi jako główne źródło ogrzewania domu i tylko na to chciałem zwrócić Ci uwagę aby potem nie było rozczarowania.
    Kominkiem też można ogrzewać dom ale nie mógł on być głównym źródłem ogrzewania domu.
    Skoro wydali pozwolenie na budowę to dlaczego miałoby nie dojść do odbioru budynku? w projekcie PC PP

  17. #57

    Domyślnie

    Zresztą nie ma o czym dyskutować, skoro moj architekt z uprawnieniami kierownika budowy twierdzi że nie ma żadnego problemu z odbiorem to co ja będę się kłócił...

  18. #58
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał dam7 Zobacz post
    Skoro wydali pozwolenie na budowę to dlaczego miałoby nie dojść do odbioru budynku? w projekcie PC PP
    Domy jednorodzinne nie podlegają odbiorom, wystarczy zgłoszenia zakończenia budowy.

  19. #59

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    Domy jednorodzinne nie podlegają odbiorom, wystarczy zgłoszenia zakończenia budowy.
    No to jeszcze lepiej w takim razie. Odbiór będę miał napewno ze strony banku bo wspieram się kredytem.

  20. #60

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    Domy jednorodzinne nie podlegają odbiorom, wystarczy zgłoszenia zakończenia budowy.
    Od kiedy domy jednorodzinne nie podlegają odbiorom? Czyżby ostatnio prawo się zmieniło?

Strona 3 z 10

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony