dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Czym kleić styropian?

    Cześć,

    planuję właśnie zakup materiałów do ocieplenia domu i pojawił się jeden dylemat.

    Chciałem kleić styropian klejem poliuretanowym, bo szybciej, czyściej i łatwiej.
    Problem jednak w tym że mój dom wybudowany był dość niedbale w latach 80-tych z pełnej cegły i w związku z tym ściany nie są zbyt równe.
    Doradca w sklepie stwierdził, że w tym przypadku poliuretan nie wchodzi w grę i powinienem brać pod uwagę tylko klasyczną zaprawę.

    Jakie jest Wasze doświadczenie w tym temacie.?

    Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000)
    goguś

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    k-k
    Kod pocztowy
    47-253
    Posty
    1.743

    Domyślnie

    Ja docieplałem klejem w pianie dom z cegły ale jak bym teraz to miał robić do tak samo plus co najmniej dwa placki tylko dlatego że jak dociśniesz do ściany to piana odpycha zawsze coś tam i jak baran trzeba chodzić w te i we wte aby to pilnować a tak pianą na około warkocz walniesz w środek 2 lub 3 placki i sru na ścianę , jedno jest pewne nie oderwiesz tego traktorem .

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    e_nygma

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Skoczów okolice
    Kod pocztowy
    43-430
    Posty
    282

    Domyślnie

    Czy szybciej to bym nie powiedział, tak jak przedmówca powiedział , pianka odpycha styropian od ściany i trzeba pilnować , przytrzymywać .
    Można co prawda użyć pianokleju 60sek , jest lepszy i droższy więc koszty idą w górę , przewyższają klej zwykły.
    No i ściana raczej równa powinna być , klejem cementowym można co nieco zniwelować , pianką tego się nie da albo będzie bardzo trudno.
    Dom w trakcie wykańczania wg planu "przy głogowej 1, 2,4 i własnej koncepcji: 123m2 zabudowy, 184 m2 użytkowej, ~156 m2 ogrzewanej podłogowo + garaż , kotłownia nieogrzewana . Ściany pustak keramzytobetonowy 25 cm, dachówka betonowa Brass cisar. Okna 3 komorowe 3 uszczelkowe o Uw 0.7 do 0.8, drzwi stalowe wikęd thermoprestige , brama krispol 60mm.
    ściany 20cm styro. grafit, dach 30 cm piana PUR, podłoga coś 14 cm szary grafit

    Ogrzewanie : od 22.12/2021 PC LG therma V 9kW

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Witam
    A ja doradzę coś konkretnego - Greinplast KS polecam, nie mam w tym interesu, ale jeśli możesz gdzieś u siebie kupić to jest wart swojej ceny. Tradycyjnie i po problemie.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  5. #5

    Domyślnie

    Do nierównych ścian klejenie płyt EPS za pomocą kleju w pianie to spory problem. Ogólnie na gładkich równych ścianach super przy pogodzie bez wiatru jak już człowiek przyzwyczai się do odczekania tych kilku minut albo 60s po nałożeniu na płytę, jednak jest ale (podobno to co przed ale nie ma znaczenia) mianowicie praca przy wietrznej pogodzie praktycznie nie możliwe, wyrywa winkle, szczyty to na kleju cementowym się praktycznie nie dzieje. No i po nałożeniu kleju przy odczekiwaniu mały podmuch i płyta leci z wiatrem, jakiekolwiek większe korekty położenia płyt po przyłożenie do podłoża tez problematyczne.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony